Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Aquaforest Red Boost, Aquaforest Iron Boost

(opinie, testy, spostrzeżenia, opis)

Tu będą prezentacje/testy produktów otrzymanych od wytwórcy/hurtowni/sklepu....

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Aquaforest Red Boost, Aquaforest Iron Boost

Post autor: zulix »

Dzięki uprzejmości producenta Aquaforest otrzymałem do testowana pakiet produktów produkowanych przez firmę. Testuję je akwariach roślinnych:
- akwarium HT: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=33110
- akwarium LT: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=33157

W tym temacie przedstawię Aquaforest Red Boost oraz Aquaforest Iron Boost.
Otrzymałem je w opakowaniach po 200 ml.
Obrazek

Niestety przetestowanie wpływu pojedynczego nawozu, szczególnie złożonego na ekosystem akwarium jest bardzo trudne. Nawozy wybarwiające rośliny współgrają z innymi nawozami, podłożem, parametrami wody itd. stąd określić wpływ wyłącznie tych nawozów na kolory roślin wydaje mi się niezbyt możliwe. Nie podejmuje się tego. Całą linię nawozową testuję w akwarium HT. Dawkowanie nawozów opisuję również w w/w temacie a być może za kilka miesięcy podsumuję temat. Z racji bardzo dużej ilości roślin dawki obecnie mam już 2X większe niż maksymalne w poniższym opisie.
Z tego powodu ograniczę się tutaj, przynajmniej podczas zagajenia tematu, do opisów marketingowych.

====
Aquaforest Red Boost
O PRODUKCIE:
Profesjonalny preparat z wyselekcjonowanych mikroelementów i fitohormonów stymulujący wybarwienie roślin czerwonych. Zielona barwa liści warunkowana jest obecnością chlorofilu. U roślin czerwonych występują dodatkowo inne barwniki, takie jak: ksantofile, karoteny, antocyjany i flawonoidy. Nadają one roślinie odcienie koloru czerwonego, fioletowego i pomarańczowego. Do wydobycia naturalnych barw z roślin czerwonych wymagane jest specjalne nawożenie. Zawartość fitohormonów dodatkowo wzmacnia procesy wzrostowe i rozwojowe roślin. Starannie opracowana receptura AF Red Boost dostarcza roślinom wszelkich potrzebnych składników, co gwarantuje zdrowy wygląd i imponujące, soczyste wybarwienie roślin.

SPOSÓB UŻYCIA:
W akwarium ze średnią ilością roślin: 4 krople AF Red Boost na 100 l wody codziennie; z dużą ilością roślin: 8 kropli AF Red Boost na 100 l wody codziennie. Zaleca się równoległe stosowanie z AF Macro. Adsorbenty takie jak zeolit i/lub węgiel mogą zmniejszać skuteczność preparatu. Produkt przeznaczony wyłącznie do akwarystyki. Chronić przed światłem słonecznym. Przechowywać w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętym opakowaniu, poza zasięgiem dzieci.

Aquaforest Iron Boost
O PRODUKCIE:
Profesjonalny suplement łatwo przyswajalnego żelaza dla roślin akwariowych. Żelazo bierze udział w różnorodnych procesach metabolicznych, a przede wszystkim odgrywa ważną rolę podczas syntezy chlorofilu — zielonego barwnika. Od jego obecności zależy wydajność fotosyntezy. Absorpcja żelaza jest uzależniona od zawartości makro i mikroelementów, odczynu pH oraz samej formy żelaza. Częstym problemem w akwariach jest deficyt żelaza, gdyż jego postać jest nieprzyswajalna przez rośliny. Niedobór żelaza prowadzi do zaniku chlorofilu, a w konsekwencji rozwoju chlorozy objawiającej się żółknięciem i martwicą liści. Optymalne stężenie żelaza w wodzie akwariowej powinno wynosić 0,1-1 mg/l. AF Iron Boost zawiera skoncentrowaną dawkę łatwo przyswajalnego chelatu żelaza Fe2+ dla roślin akwariowych.

SPOSÓB UŻYCIA:
Zalecany poziom żelaza w akwarium to 0,4-1 mg na litr wody. Przy odpowiednim poziomie żelaza w akwarium: 1 ml AF Iron Boost na 100 l wody raz w tygodniu. W celu uzupełnienia niedoborów można dozować większe ilości, regularnie badając zawartość żelaza w wodzie. 1 ml AF Iron Boost rozpuszczony w 100 l wody podwyższa poziom żelaza o 0,04 mg/l. Suplementację należy utrzymywać, aż do uzyskania zadowalających efektów. Zaleca się równoległe stosowanie z produktami AF Micro i AF Macro. Absorbenty takie jak zeolit i/lub węgiel mogą zmniejszać skuteczność preparatu. Produkt przeznaczony wyłącznie do akwarystyki. Chronić przed światłem słonecznym. Przechowywać w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętym opakowaniu, poza zasięgiem dzieci.

====
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prezentacje i testy powierzonych produktów”