Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwaria dla Hospicjum dla dzieci w Krasnym

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Piach załatwiłem już w kwarcsystemie po cenie symbolicznej :D
charta non erubescit
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Piach z kwarcytowemu z tego co pamiętam jest czysty i wystarczy go z raz przepłukać. Może da się to zrobić na miejscu?
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

MariooT, płukanie już załatwione też ;) na miejscu niestety nie ma z tego co wiem zbytnio warunków :(
charta non erubescit
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Łoj ludziska nie chce mi się tego wszystkiego analizować, napiszcie co tam jeszcze potrzebujecie do tych akwariów?

dobrze by było na bieżąco stworzyć listę co jeszcze potrzeba bo tak czuowiek wchodzi i nie kuma co by tu jeszcze dać? a tu akurat cosik z listy leży w domu i zawadza ...

chyba że jakąś konspirację prowadzicie :)

co do pomocy fizycznej to chyba drabów z Rzeszowa nie powinno braknąć, a mnie jechać specjalnie nie za bardzo wole w coś potrzebnego zainwestować i podrzucę 2 kwietnia bo wtedy będę w Rzeszowie, chociażby i zulixa zostawię

lub u Cezara

proszę na PW jakieś info co potrzeba
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Wstępnie planujemy zacząć zalewać zbiorniki w Niedzielę 20.03.
Jeżeli ktoś chciałby pomóc serdecznie zapraszamy ;)
Z rzeczy które są nam potrzebne to:
b@ndziork@ pisze:Zdecydowanie liczę również na Waszą pomoc w temacie roślinek, potrzebujemy mikrozoia, anubiasy, jakieś kryptokoryny, nurzańca,bolbitisa i inne wolno rosnące i nie koniecznie wymagające zbyt dużej ilości światła.
charta non erubescit
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Może komuś zbywa w domu kamień filipiński do malawi to odkupię za rozsądne pieniążki :)
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ok, jadę na zakupy 4 kwietnia coś załatwię z roślinek, u kogo mogę je zostawić pracujecie gdzieś w mieście czy poza? dajcie jakiś namiar na PW lub do Krasnego tam wrzucę do akwarium, a ktoś ładnie to porozsadza bo je talentu nie mam i wiązanie do korzeni mi uszami wychodzi zawsze :)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 mar 2016, 20:21 przez mirekkon, łącznie zmieniany 1 raz.
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Mam mchy od ploneza. Może będę miał też mech od siebie jak będzie potrzebny.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

zulix: mogę wziąć od Ciebie i zawieźć ale 4 kwietnia, tylko podziel to od razu żebym nie musiał się z tym bawić na wyjeździe
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Na bieżąco podejmie się decyzje. To jest jeszcze 3 tygodnie.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

mała poprawka w terminach być może nie 4 kwietnia tylko 5 kwietnia będę u Was, i czekam na decyzje bieżące :)
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

5-go będę (chyba) w Krakowie więc powrót będzie wieczorem, ale jak trzeba to mogę wtedy wydać co trzeba.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ok, mogę być wieczorem jakoś to zaplanuję
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Z ostatnich wieści.....
w niedzielę planujemy zalewajkę i zabawę z dużym szkiełkiem , więc wszystkie osoby chętne do pomocy zapraszam około godz 10, jeśli ktoś ma ochotę zabrać się ze mną, dogadamy się ....
Byliśmy wczoraj z Krzyśkiem w hospicjum, zestaw z Juvela stanął na swoim docelowym miejscu, brakujące rzeczy mamy już obiecane u zaprzyjaźnionej z forum osoby, światełko które przez chwilę nie dawało oznak życia również działa bez zarzutu :) Potrzebujemy jedynie roślinek o których pisałam wcześniej, rybki wpuścimy za jakiś czas kiedy zbiornik już się ustabilizuje.
Z drugim akwa jest nieco większy problem a dokładnie z szafką, musimy nad nią nieco popracować, tak więc potrzebujemy pomocy najlepiej mężczyzn do podnoszenia, trzymania, przewożenia, zasypywania itp....
podłoża do obu zbiorników mamy, kamulce do dużego też wczoraj już kupiłam z pomocą dwóch sympatycznych Panów, resztę osprzetu typu kabelki, przedłużacze,wyłączniki, okleina, tło, maty też mamy, to co braknie to się dokupi, roślinki awaryjnie też zaklepałam u przyjaciela forum :)
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

roślinki dostarczę, ale dopiero 4-5 kwietnia, i ktoś to musi posadzić na ochotnika

kryptokoryny, mikrozoria i anubiasy
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”