Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wyposażenie akwa 240l

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Wyposażenie akwa 240l

Post autor: alkarn »

Cześć mam zamiar zakupić akwa szkło 240l i nie wiem jakie do brać do tego wyposażenie. Chciałbym złożyć to akwa tanio ale żeby osprzęt był dobry. Jak możecie mi doradzić co było by dobre żeby włożyć do tego akwa. :)
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Jakiś czas temu założyłem identyczny temat http://rzefa.podforak.ayz.pl/viewtopic.php?t=203 może coś z niego Ci się przyda.
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

Na początku trzeba się zastanowić jakiego typu akwarium chce się mieć a później dopiero można myśleć nad sprzętem.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Dokładnie tak jak napisał kwadratos. Od tego ja będziesz trzymać w akwa zależy jego wyposażenie. Bo inne do malawi, inne do amazonii, inne do holendra i jeszcze inne do iwagumi :P
Także się zastanów. No i przede wszystkim wymiar, czy ma to być standarowe 120x40x50?
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Główne odpowiedzi musisz sformułować...
Jakie rybki i ile? Ile roślin - czy będzie to akwa roślinne, czy będą raczej dodatkiem do ryb.
W przypadku roślinnego, czy chcesz robić to na wyższym poziomie (akwarium HT), czy na niższym (akwarium LT)? Chodzi o kwestię doboru roślin. Przy HT możesz uprawiać praktycznie wszystkie rośliny, ale osprzęt będzie drogi. Przy LT możesz uprawiać dużo ładnych roślin a osprzęt jest tani lub go nie ma.
Akwaria tej wielkości to z wyposażeniem koszt od 500 zł do 5000, chyba, że jesteś fanatykiem to i ponad 10000 zł.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

akwarium LT. Narazie chciałbym złożyć to akwa w w takim średnim sprzęcie na początek ale żeby było to tanio. ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

alkarn pisze:akwarium LT. Narazie chciałbym złożyć to akwa w w takim średnim sprzęcie na początek ale żeby było to tanio. ;)
W sumie to poza akwarium wystarczy filtr i oświetlenie. Co do filtra to proponuję jakiś kubełek z przeznaczeniem na 300 l. Ja mam Tetrę. Oświetlenie nie musi być solidne. Ja mam w LT 0,33 W/l czyli 2 świetlówki 30W na akwarium 200 l i pokrywę zrobioną z płyty meblowej. Niestety po tych 10 latach już się rozkleja więc pomyślę nad zmianą.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

W tym poście masz link o zakładaniu LT. Zajrzyj, może skorzystasz ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”