Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

JHW 302 VS JBL Cristal Profi 120

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

JHW 302 VS JBL Cristal Profi 120

Post autor: dood94 »

Czeka mnie nieunikniona zmiana Fluvala 203 an coś innego z kilku powodów, min. głośna praca ( ona i tak nie są idealnie ciche ale to już przesada :przestraszony: ), zbyt duży spadek wydajności. Innymi słowy filtr ma już swoje lata, poprzedni właściciel nie za bardzo się sprzętem zajmował.
I tu mam problem nie wiem co wybrać JHW 302- 1000l/h za 182,-zł czy JBL Cristal Profi 120 600l/h za 176,- zł. Może mieliście z którymś styczność i jakie wrażenia, itp. Chyba że macie inne propozycje do akwa 95l do max. 200 zł.

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ex 700 to moja propozycja, albo Ex 600. JBL w ostateczności też może być.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Też mam Tetrę 700. Chodzi bezgłośnie. W RCMB były zwykle najtańsze (ok. 200 zł).
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

A na temat tego JHW nic nie wiecie?? Pomyślę nad Tetrą :roll: A co do miejsca zakupu to chyba przez neta albo Alledrogo :rotfl:
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Nic nie wiemy, bo nie znam osobnika, który by go używał. Za to wydaje mi się, że rozszyfrowałem skrót:
Jest H*** Wart :P

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2009, 20:34 przez cherry_ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Kiedyś ktoś rozszyfrował filtr Jebao, jako ten w którym się wszystko j...ło.
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

Czyli Tetra albo JBL :niepewny:
Awatar użytkownika
Sowa
Posty: 173
Rejestracja: 21 paź 2009, 13:13
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Sowa »

Hagen też ma dobre kubełki, ale tylko kubełki :wstyd:
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

aquarius pisze:Panowie nie nabijajcie sobie postów! Nabijanie się z nazw producentów specjalna radą nie jest.
Oczywiście kolega ma rację (w złym tonie jest naśmiewać się z nazwisk itd.), ale czasem jakiś element humoru się należy w poważnych rozmowach i człowiek przeszarżuje. Aspekt negatywny to raczej nie nabijanie wątków, bo tu się nikt nie wyściguje, tylko raczej o niekorzystne rozwadnianie wątku.

Co do filtru JEBAO to sporo ludzi na akwarystyce sobie go chwali. Stosunek jakości do ceny jest dla nich odpowiednio wysoki. Cena jest niska a więc jak się zepsuje nie ma potrzeby szukać części zamiennych.
Co do markowych to niestety jest tak jak kolega pisze. Części są, ale drogie. Chociaż tu też nie można być pewnym. Padła mi uszczelka w Unimax i cały Rzeszów zwiedziłem i nie znalazłem. Wiadomo, że czas i koszty wysyłki więc na allegro nie kupowałem. Zniechęciłem się po prostu do firmy.
Na razie mam Tetrę od 2 lat i jeszcze do niej nie dokładałem - może już wkrótce ;(
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2009, 17:21 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

I ja się wtrącę do rozmowy bo mnie również nie chodzi o nabijanie postów a tak jak już Zulix napisał chodziło o element humoru. Bo jeśli nikt nie używa tego filtra to skąd ma być opinia? Co do kubełków to wyrzucasz, że pewnie mamy jeden i więcej w życiu nie mieliśmy. No to jesteś kolego w błędzie, ponieważ AKTUALNIE jestem posiadaczem Fluval'a, Tetry, Hydor'a. Miałem do czynienia z JBL'em oraz z EHEIM'em. Prawda jest taka, że budowa filtra Tetry i JBL jeśli chodzi o sprawy techniczne tj ułożenie koszy, wirnik - wszystko jest takie samo.
Co do tego, że części jest najwięcej kupowanych - jeżeli ktoś nie dba o kubło to będzie kupować części zamienne. Jeżeli się robi wszystko zgodnie z instrukcją producenta - nie ma problemu. Bywają kubły, które mam już 5 lat i żadnych problemów. Jeśli będziesz włączał i wyłączał kubło dla oszczędności prądu, nie zalewał go zgodnie z procedurami to W KAŻDYM kuble szybko Ci pójdzie wirnik.
Więc następnym razem, zanim napiszesz, że ktoś pisze post dla posiadania ich największej liczby to się zastanów i przeczytaj większość postów danej osoby
Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

Ja swojego Fluvala mam używkę ale miałem z nim opakowanie, paragon instrukcje, itp. i kupiony był w '99 roku i dopiero teraz zaczął szwankować więc sprzęt markowy i ciągną bez zarzutów, teraz tylko za głośno chodzi...
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Mój Fluval 204 jest z 2004 roku. Chodzi jak brzytwa. Jedyne co przy nim robię, to czyszczę i raz w roku wg zaleceń wymieniam uszczelkę (czasem co 1,5 roku). Przepływ ma doskonały o chodzi cicho.
dood94 - 10 lat to szmat czasu. Jednak prawdą jest, że jak się dba to chodzi. Więc nie szukaj nic taniego - lepiej dopłacić i spać spokojnie.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
dood94
Posty: 211
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Lokalizacja: Dąbrowa
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: dood94 »

Tak ale jak go kupiłem to uszczelki sparciałe. koło wirnika taki syf był że uwierzyć nie mogłem a podobno go czyścił właściciel jakiś papier jakby toaletowy rozmoknięty, itp. :znudzony:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”