Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwaria dla Hospicjum dla dzieci w Krasnym

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Akwaria dla Hospicjum dla dzieci w Krasnym

Post autor: b@ndziork@ »

Od dłuższego już czasu przymierzaliśmy się do ofiarowania i założenie jakiegoś ślicznego zbiornika w Hospicjum dla dzieci w Krasnym. Początkowo bez większego powodzenia jednak jakiś czas temu skontaktowała się z nami jedna z Pań z owej placówki, prosząc o kontakt co też niebawem uczyniłam. Efektem rozmowy z Panią Dyrektor jest decyzja o postawieniu 3 zbiorników na terenie ośrodka, dwóch w nowo wybudowanej części hospicjum ( w której nadal trwają prace budowlane i wykończeniowe ) oraz jednego -malutkiego , tymczasowo w holu starej części w miejscu gdzie bawią się dzieci :) W tym miejscu chciałam serdecznie podziękować ofiarodawcy owej kosteczki o której mowa, jest nim jeden z użytkowników naszego forum, jeśli wyrazi zgodę opublikuję jego dane :)
Tak więc przechodząc do konkretów....
Na obecną chwilę dysponujemy całym kompletnym zestawem 30l ( szafka, szkło,filtr, oświetlenie,podłoże, ozdoby ) który lada dzień zawiozę wraz ze Zdzisławem do ośrodka i stanie ku uciesze dzieci i osób odwiedzających , zdobiąc i ciesząc oczy.
W następnej kolejności planujemy postawić zestaw 180l w pomieszczeniu dla dzieci które ma stanowić wspólny pokój do zabaw i spotkań dzieci przebywających ośrodku.
Co mamy...... Ano całkiem sporo , bo dysponujemy kompletnym zestawem Rio w kolorze białym ( szafka,szkło, filtry, oświetlenie ) .
Trzeci zbiornik który ma się pojawić w pomieszczeniu dla dzieci nie poruszających się samodzielnie, to akwarium ok 350l .
Co posiadamy w tym temacie ? Też całkiem sporo bo podstawy już są :) Od zaprzyjaźnionej z forum osoby mamy obiecany zestaw ( szafka, szkło ) ok 350l , na dniach dowiem się jeszcze co wchodzi w skład obiecanego zestawu, być może pojawią się jakieś dodatkowe akcesoria :)
Na co liczymy z Waszej strony ? Na pomoc wszelaką, duchową, fizyczną ( bo tej drugiej potrzeba będzie wiele ) roślinną, może jeszcze jakąś macie do zaoferowania.
Jak mają z założenia wyglądać i funkcjonować owe zbiorniki ? Biorąc pod uwagę fakt że pracownicy takiego ośrodka jak hospicjum będą mieli nie wiele czasu na ich obsługę, będę to akwaria wymagające jak najmniej pracy. W 350-ce planujemy korzenie,jakieś mchy, mikrozoia, anubiasy i spore, kolorowe rybki dla których podmianka wodą z kranu nie będzie stanowiła problemu i zagrożenia dla zdrowia.
W Rio chcielibyśmy coś co będzie współgrało z jego białym i wesołym kolorem, czyli akwarium postawione na białym piasku kwarcowym , z roślinkami wolniej rosnącymi i nie wymagającymi częstego przycinania, z drobnymi rybkami ławicowymi.
Wszelakie Wasze uwagi, propozycje są mile widziane, liczę na dyskusję w temacie.
Teraz kolejna ważna informacja, na pozbieranie wszystkiego do "kupy " mamy jeszcze przeszło miesiąc. Umówiliśmy się z dyrekcją że zaczniemy prace pod koniec marca.
Jako że wiem ile pracy wymaga postawienie takiego szkiełka , planujemy oba akwa postawić w dwóch różnych terminach. Jedno z końcem marca, drugie na początku kwietnia, chyba że uda się jakoś szybciej. Wiele będzie zależało też od tego w jakim tempie będą postępowały prace wykończeniowe w ośrodku. W zasadzie w obu pomieszczeniach gdzie mają stanąć zestawy są już nawet pomalowane ściany, ale brakuje najważniejszego czyli dostępu do prądu, jak tylko ten problem juz się wyprostuje mamy z górki.
Personalnie podjęłam się wraz ze Zdzisławem do ogarnięcia całego tematu i doprowadzenia go do finału ale jeśli chcieliście wesprzeć akcję w jakikolwiek sposób to cała administracja jest do Waszej dyspozycji. Bardzo liczymy na wsparcie, na przykładzie poprzednich akcji typu Łańcut czy akwaria w szkołach pokazaliście że wspólnie możemy bardzo wiele :)
Pozdrawiam
Marta
kondzio20005
Posty: 1431
Rejestracja: 20 mar 2013, 17:21
Imię: Konrad
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54L, 31,5L
Płeć:
Wiek: 23

