Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Naświetlacz led 10w

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Naświetlacz led 10w

Post autor: Pumba »

Jestem w trakcie wyboru oświetlenia i padł wybór na naświetlacze led 10w. Myślę zakupić coś takiego http://www.allegromat.pl/aukcja151617 Ktoś ma doczynienia z tymi tańszymi halogenami? A może jakiś inny konkretny model w tych pieniądzach możecie polecić. Czekam na opinie
oto3
Mecenas
Posty: 109
Rejestracja: 12 mar 2010, 19:38
Imię: Adam
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Akwarium: 112L
Płeć:
Wiek: 45

1

Post autor: oto3 »

Witam
Kolego jaki zbiornik chcesz oświetlić ??
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

120x50x50 czyli 300 litrów o biotopie CA. Chcę użyć 2 może 3 takich naświetlaczy. Roślin jako tako nie planuję może odrobinę rogatka.
oto3
Mecenas
Posty: 109
Rejestracja: 12 mar 2010, 19:38
Imię: Adam
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Akwarium: 112L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: oto3 »

Witam
Ja wczoraj testowałem 2 takie naświetlacze w 112l i szału nie było
Więc w takim jak twoje będzie porażka.
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

A może źle podpiąłeś je ? Na innym forum czytałem że trochę dłubaniny było przy montażu żeby to właśnie dobrze świeciło. Tutaj jest zdjęcie jak koleżanka mei ma 2 takie naświetlacze w swoim 250 litrowym akwarium i wygląda tak http://cichlidae.pl/attachment.php?aid=13345
oto3
Mecenas
Posty: 109
Rejestracja: 12 mar 2010, 19:38
Imię: Adam
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Akwarium: 112L
Płeć:
Wiek: 45

1

Post autor: oto3 »

Witam
Z podpięciem nie ma żadnych problemów masz 3 przewody podpinasz i ma świecić :)
Z wykształcenia jestem elektrykiem a na co dzień pracuję w hurtowni elektrotechnicznej więc wiem o czym mówię.
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Ja polecam praktycznie to samo, tyle, że na miejscu:
http://mark.rzeszow.pl/sklep/index.php?cPath=102

Sam kupowałem tam naświetlacz 10W zimny biały do krewetkarium 45L i jest dużo więcej światła w porównaniu do poprzednich 2x15W T8.

Radzę tylko wcześniej się skontaktować ze sklepem, czy dany produkt jest akurat dostępny w sklepie (czasem mają w magazynie w innym miejscu i odbiór możliwy dopiero na drugi dzień).
Awatar użytkownika
Sero
Posty: 562
Rejestracja: 17 wrz 2010, 8:57
Imię: Jacek
Lokalizacja: Straszęcin
Akwarium: 550l
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: Sero »

Ja również myślałem nad nimi, chciałem kupić 3 sztuki do mojej 550 l nie zależy mi na mocy, niech rosną tylko żabienice i będzie git.
550 DiscusTank
Pozdrawiam Jacek.
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Zamówiłem właśnie te co podalem w poście. Zobaczymy jak to będzie działało. Ja ogólnie nie brałem ich pod względem roślin tylko fajnego efektu jakie dają ledy i rachunków za prąd :p
akwaolsztyn
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2014, 22:56
Imię: jacek
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: akwaolsztyn »

Witam,
jestem nowy na forum, także proszę o wyrozumiałość jeśli gdzieś już te pytanie padło, ale poświeciłem trochę czasu na szukanie i nie znalazłem. Do sedna, dostępne naświetlacze led o których mowa w temacie (uprzedzam, jestem z wykształcenia biotechnologiem, nie elektrykiem ;)) zakończone są kablem. I tutaj moje pytanie, co potrzebuję, żeby stworzyć z tego lampę? Gdzieś na yt dowiedziałem się, że potrzeba zlutować przewody z wtyczką, jednak niewiele mi to mówi. Jeśli ktoś już stworzył taki naświetlacz-lampę, proszę o informację (jak dla dziecka) co potrzeba (jakieś zasilacze, wtyczki, lutownice itp) oraz w jakis sposób to zrobić.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek poradę i instrukcję,
pozdrawiam
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

O ile dobrze rozumuję Twoją prośbę to potrzebujesz kabel zasilający połączyć +/+ i -/- . Do takich naświetlaczy nie trzeba dodatkowych zasilaczy.
akwaolsztyn
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2014, 22:56
Imię: jacek
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: akwaolsztyn »

poprzez zlutowanie czy można użyć kostki?
jakiś konkretny kabel zasilający czy pierwszy z brzegu ( odciecie końcówki, zlutowanie przewodów i izolacja? )
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Mozesz uzyć kostke ale lepiej zlutowac bo łatwiej potem to zaizolowac: kazdy przewód z ozobna i na koniec wszystkie razem mozna to zrobic tasma izolacyjna ale ja polecam koszulki termokurczliwe bo całość wyglada estetyczniej.
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Koledzy a mam pytanie mam akwa 54l oswietlenie mam 24 + 15W.
Tyle ze ta 15W to slabo swieci bo to 8000k a podpieta jest na elektronike z zarowki energo 18Watowej.
Chcial by zakupic taki naswietlacz jako dodatkowo do tegi co mam tylko mam pytanie gdzie go w pokrywie umiescic czy bardziek na srodku czy z tylu/przodu z tego wzgledu ze z przodu mam henka a on tego swiatla potrzebuje.
Ale najwazniejsze czy ten naswietlacz zmiesci mi sie pod pokrywe.
Gorna czesc pokrywy jest od lustra wody oddalona o 7cm.
Pokrywa wlasnej roboty.
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Zalezy jaki naświetlacz zastosujesz. Są wersje slim i zwykłe. Jak większość ledów mają kąt świecenia 120 stopni. Świecą punktowo, więc najlepiej jak dasz go centralnie nad rośliną
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”