Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Subiektywny test pokarmów

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Subiektywny test pokarmów

Post autor: kasztan »

Ostatnio kupiłem trochę różnych pokarmów które będę przedstawiał w tym temacie. Głównie chcę zmienić pokarm ponieważ przez dłuższy czas karmiłem (jak zobaczyłem po czasie) pokarmami przeterminowanymi, co powodowało mętnienie wody. Spostrzeżenie są oczywiście moje własne i mogą się różnić od obserwacji innych, więc nie są jakimś tam wyznacznikiem jakości pokarmu.
Nie jestem inspirowany przez żadnego z producentów, wszystko "za swoje kupiłem" :P

OSI VIVID COLOR FLAKE:
Pokarm w formie płatków nie tonących, żeby opadł na dno trzeba mocno nim pomerdać, nie zauważyłem aby mętniała po nim woda.
Zapach: dla akwarysty lekko wyczuwalny, dla postronnych (matki, żony, kochankiitp.) - lekko śmierdzący 8)
Reakcja ryb: są słabo nim zainteresowane, jedzą go tylko jak przy okazji innych nie sypnę i to też niechętnie, na ogół nie jest ziadany w całości, a czerwone płatki wręcz są przez ryby wypluwane. Sypię oczywiście małymi porcjami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

OSI Artemia Pellets :
Pokarm w formie pałeczek bardzo szybko tonących, ciężki i twardy, ryby muszą chwilę odczekać aż namoknie. Woda po nim mętnieje dość znacznie.
Zapach: dla akwarysty wyczuwalny, dla postronnych (matki, żony, kochankiitp.) - bardzo śmierdzący 8)
Reakcja ryb: są słabo nim zainteresowane, jedzą go tylko jak przy okazji innych nie sypnę i to też niechętnie, na ogół nie jest zjadany w całości na raz, po nocy oprócz mętnej wody nie ma po nim śladu. Sypię oczywiście małymi porcjami.
Tym pokarmem to jestem najbardziej rozczarowany, bo chyba co do niego miałem zbyt wygórowane oczekiwania :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ASTRA Tubifex FD- liofilizowany tubifex

Pokarm w formie zbitych bryłek sklejonych robali, nie tonący, nie zauważyłem aby mętniała po nim woda.
Zapach: dla akwarysty lekko wyczuwalny, dla postronnych (matki, żony, kochanki itp.) - lekko śmierdzący 8)
Reakcja ryb: po wrzuceniu suchego nie są za bardzo nim zainteresowane, jednak po kilku minutach jak namoknie to rzucają się na niego jak oszalałe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ciąg dalszy nastąpi, mam w zanadrzu jeszcze kilka pokarmów ;)
opelot
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2016, 9:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 120l
Płeć:

Post autor: opelot »

Krótko i na temat :) Jak w atlasie grzybów - jadalny / niejadalny
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Mi tu brakuje: próbowałem smaczniejszy niż wygląda xd xd xd
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

opelot pisze:Krótko i na temat
I tak lubię :)
pawprz pisze:próbowałem
straszna po nich zgaga, więc nie zjadam w dużych ilościach :roll:

Tetra pro Energy i color
Pokarm w formie delikatnych krążków, prawie płatków, pływający zruszony tonie
Zapach: dla akwarysty słabo wyczuwalny dla postronnych (matki, żony, kochanki itp.) - wyczuwalny 8)
Reakcja ryb: ochoczo podpływają do tych pokarmów, chętnie i szybko są zjadane, nie mącą wody. Wygląda na to że im smakuje, godny polecenia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Z tetra color mam podobne doświadczenia jeden z lepiej lubianych pokarmów przez moje stworzonka. Bardzo szybko znika, a krewety podpitalaja cały krążek i w krzaki :D
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

OSI Red Tiny Bits

Pokarm w formie malutkich granulek, tonący, nie zauważyłem mętnienia wody
Zapach: dla akwarysty lekko wyczuwalny, dla postronnych (matki, żony, kochanki itp.) - lekko śmierdzący 8)
Reakcja ryb:bardzo chętnie zjadany, płyną do niego szybko i widać że im smakuje, myślałem że jest za drobny dla moich większych ryb jednak te rzucają się na niego ochoczo. Bocje i kiryski są bardzo z niego zadowolone. Co ciekawe krewetki wykazują nim bardzo duże zainteresowanie. Pokarm z czystym sumieniem polecam.

Obrazek

Obrazek

Hikari Cichlid Gold

Pokarm w formie dużych granulek- i tu uwaga po wrzuceniu do wody pęcznienie na maksa dość znacznie zwiększając swoją objętość, nie tonący(dopiero po skosztowaniu pozostała część lekko opada) lekko mętnieje woda po nim
Zapach: dla akwarysty prawie nie wyczuwalny, dla postronnych (matki, żony, kochanki itp.) - obojętny 8)
Reakcja ryb: początkowo ryby były nim nie zainteresowane, dopiero za drugim razem co jest ciekawostką jedna z bocji podpłynęła żeby go skosztować i tak jej posmakowało, że poszła fama wśród innych bocji i teraz traktują ten pokarm jako wielki smakołyk. Inne ryby podchodzą do nie go z dystansem.
Pokarm cieszący się złą sławą w internetach, bo podobno przez swoje pęcznienie rozsadza ryby od środka :roll: Nie mogę tego potwierdzić, u mnie jeszcze żadna nie wybuchła :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek


C.D.N.

Zachęcam również do dzielenia się w tym temacie swoimi spostrzeżeniami ze stosowania opisanych pokarmów. Jak również do testowania innych.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

JBL Novo Bits

Pokarm w formie małych granulek, tonący, nie brudzący wody
Zapach: dla akwarysty prawie nie wyczuwalny, dla postronnych (matki, żony, kochanki itp.) - obojętny 8)
Reakcja ryb: zjadają, ale jakiegoś szału to niema, nie rzucają się na niego jak na niektóre, jest zjadany w całości ale po jakimś czasie. Dobry jako pokarm uzupełniający dietę.
Na duży plus wygodne dozowanie na "klik", więc nie można sypnąć za dużo. Jak się skończy sprawdzę czy da się rozkręcić i wsypać swój pokarm, bo "klikanie" sprawia dużo radochy dzieciom ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Spokojnie można inne Pokarmy po wykorzystaniu dedykowanego dołożyć.
Na minus - trochę jego zostaje w środku - gdzieś wpada?
Pokarm średnio "smaczny" dla ryb. Kochanki nie wyczuwa jo.
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Hikari Cichlid Gold
Ten pokarm podaje rybom od lat. Nigdy nie sypie go bezpośrednio do akwarium lecz najpierw moczę do momentu aż spęcznieje i zrobi się miękki wówczas rozdrabniam i do akwarium. To prawda, że po namoczeniu podwaja, potraja swoją objętość w zasadzie dotyczy to wszystkich pokarmów tej firmy.

Co do jakości nie jestem w stanie stwierdzić, może ktoś na ten temat się wypowie, ale uważam za dobry dla dużych ryb z mocna przemianą materii. Ja podaje jeszcze oprócz tego cichild staple i swego czasu neony i samica akary padły ponieważ pożerały bez opamiętania, zapadały na otłuszczenie. Obecnie dla podtuczenia młodych żarłocznych skalarów jest dobry.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

kasztan, co ta twoja żona z Tobą ma jeśli dajesz jej do wąchania pokarm dla ryb ? ... kurczę a może tu nie chodzi o żonę. xd
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

dawo pisze:kurczę a może tu nie chodzi o żonę
;)

Kilka pokarmów do opisania mi jeszcze zostało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”