Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Szlachetna Paczka PodForAków

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Szlachetna Paczka PodForAków

Post autor: XerX »

Witam serdecznie wszystkich. Ostatnimi czasy mało dzieje się na forum, dawno nie było żadnej akcji która łączyła nas w spólnym działaniu i dawała dużo radości.
Pojawił się pomysł by w tym roku wesprzeć "Szlachetną Paczkę" ;)
Szukamy więc osób chętnych by zaangażowały się w ten super projekt ;)
Rodzinę dla której będziemy chcieli zrobić paczkę będziemy wybierać wspólne ;)
Jeżeli macie jakieś pytania proszę pisać, na wszystkie postaramy się odpowiedzieć :D

Obrazek

Dodałem kolorek - zulix
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2017, 6:53 przez XerX, łącznie zmieniany 1 raz.
charta non erubescit
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Fajny pomysł jestem za.
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

XerX, :tak:
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Pomysł gites! Teraz tak co należy pierwsze zrobić? Rozumie, że w pierwszej kolejność wybrać rodzinę a później jest tam jakaś lista czego Oni potrzebują czy tak?
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

maxio69, najpierw musimi mięć osoby chętne :P Następnie z listy dostępnych rodzin wybieramy jedną i jest tam lista czego one najbardziej potrzebują. Listę tą tworzą wolontariusze SzP podczas wywiadów z rodziną. Robimy zakupy według tej listy i zawozimy do mnie ejsca zbiórki ;) Pójdzie wolontariusze przekazują paczkę a my dostajemy relacje z przekazania ;)
charta non erubescit
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

XerX pisze:najpierw
A ja myślę że najpierw trzeba się zorientować ile potrzeba na to kasy i wtedy zbierać deklaracje kto ile i jak deklarowana kwota wystarczy to przejść do zbiórki Bo zbieranie chętnych bez deklaracji wpłat to nie ma sensu
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

debrzyna, nie mogę się zgodzić z Tobą ;) Nie można oczekiwać deklaracji od osób nie wiedząc ile ich będzie i co ma znajdować się w takiej paczce ;) Ten temat powstał by sprawdzić czy w ogóle będzie zainteresowanie taką akcją ;) Później dopiero będziemy zbierać chcętnych i wybierać wspólnie rodzinę. Da się mniej więcej określić wartość paczki i ustalimy jak to dzielimy (jeżeli będzie chciał ktoś dać więcej lub mniej). Znając kwotę podejmiemy decyzję czy uczestniczymy w tym projekcie czy odpuszczamy sobie ;)
Nie chcemy nic narzucać nikomu (deklaracje kwot) lub zmuszać do czegokolwiek. Ma to być z własnej woli ;) I chcemy by wszyscy zainteresowani podejmowali decyzję ;)
charta non erubescit
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Ja myslałem ze mimo mojego wieku potrafie napisać dwa zdania, które zrozumie nawet średnio inteligentny osobnik .Niestety muszę w przyszłości bardzo uważać by nie pisać bzdur
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

XerX jeśli jesteś w stanie to napisz w jakich granicach kwot zwykle obracają się Paczki. Załóżmy że będzie to od 500 do 5000 zł. Wtedy jak osoby napiszą, że wspomogą projekt kwotą XX lub XXX zł to sumarycznie będziemy wiedzieć czym dysponujemy. Wtedy będziemy szukać rodziny, której wydatki są w tym zakresie. Nie dziwię się, że część osób boi się deklarować bo jak zbierze się pewna ilość osób i uznamy, że w to wchodzimy to po wybraniu rodziny darczyńcy czuliby się pod presją że muszą wpłacić określoną kwotę pieniędzy. Myślę, że trzeba to zrobić od drugiej strony - zebrać deklaracje pieniężne a potem wybierać rodzinę, która ma tak małe potrzeby (bo nie ma się co łudzić, że zrobimy super wypasioną paczkę).
Możemy wykorzystać konto PodForAka do zbierania datków. Po zebraniu wydrukuję listę operacji i potem jakaś brygada pójdzie dokonać zakupu i pakowania i rozliczy się paragonem.
Dla miłego początku deklaruję, że jeśli akcja dojdzie do skutku to dokładam 50 zł od siebie.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

zulix, w zeszłym roku dostaliśmy ze znajomymi rodzinę z paczką za około 1000zł. Moja znajoma w śród swoich znajomych (i kilku moich) zebrała 27 chętnych do pomocy osób. Wyszło nam po 37zł także nawet tego nie odczułem :D Wszystko zależy od tego jaką dostajemy rodzinę i ile osób chce się zaangażować ;)
zulix pisze:Nie dziwię się, że część osób boi się deklarować bo jak zbierze się pewna ilość osób i uznamy, że w to wchodzimy to po wybraniu rodziny darczyńcy czuliby się pod presją że muszą wpłacić określoną kwotę pieniędzy.
Właśnie nie chciałem wywierać na nikim presji, dlatego pisałem że jeżeli będą chętne osoby to po wyborze rodziny (będziemy mniej więcej znali wartość paczki) określimy się czy bierzemy w tym udział ;)
charta non erubescit
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

XerX pisze:Właśnie nie chciałem wywierać na nikim presji,
ale to działa też w drugą stronę. Jeden chce dać 100 inny 50 a jeszcze inny 20. Wtedy mówiąc mu, że ma dać 37 wywiera się na nim presję a ponieważ się zapisał to mu głupio odmówić. Dla bezpieczeństwa więc się nie zapisuje.

Przyjmijmy więc, że wstępnie zbieramy (w deklaracjach) w okolice 1000 zł. Jak będzie dużo mniej to rezygnujemy a jak będzie więcej to wybierze się bardziej potrzebującą rodzinę.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

zulix pisze:Przyjmijmy więc, że wstępnie zbieramy (w deklaracjach) w okolice 1000 zł. Jak będzie dużo mniej to rezygnujemy a jak będzie więcej to wybierze się bardziej potrzebującą rodzinę.
Zatem zbieramy deklaracje osób chętnych wzięcia udziału ;)

1.zulix, 50zł
2.XerX, 50zł
charta non erubescit
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

1.zulix, 50zł
2.XerX, 50zł
3. duch 20 zl :)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

1.zulix, 50zł
2.XerX, 50zł
3. duch 20 zl :)
4. maxio 30 zł
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

1.zulix, 50zł
2.XerX, 50zł
3. duch 20 zl :)
4. maxio 30 zł
5.dawo 50 zł

Mam pytnie, jeśli bedziemy miec rodzinę na ktorą ma być wydane 1000zł a uzbieramy powiedzmy 800 zł to kupujemy rzeczy za tą kwotę ktorą udało się zebrać, czy cała akcja kończy się niepowodzeniem ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”