Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pompa cyrkulacyjna w akwarium słodkowodnym?

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Pompa cyrkulacyjna w akwarium słodkowodnym?

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
Jako, że po założeniu prefiltra i zapakowaniu do pełna filtra jego przepływ znacznie osłabł mam za mały ruch wody w akwarium. Nie chce wkładać żadnych dużych filtrów wewnętrznych, drugiego kubełka nie będę kupować z wiadomych przyczyn (€) a kaskady nie mam jak zawiesić gdyż mam pokrywę (proszę, nie piszcie o wycinaniu dziury pod kaskadę bo tego na pewno nie chce).
Więc spadłem na pomysł zainstalowania pompy cyrkulacyjnej takiej, jak używa się w akwariach morskich. Myślicie, że takie coś zda egzamin? chodzi mi głównie o to, żeby lekko falował wodę i przede wszystkim ją mieszał :) i do tego, żeby ten system nie był zbytnio widoczny ;)
Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Co do pompy to wydaje mi się, że kolega od akwa morskiego mógłby najwięcej napisać. Nie boisz się kępy krasnorostów na tej pompce?;> na forum akwarystyka.com widziałem kiedyś akwarium w którym była zamontowana pompa koralia nano, ale zapomniałem co to za zbiornik był ;]

http://sklep.acropora.pl/Koralia_nano-392.html
http://images.google.pl/images?hl=pl&so ... a=N&tab=wi
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

koralia nano to nie ten pułap cenowy ;) ja myślę o JVP 101 3000l/h.
Czy się boję kransorostów? nie wiem, czy się boję, bo jeszcze nie mam pompy ;) poza tym jak utrzymam niską TwW i TwO to nie powinno być z tym problemów
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Jak kupiłem do tego celu pompkę 550 z Aqualif'u z demobilu (20 zł). Mam zamiar ją zainstalować w HT. Zobaczymy jak się sprawdzi, tylko nie wiem, gdzie ją ukryć :D
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

A taka pompka nie musi być odsłonięta żeby spełniała swoją rolę??
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

comatose pisze:A taka pompka nie musi być odsłonięta żeby spełniała swoją rolę??
Ukryta przed oczami nie znaczy, że będzie zasłonięta totalnie ;) Można gdzieś z tyłu założyć aby dmuchała wzdłuż ścianki a przed nią posadzić jakąś gęsta roślinkę, choćby limnofilę. O czymś takim myślę.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”