Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Łowca obcych - akcja namierzania gatunków inwazyjnych

Opisujemy tutaj nasze osiągnięcia dotyczące popularyzowania akwarystyki w społeczeństwie. Zamieszczone są tu dyskusje i sprawozdania z akcji popularyzowania akwarystyki w szkołach i innych placówkach o charakterze społecznościowym.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bastet
Posty: 374
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:44
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: [128 l] [30 l]
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Łowca obcych - akcja namierzania gatunków inwazyjnych

Post autor: Bastet »

Kumak Shrimp znów w akcji! Zwraca się do nas o pomoc w zdobywaniu danych.

Zadaniem projektu jest lokalizowanie i obejmowanie monitoringiem roślin i zwierząt akwariowych introdukowanych do polskich wód, w których mogą stanowić zagrożenie dla naturalnego ekosystemu. Inicjatywa jest wspierana przez każdą zainteresowaną osobę, która dostarczy informacje o obserwacji gatunku obcego dla środowiska w postaci lokalizacji i fotografii rośliny lub zwierzęcia oraz śladów jego bytowania na adres mailowy podany w linku poniżej. Dostarczone dane pozwolą na kontrolę populacji gatunków obcych w Polsce, a najciekawsze wyniki będą publikowane w postaci ogólnodostępnych artykułów oraz prezentowane na wykładach na konferencjach naukowych i spotkaniach akwarystów.

Organizator oferuje udostępnienie logotypu wśród partnerów projektu wraz z podlinkowaniem oraz wszelkie nowinki - wyniki akcji (pierwsze w styczniu)
W zamian oczekuje promocji projektu, przypominania co jakiś czas, szczególnie w okresie letnim.

Więcej informacji (np. wymagania co do dokumentacji) na stronie:

http://www.kumakshrimp.pl/lowca/

====================================

Według mnie jest to bardzo ważna i potrzebna inicjatywa. Gatunki ryb hodowlanych w celach wędkarskich nie będą brane bod uwagę, ale gupiki, czebaczek amurski, trawianka, bass słoneczny czy wszelkie inne żyjątka akwariowe z innych krajów - jak najbardziej. Łapią się na to również rośliny, jak choćby kabomba.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Świetna inicjatywa. :tak: Gorąco kibicuje projektowi. Jeden gatunek(czebaczek ) mam już namierzony w okolicy i gdy tylko lód odpuści odłowie i sfotografuje stworki.

[ Dodano: 2018-12-30, 22:18 ]
Szkoda tylko że projekt nie obejmuje żółwia czerwonolicego, 3 już odłowiłem z Wisłoka i przekazałem w odpowiednie ręce. Więcej ich niestety nie przyjmą bo kończą im się możliwości i jako priorytet traktują osobniki które występują w tych samych miejscach co nasz rodzimy błotny.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
KuMaK
Posty: 337
Rejestracja: 29 lis 2009, 11:41
Imię: Rafał Maciaszek
Lokalizacja: Warszawa, Konstancin
Płeć:
Wiek: 31
Kontakt:

Post autor: KuMaK »

Cześć, dziękuję za zainteresowanie :)

wisłok, żółwie czerwonolice i innych przedstawicieli herpetofauny, która "uciekła" do środowiska również przygarnę na zasadach takich jak opisałem w projekcie (niestety samych zwierząt nie będę mógł przyjmować ze względu na brak warunków, ale chętnie zgromadzę dane o ich nowych lokalizacjach).
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
[center]Kumak Wie Lepiej ![/center]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze akcje społecznościowe”