Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

JBL CRISTAL PROFI e900 - czy to dobry wybór ?

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PPPietrucha
Posty: 51
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:25
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l, kiedyś 240l
Płeć:
Wiek: 41

JBL CRISTAL PROFI e900 - czy to dobry wybór ?

Post autor: PPPietrucha »

Właśnie dogorywa mi Aquael Unimax 250 i zastanawiam się nad zakupem czegoś na jego miejsce. Znalazłem JBL CRISTAL PROFI e900. Ktoś ma jakieś zdanie na jego temat? Może jeszcze coś innego ciekawego w niezłej kasie? Liczę na szybką odpowiedź bo nie wiem ile mi zostało czasu :D
Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 18:24 przez PPPietrucha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Napisz może, jakie środki finansowe możesz przeznaczyć na filtr, jaka pojemność akwarium, czy akwarium roślinne czy tanganika albo malawi...bo żadnych info nie podałeś, więc nie mam jak narazie pomóc :(
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
PPPietrucha
Posty: 51
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:25
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l, kiedyś 240l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: PPPietrucha »

W sumie masz rację :)
po kolei:
Akwa 240 ogólne dosyć gęsto obsadzone roślinami
Obsada niezbyt obfita ale może się zwiększyć.
Z finansami to w sumie nie mam sztywnej granicy ale JBL kupię za coś koło 240pln a EHEIM za jakieś 400 a to już trochę za dużo. Powiedzmy że ma być dobry i tani ;) W sumie ten mój UNIMAX 250 gdyby działał to byłby całkiem w porządku :rotfl: może jedynie odrobinę wydajności mu brakowało. W tej chwili woda z niego ledwo się sączy ;)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Więc tak: JBLa, Tetra, Fluval - to filtry w mniej więcej tej samej cenie. Fluvala mam i powiem, że spisuje się nieźle, lecz problem mam z jego otwieraniem - trochę kijowe rozwiązanie. Ale chodzi u mnie od 5 lat i jest ok :) woda kryształ, nie zapycha się. Tetra - też posiadam, Cichszy od Fluvala, tylko jakoś te wyjścia z filtra, gdzie węża nakręcasz, to mi tam się ząbki połamały. Jednak rozmieszczenie koszy wydaje mi się, że lepiej rozwiązany jest fluval.
JBL - rozwiązanie koszy jak w Tetrze. Kolega używa e900 od około roku- nie narzeka, używa go do akwarium ponad 250 litrów.
Jednak EHEIM to zakup na lata...jeśli więc możesz wydać prawie 2x tyle...to polecam.
O, ale nie można zapomnieć o HYDOR'ze! Ja właśnie kupuję sobię Hydor'a 10 to akwarium 45 litrów. Są i większe HYDOR'y, ale nie znam ich cen. Filtry również warte uwagi. Fajne jest to, że można do nich kupić grzałkę przepływową...tylko cena...tyle co hydora'a 10 ;(
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
PPPietrucha
Posty: 51
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:25
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l, kiedyś 240l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: PPPietrucha »

pisałem już o tym w innym wątku ale powtórzę tutaj

z moim UNIMAXEM jest wszystko ok
problemy z jego działaniem wynikły z mojego niedopatrzenia :wstyd: i teraz jest wszystko ok
Awatar użytkownika
bols88
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2009, 14:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gniewczyna
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: bols88 »

Znalazłem ciekawy filmik na stronce JBL'a na temat tych filtrów. Sam używam E900. Mankamentem jest to że trzeba zrobić uszczelkę pomiędzy strefą wlotową a wylotową w pierwszym koszyku, bo inaczej jest trochę nieszczelny. Farfocle mogą wylatywać z rury wylotowej. Ale ma więcej zalet niż wad, oceńcie sami, polecam.

http://www.jbl.de/factmanager/index.php?lang=en

Dla tych co mają ten typ filtru. Żeby chodził lepiej, przy czyszczeniu go, wyczyście też wszystkie rurki i oba węże. To istotne bo w kolankach też zbierają się zanieczyszczenia. Z wężem poradzicie sobie przy pomocy mniejszego wężyka lub mocnej nici ( coś w tym stylu) z zawiązaną na końcu małą szmatką. Przepchajcie przez węże, a zobaczycie ile syfu tam siedzi. Filtr od razu lepiej działa.

[ Dodano: 2009-10-08, 18:39 ]
Mała aktualizacja.

Jeśli komuś ten filtr zaczyna głośno chodzić, coś się tłucze w nim to radzę zadzwonić do importera,a dokładnie serwisu. Jaka to firma - macie naklejkę na książce serwisowej. Po rozmowie na temat problemu, serwisant powie co i jak trzeba zrobić, żeby dostać nowy wirnik/inną część.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”