Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ledy w baniaku roślinnym

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

charta non erubescit
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

U siebie w pracy mam jedno odkryte akwarium, i kupiłem do niego taką własnie belkę ( tylko dłuższą) z diodami białymi i niebieskimi. Świeci tam sobie od ponad miesiąca, i fajnie wygląda. Rośliny (kryptokoryny i anubiasy) może nie mają jakichś giga przyrostów, ale nie marnieją.

W każdym razie spodobała mi się na tyle, że kupiłem taką też do siebie do domu. Na razie wylazły mi po niej krasnorosty :D. Ale wygląda fajnie. Roślin w domu prawie nie mam, więc nie wypowiem się.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Zenonzlasu, ja ją chciałem do żabienicy i anubiasów w zbiorniku około 60l
charta non erubescit
nakatomi29
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2016, 8:51
Imię: Marta
Lokalizacja: Żyznów
Płeć:

Post autor: nakatomi29 »

Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Ja mam zbiornik 60x35 więc muszę coś pod to ;)
charta non erubescit
Hawk11
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2010, 18:08
Imię: Boguś
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Hawk11 »

Witam. Rozwiązałem problem z "buczącym zasilaczem". Niestety próby "wyciszenia" poprzez dokładanie kondensatorów na wyjściu zasilacza nie poskutkowały, na szczęście przypomniałem sobie o starym zasilaczu komputerowym. Uruchomiłem zasilacz bez obciążenia hula, zadowolony rozpinam stary zasilacz i wszystkie kondziory, aby podłączyć zasilacz z kompa do sterownika i ... kupa, nie działa. Długo nie myśląc podłączyłem jeden kondensator na wejście sterownika TC420 i gitara. Wszystko na razie gra, a przy okazji mam chłodzenie :mrgreen:.
edit. Trzeba obciążyć linię 5V np.: dwa rezystory 10Ω 5W.
Basthian
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2016, 18:05
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l BW, 54l LT, itd
Płeć:

Post autor: Basthian »

Panowie i Panie - szybkie pytanie. Zbiornik 60x30x50 (takze nietypowo, bo wysoki) - jakie osietlenie Led dać żeby mieć pewność, że h.japan utworzy ładny trawniczek bez wyciągania się w górę? Myślę o takich świetlówkach LED: http://aqua-light.pl/swietlowki-led/987 ... ldbox.html Pytanie ile ich dać? Bo mam problem - raz z przeliczeniem mocy LED na zwykłe świetlówki, dwa - szkło jest wysokie więc ilość światla przy dnie dramatycznie maleje w porównaniu do standardowego 60x30x30
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”