Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tetra TabiMIn XL Tablets

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Tetra TabiMIn XL Tablets

Post autor: sepher »

Tym razem prosto z targów w norymberdze w nasze łapki trafiła nowość Tetra TabiMin XL Tablets.
Niestety brak na necie informacji o nim, zaś na opakowaniu opisy tylko w niezrozumiałych dla mnie "landżach"

Opakowanie o gramaturze 135g/250ml zawiera 133 tabletki

Obrazek

Dane producenta
Jako iż produkt dotarł do nas prosto z targów tak więc pozbawiony jest informacji w języku polskim, brakuje też "engliszowego landża" tak więc tym razem danych producenta nie będzie
Obrazek

Pokarm jak widać na załączonym zdjęciu jest w postaci tabletek o średnicy około 1,5 cm składających się z dwóch różnych warstw. Wyraźnie widać iż ciemniejsza warstwa jest ciut cieńsza niż jaśniejsza.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodatkową ciekawostką jest nacięcie umożliwiające łamanie tabletek na pół celem podawania mniejszych działek.
Konsystencja tabletek nie jest sucha, ich strukturę można porównać hmm powiedzmy do chałwy: Ciężkie, ale daje się je bez problemu łamać.

Moje obserwacje
Betatesterami pokarmu zostały przylgi cheni i fasciatus oraz 4 osobowa drużyna hypostomusów faveolus.
Nie będę się rozpisywał, lepiej zobaczyć filmik który został nakręcony minutę po wrzuceniu tabletek do akwa.
http://www.youtube.com/watch?v=CrhDITY0No4

Na tabletkę skusił się nawet mułojad o którego istnieniu tylko wiedziałem (pokazuje się średnio raz do roku ;))

http://www.youtube.com/watch?v=U9ldkBm8beY

Tabletki są dosyć ciężkie, toną momentalnie tak więc da się je dozować dosyć precyzyjnie. Rozpuszczalność tabletek jest spora, po około godzinie, dwóch zamieniają się w pył jednakże o ile nie przedawkujemy to nie mają szansy przeżyć do tego czasu ;) Szkoda że tabletki nie są idealnie płaskie co umożliwiłoby przyklejanie tabsów do szyby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”