Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tetra PlecoMin

Test pokarmu

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trofek
Posty: 40
Rejestracja: 21 cze 2011, 16:48
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Akwarium: 375l Ameryka Pd
Płeć:
Wiek: 55
Kontakt:

Tetra PlecoMin

Post autor: trofek »

Kolejnym pokarmem, który otrzymałem do testów od przedstawiciela firmy Tetra, Pana Tomasza Koczwara jest Tetra PlecoMin.
Pokarm ten jest dedykowany dla roślinożernych sumów i zbrojników, oraz jako uzupełnienie diety ryb żyworodnych i pielęgnic wschodnioafrykańskich.

Do testów otrzymałem opakowanie pokarmu w puszce o gramaturze 87g zawierające 500 tabletek.

<Usunięto nieaktywnego linka do zdjęcia - SDD>

Na opakowaniu znajduje się naklejka z informacjami o pokarmie w języku polskim

<Usunięto nieaktywnego linka do zdjęcia - SDD>

Moją uwagę zwróciły informacje na naklejce "...pokarm dostosowany do specjalnych wymagań pokarmowych roślinożernych sumów i glonojadów"
Loricariidae to rodzina ryb zbrojnikowatych i powinno być napisane "dla roślinożernych sumów i zbrojników". Następstwem tych błędów w nazewnictwie zbrojników na opakowaniach pokarmów ( jest to kolejny pokarm na którym to stwierdziłem) jest powielanie informacji i zamieszczanie w opisach w internecie przez sklepy mające je w ofercie.

Dane producenta


Tetra PlecoMin, to mieszanka paszowa w formie tabletek o wysokiej zawartości glonów z rodzaju Spirulina, doskonale dostosowany do specjalnych wymagań pokarmowych roślinożernych sumów i zbrojników. Może być stosowany jako uzupełnienie diety ryb żyworodnych oraz pielęgnic wschodnioafrykańskich.
Dawkowanie: 1-2 tabletek dla każdego suma, zbrojnika tuż przed wyłączeniem oświetlenia w akwarium. Pozostałym rybom podawać kilka razy w tygodniu.

Składniki: Mleko i produkty pochodzenia mlecznego, ryby i produkty pochodzenia rybnego, roślinne ekstrakty białkowe, zboża, glony (Spirulina maxima 5,9%), drożdże, mięczaki , skorupiaki, oleje i tłuszcze roślinne, cukier, lecytyna, Barwione dodatkowymi substancjami dopuszczonymi w UE. Zawiera antyutleniacze dopuszczone w UE,

Białko ogólne 43,0%
Tłuszcz surowy5,0%
Włókno surowe 1,5%
Wilgotność 8,0%

Zawartość witamin w 1kg pokarmu:
Witamina A 16840 IE

Suplementy
E5 Mangan 56mg/kg
E6 Cynk 33mg/kg
E1 Żelazo 22mg/kg
E3 Kobalt 0,4mg/kg

Pokarm Tetra PlecoMin jest w postaci małych tabletek o średnicy 7-8mm i grubości ok 2-3mm

<Usunięto nieaktywnego linka do zdjęcia - SDD>

Moje obserwacje

Tabletki Tetra PlecoMin bardzo szybko toną i nie pęcznieją pod wpływem wody. Zauważyłem, że dosyć szybko rozmiękają i rozpadają się na mniejsze kawałeczki, ale nie mącą i nie barwią wody.

<Usunięto nieaktywnego linka do zdjęcia - SDD>

Pokarm Tetra PlecoMin jest bardzo chętnie pobierany przez zbrojniki, kiryski oraz inne ryby. Myślę, że na taki stan może mieć wpływ zawartości w pokarmie dodatków mięsnych jak ryby, skorupiaki i mięczaki.Podając ten pokarm nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków trawiennych u karmionych ryb. Pokarm jest chętnie zjadany i nie zalega w akwarium.

Dostępne opakowania

Tetra PlecoMin 200 Tabletek
Tetra PlecoMin 500 Tabletek

Ceny za pokarm w zależności od opakowania kształtują się w przedziale ok. 13zł i 30zł (ceny w sklepach internetowych)

Moja ocena: 7/10
Ostatnio zmieniony 08 gru 2015, 19:53 przez trofek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Krzysiek
http://pleco.com.pl/index.php
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”