Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tetra CO2 Plus

prezentacja, może w przyszłości test i opinia

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Tetra CO2 Plus

Post autor: zulix »

Przedstawiam ciekawy (z opisu) preparat będący suplementem CO2 otrzymany od przedstawiciela firmy na nasz rejon.
Obrazek

Od producenta/dystrybutora
Jak głosi opis (http://www.tetra.net/pl/pl/aquaristik/t ... a-co2-plus):
CO2 stanowi ważny składnik odżywczy, zapewniający zdrowy i bujny rozwój roślin. Preparat Tetra CO2 Plus dodaje do wody związki węgla w postaci łatwo dostępnej dla roślin.
- Biologiczne uwalnianie CO2 nawet do tygodnia
- Rośliny akwariowe są mocniejsze, lepiej się rozwijają i są zdrowsze
- Łatwe stosowanie bez dodatkowych urządzeń
- Bujny rozwój roślin stanowi najlepsze zabezpieczenie przed glonami

SPOSÓB UŻYCIA:

Do stosowania 1 raz w tygodniu ! W przypadku bujnej roślinności stosować 2 razy w tygodniu. Dodawać 2,5 ml preparatu na każde 20 litrów wody.

W celu zapewnienia optymalnego nawożenia zalecamy dodatkowo stosowanie serii Tetra PlantaPro

Ze względu na sposób dozowania (raz na tydzień) preparat jest chyba najbardziej wydajny z preparatów handlowych co przekłada się na jego opłacalność.

===

Tetra CO2 Plus to preparat dostarczający węgiel dla roślin w postaci związków organicznych, podobno naturalnych (cokolwiek to znaczy). Na pewno nie zawiera aldehydu glutarowego. W opisach deklarują, że związki te rozbijane są przez mikroorganizmy do CO2. Czy jest to dokładnie CO2 czy związki małocząsteczkowe, które rośliny wchłaniają trudno powiedzieć bez znajomości składu preparatu.
Nie ma praktycznie możliwości przedawkowania preparatu. Ponieważ robiłem już wielokrotnie testy dotyczące różnych suplementów CO2 (kwas cytrynowy i cytryniany, kwas octowy, octany, winiany i inne) to tu można by było szukać pomysłów, ale badania pH preparatu (=7) wyklucza prawie wszystkie badane przeze mnie substytuty. Mógłby to być mocznik ale ten emitowałby tez azot czego nie ma w opisie preparatu (to zresztą łatwo sprawdzić).
Za jakiś czas wezmę preparat na tapetę i go nieco pomęczę. Na razie trzeba przyznać, że brzmi interesująco.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Obecnie używam o u siebie od dwóch tygodni. Coś tam rośnie. Nie wiem jednak czy jest to zasługa tego preparatu czy jest to "normalny" wzrost roślin nie nawożonych CO2. Jak mi się ten preparat skończy, to dla porównania podłączę CO2 z butli. W każdym razie jak sobie powąchałem, to też zauważyłem, że z pewnością nie jest to aldehyd glutarowy. Też bardzo mnie interesuje co to jest.
Awatar użytkownika
T.M.K.
Posty: 44
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 60

Post autor: T.M.K. »

Szkoda że nikt więcej nie podjął tego tematu. Żywo mnie on interesuje. Dzisiaj również próżno szukać szczegółowych informacji o składzie Tetra CO2 Plus. Pozwoliłem sobie odświeżyć wątek mając nadzieję że jednak ktoś dobrze poinformowany go przeczyta.
70/30/35
Akwarium środowiskowe - Azja
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Ja podejmę temat. Jeszcze nie znalazłem substytutu CO2. To jest powiedzmy ok(celowo małymi literami) ale do butli mu duuuuzooo brakuje
Awatar użytkownika
T.M.K.
Posty: 44
Rejestracja: 08 lip 2019, 11:19
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 60

Post autor: T.M.K. »

Nie mam złudzeń że znajdziemy coś co nie będąc dwutlenkiem węgla w stanie gazowym będzie równocześnie posiadać wszystkie jego cechy. Natomiast nieco irytuje mnie że producenci preparatów akwarystycznym nie informują nas co wchodzi w ich skład. Chciałbym wiedzieć czego w moim akwarium używam.
Zainteresowałem się wyżej wymienionym produktem ponieważ szukam z kolei zamiennika za preparaty na bazie aldehydu glutarowego. Moje niewymagające rośliny rosły na nich bardzo ładnie (dawkowałem według zaleceń producenta), ale rybom chyba się mniej podobało :/
70/30/35
Akwarium środowiskowe - Azja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”