Post autor: kondzio20005 »

Ja będę mógł pomóc w pracach fizycznych. Tak jak w Łańcucie. Tu przynieść tam odnieś itd. ;)
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Ja podobnie, deklaruje się do pomocy jeśli będzie trzeba, z fantów mi prawie nic nie zostało bo większość poszła na akcję Łańcut ale zawszę mogę pomóc na miejscu czy chociażby z transportem.
Obrazek
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Mam jeszcze ze dwa anubiaski, coś mikrozorium i jakąś tam szczepke bucki. To raczej wszystko co mogę zaoferować, no może jeszcze "wsparcie duchowe".
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

b@ndziork@, mogę oddać ławicę rozbory espei około 10 sztuk może więcej (muszę je policzyć), młode zbrojniki niebieckie (wyjdą prawdopodobnie weloniaste) ile będziecie potrzeba bo mam dużo :) harem bojownika 1+2, krewetki RC oraz amano. Będę też miał sporo mchu i jakieś inne roślinki których naz nie pamiętam :) Z chęcią też pomogę przy zalewaniu zbiorniczków :D
charta non erubescit
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Do tego akwarium 30l mogę dorzucić prawie nowa grzałkę 25w w jeśli się przyda
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Jakieś roślinki się znajdą jak będą potrzebne. Wsparcie duchowe zagwarantowane. Zapewne coś tam ze skarbonki będzie można wydać na akcję. Niestety osobiście nie pomogę.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Mam około 11 szczepek( szt) większych zwartek wendti brown, mniejszych nie licze jest kilka, może naście.
kępka wnedti green coś jak(koszyczek sklepowy) może ciut więcej.
Moze kilkanascie szt bacopy ( około 20 cm szt.)
dołoże anubiasa 2 szt, moga mieć liscie z chloroza brzegowa, jakas reakcja na wsadzenie do inego akwa, nowe liscie puszcza ładne zielone.
Jakiś korzen tonący.
Jak jestescie zainetresowani to najchętniej wysle jutro tylko potrzebuje adres na pw.
Jak nie to tez prosze o info na pw.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

k0k0z, kondzio20005, przyjmiemy pomoc wszelaką bo będzie co dźwigać, to pewne :)
Pioterk, my jesteśmy umówieni wstępnie na piątek.
Co do roślinek , korzeni mile widziane wszelkie , chętnie tuż przed samą akcją, w piątek -jesli będe w hispicjum, dowiem się może coś więcej kiedy moglibyśmy wnieść tam szkiełka i szafki.....zawsze to już jakiś początek
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

b@ndziork@, nie zapomnij o czwartku :D
charta non erubescit
Awatar użytkownika
renio36
Posty: 314
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:25
Imię: Darek
Lokalizacja: Lubaczów
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: renio36 »

Z mojej strony jestem w stanie ofiarować świetlówki 54w 2x juwel 2 sylwania AQSTAR i2 pilips 865 nowe i do tego 2 stateczniki 2 x 54w i korzenie które mi pozostały po zakładaniu akwariów w szkołach
Awatar użytkownika
crashtester
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2016, 20:19
Imię: Wiesiek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:

Post autor: crashtester »

Super akcja jestem "świeżak" wiec ani sprzetem ani roslinnoscia a tym bardziej wiedza nie pomoge w sumie mam troche sily gdyby trzeba bylo :) ewentualnie moge mocno sciskac kciuki Pozdrawiam
zafirex
Posty: 83
Rejestracja: 09 mar 2012, 19:47
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Akwa 300l
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: zafirex »

z trzy sadzonki Blyxi japoniki i bolbitisa mam na zbyciu jeżeli się przydadzą to podwiozę
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

zafirex, jasne że się przydadzą, póki co trzymaj u siebie, niech rosną :)
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 684
Rejestracja: 04 sty 2012, 17:55
Imię: Aneta
Lokalizacja: Brzozów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Aneta »

Jeśli będę mieć czas w danym terminie i ogarnę jakiś transport do miejsca docelowego, to chętnie pomogę na miejscu ;) Niczym materialnym na razie jednak nie poratuję, bo dopiero sama postawiłam baniak :/
Pozdrawiam,
Aneta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”