Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

filtr unimax aquael

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
agacho
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2009, 16:35
Imię: Aga
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

filtr unimax aquael

Post autor: agacho »

Proszę o opinię na temat filtru unimax. Może ktoś posiada taki filtr i podzieli się opinią na jego temat.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Jak już pewnie zdążyłaś przeczytać koledze z forum taki filtr właśnie dogorewa ;). Zależy ile chcesz kasy wydać, ale mój ranging to: EHEIM (dużo ludzi wkońcu na niego przechodzi, mimo, że drogi, ale wart ceny) HYDOR, TETRA, JBL, FLUVAL. Reszta jest tak parę miejsc niżej ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
agacho
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2009, 16:35
Imię: Aga
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: agacho »

Z fluvalem mam złe doświadczenia. Zaraz po okresie gwarancyjnym zaczął głośno terkotać. Okazało się, że zużyła się oś wirnika. Na nową oś trzeba było czekać ok. miesiąca i na dokładkę kosztowała ponad 80zł + koszty przesyłki (dziękuję bardzo :/ ). Eheima mam w mniejszym akwarium i faktycznie dobrze pracuje, ale ta cena.... Za to mam kolegę, który używa aquaelowego unimaxa 150 i sobie go bardzo chwali z uwagi na (jak to określił) niesamowicie cichą pracę i bardzo dużą powierzchnię filtracyjną, ponoć największą na rynku w danej klasie. Jednak przed zakupem wolę się zapytać na szerszym forum co inni o nim myślą. Po drugie kolega bardzo sobie chwalił obsługę serwisową. Uszkodzony element został przesłany na koszt firmy i był na drugi dzień po zgłoszeniu reklamacji, co dla ryb jest bezcenne, gdyż mam zbrojniki L204, które produkują duże ilości rybiej kupy:)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ja mam fluvala 105 już 5 lat...bez problemu ;) tfu tfu odpukać. Mma też tetre- 2 lata - też ok. o Unimaxie nie słyszałem opinii pochlebnych.
Wiem, że cena EHEIMA jest zaporowa, ale jak sama wiesz, opłaca się.
Więc może spróbuj JBL'a? Choć, jeśli tak bardzo Cię kusi na tego AquaEl'a to weź...ja bym nie ryzykował zalania domu wodą z baniaka 375cio litrowego ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
PPPietrucha
Posty: 51
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:25
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l, kiedyś 240l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: PPPietrucha »

Odnośnie mojego UNIMAXA 250, o którym wspomniał kolega,to chyba jestem mu winny przeprosiny ;) wczoraj wieczorem okazało się, że jest z nim wszystko ok :wstyd: moje niedopatrzenie :zawstydzony: był zatkany w miejscu którego bym się nie spodziewał, na gąbce wlotowej będącej moim własnym "usprawnieniem" procesu filtracji :rotfl:

Nie wiem dokładnie ile ten filtr czasu już pracuje, bo kupiłem go używanego, ale prawdopodobnie około roku i jak się okazuje bezawaryjnie.

Nie mam doświadczenia z filtrami innych firm, ale z mojej 250 jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Sewer
Posty: 82
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:30
Lokalizacja: Kamyszyn
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Sewer »

Witam

Od 2005 r. posiadam aquamaxa 250 i działa, ale... musiałem wymienić oś wirnika - wada fabryczna, przysłali gratis. Do rozpaczy doprowadza mnie system zalewania i odpowietrzania :mad: Z tej racji zespół tłoka mocno uszkodziłem. Uszczelki mocno wyeksploatowane, cudem trzymają. Węże sztywne i twarde inni to cenią, ja nie. Filtr szybko traci moc przerobową -wydajność, ale w moim 120 litrowym baniaku daje rade. Pomimo tych wad cenie go za dużą pojemność mediów filtracyjnych. W przyszłości, niedalekiej zamierzam odpalić większy "akwen" i ma na oku jbl'a i właśnie nowego unimaxa. Co wybiorę? Zapewne rodzimy produkt :]

pozdrawiam
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

miałem w 450 litrowym holendrze unimaxa 500 i złego słowa nie mogę na niego powiedzieć, swego czasu biorąc pod uwagę stosunek cena a pojemność filtracyjna - jak dla mnie był bezkonkurencyjny. A i złego słowa co do kultury pracy nie mogę powiedzieć. Nie wiem jak w innych modelach uniamaxa ale w 500-tce duzym plusem były 4 węże (dwa wloty i dwa wyloty) co przy moim baniaku prawie 2m długości miało kolosalne znaczenie. :padam:
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ja niestety jestem zdegustowany (to tak, aby była równowaga w przyrodzie). Zachwycony dużą objętością (dla 250) i niższą ceną niż konkurencji kupiłem. Pal licho sposób zalewania, sposób montażu rurek i deszczowni - co mi się nie podobało. Chociaż upierdliwy to robi się to raz na dłużej. Ja miałem inny problem.
Filtr pochodził ponad 2 lata (a więc było po gwarancji) i strzeliła uszczelka. Filtr zaczął cieknąć. Odwiedziłem wszystkie sklepy w Rzeszowie i nikt nie miał. Niektórzy obiecali zamówić, ale im się nie udało (brak na hurtowniach). Poinformowano mnie, że części zamienne firma produkuje okresowo i za "jakiś" miesiąc znowu rozpocznie produkcję. Pozostaje allegro i inny internet. Wcześniej podobne problemy miałem z gąbkami. Z braku czasu (akwarium mogło nie doczekać) zakupiłem taki filtr, którego części walają się w co 2 sklepie. Niestety miałem kłopot aby rozebrać filtr przed włożeniem do pudełka. Węże są tragicznie twarde i po dłuższym czasie tak przywarły, że bałem się zniszczyć przyłącze. Na razie więc obciąłem.

Rozumiem, że serwis gwarancyjny może być idealny, ale wolałbym aby rozciągało się to i na okres pogwarancyjny. Może się to zmieniło, bo moja przygoda była 2 lata temu, ale już chyba nigdy nie kupię tej marki. To oczywiście tylko osobisty osąd, nikogo nie zniechęcam bop póki filtr działał byłem zadowolony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”