Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Aquaforest Carbo Boost

opinie, testy, spostrzeżenia, opis

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Aquaforest Carbo Boost

Post autor: zulix »

Dzięki uprzejmości producenta Aquaforest otrzymałem do testowana pakiet produktów produkowanych przez firmę. Testuję je akwariach roślinnych:
- akwarium HT: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=33110
- akwarium LT: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=33157

W tym temacie przedstawię Aquaforest Carbo Boost.
Otrzymałem produkt w opakowaniach 200 ml:
Obrazek
Pozwolę sobie zacytować ze strony oficjalnej producenta:

====

O PRODUKCIE:
Profesjonalny suplement łatwo przyswajalnego węgla, przeznaczony do roślin akwariowych. Węgiel to podstawowy element budulcowy wszystkich związków organicznych, kluczowy substrat dla procesu fotosyntezy. Niedobór węgla prowadzi do zahamowania wzrostu i rozwoju roślin. Regularne stosowanie AF Carbon Boost pozwala utrzymać akwarium w dobrej kondycji i zapewnić atrakcyjny, zdrowy wygląd roślin.

SPOSÓB UŻYCIA:
W akwarium z małą ilością roślin: 1 ml AF Carbon Boost na 100 l wody codziennie; ze średnią ilością roślin: 1 ml AF Carbon Boost na 50 l wody codziennie; z dużą ilością roślin: 1 ml AF Carbon Boost na 25 l wody codziennie. Produkt przeznaczony wyłącznie do akwarystyki. Chronić przed światłem słonecznym. Przechowywać w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętym opakowaniu, poza zasięgiem dzieci.

====
Produkt używałem w nowo urządzonym akwarium roślinnym HT na bazie podłoży Aquaforest (Aquaforest Natural Substrate, Aquaforest Soil Lava, wykorzystując wodę o niskiej twardości, rzędu kH=2-3, gH = 4-6 i nawozy firmowe Aquaforest.
Obsada roślinna: głównie łodygowce średnio trudne w uprawie w mega ilości.
Obsada zwierzęca: głównie ryby żyworodne + neonki

Dawkowanie preparatu jest analogiczne jak w większości analogicznych preparatów wykorzystujących aldehyd glutarowy. W związku z dużą ilością roślin i to szybko rosnących zastosowano maksymalne dawkowane preparatu. Głównym celem stosowania preparatu było zabezpieczenie akwarium przed krasnorostami ponieważ były one obecne na liściach niektórych roślin podczas restartu. Ponieważ dysponowałem źródłem CO2 sterowanym przez komputer nie było hipotetycznej potrzeby stosowania suplementów węgla.
Niedługo po rozpoczęciu testu okazało się jednak, że się myliłem. Zepsuła się sonda pH i praktycznie odcięła dopływ CO2. Przez okres minimum 2 tygodni był tylko Carbon Boost. Większość roślin dała sobie radę bez zauważenia większych zmian. Niestety później miałem awarię oświetlenia i wtedy już trochę roślin bardziej wyszukanych mi poleciało. No, ale czego można wymagać od światła 0,3 W/l? Nie miało to jednak nic wspólnego z produktem Carbo.

Reasumując produkt Aquaforest Carbo Boost sprawdził się. Nie odstępuje on od innych produktów tego typu. W chwilach awarii CO2 pozwolił mi na utrzymanie roślin w dobrej formie przez dość długi czas a dodawany wspólnie z CO2 pozwolił abym zapomniał o problemach z krasnorostami obecnymi w poprzedniej aranżacji akwarium.

Niedogodnością jest małe opakowanie. Przy dawkowaniu 10 ml/dzień wg opisu butelka starczyła na 20 dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”