Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Napowietrzacz... czy potrzebny?

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
togawa
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2009, 21:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112, 30, 18
Płeć:
Wiek: 44

Napowietrzacz... czy potrzebny?

Post autor: togawa »

Czy do małego akwarium 30 litrowego dość do dobrze obsadzonego roślinkami i z dość dużą ilością rybek (ale nie przerybione ) potrzebny jest napowietrzacz ?

Poprawa tytułu - cherry_ukasz
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2009, 12:09 przez togawa, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Jeżeli zapewniasz ruch tafli wody to napowietrzacz nie jest potrzebny ani dla małego ani dla dużego akwarium.
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Napowietrzanie w twoim akwa nie jest potrzebne.
Masz dużo roślin i nierzerybione akwarium, Więc nie widze powodu by napowietrzć, tym tylko wybijesz Co2 z wody.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2009, 11:05 przez -donio-, łącznie zmieniany 2 razy.
togawa
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2009, 21:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112, 30, 18
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: togawa »

Właśnie ustawiłem wyjście z filtra w górę, stronę tafli wody i jakiś tam "fale" :-) powstają.
Tylko się boję czy to nie za mało.
Dodam że akwarium na też pokrywę i nie wiem czy to nie zatrzymuje zbytnio wymiany powietrza???
MirosławB pisze:Jeżeli zapewniasz ruch tafli wody to napowietrzacz nie jest potrzebny ani dla małego ani dla dużego akwarium.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Powiem tak, ja mam wylot z kubełka tak ustawiony , że woda nie faluje , rośliny pływające , przemieszczają się . Podczas karmienia widzę , ruch wody na całej wysokości słupa wody. CO2 podaje całą dobę . Napowietrzacza nie stosuję i wszystko jest ok.
Nie zauwazyłem jakije ospałości wśród obsady , szczególnie u kreweci , wszystko ma się dobrze więc nie zmieniam nic
togawa
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2009, 21:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112, 30, 18
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: togawa »

Więc napowietrzaniem nie zawracam sobie już głowy :-)

boggi pisze:Powiem tak, ja mam wylot z kubełka tak ustawiony , że woda nie faluje , rośliny pływające , przemieszczają się . Podczas karmienia widzę , ruch wody na całej wysokości słupa wody. CO2 podaje całą dobę . Napowietrzacza nie stosuję i wszystko jest ok.
Nie zauwazyłem jakije ospałości wśród obsady , szczególnie u kreweci , wszystko ma się dobrze więc nie zmieniam nic
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Musisz po prostu obserwować .
To co ja napisałem wyżej , to tylko moje obserwacje - mojego zbiornika. Dodam jeszcze , ze nie mam efektu pralki .
Rozwijając poprzedni post : Wylot mam po prawej stronie tak ok 7 cm od bocznej ścianki i skierowany jest tak mniej więcej pod kątem 45 stopni w stronę bocznej czyli prawej ścianki . Głębokość zanurzenia wylotu , to ok 5-6 cm , więc siłą rzeczy przy prawej ściance jakieś tam małe zawirowanie jest , ale jako tako nie ma tak , że wszystko woda porywa i rośliny są przechylone aż do połowy długości zbiornika. Można byłoby w moim przypadku skierować wylot w lewo , wtedy wszystko się przechyla pod wpływem ruchu wody . Dodatkowo , to większy ruch wody - to większe " wypłukiwanie " CO2 . Ale jak dla mnie , to to rozwiązanie , które obecnie mam , jest najbardziej zadowalające .
Myślę , ze dość obrazowo to opisałem i powtarzam , u mnie jest ok .
togawa
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2009, 21:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112, 30, 18
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: togawa »

Fajnie wytłumaczyłeś, dzięki.
Więć poeksperymentuje trochę i zobacze jak u mnie będzie lepiej :-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Ciesze się i myślę , że znajdziesz jakieś dobre rozwiązanie u siebie.
Bo tutaj nie chodzi o nic innego jak o rośliny , u mnie opisane przeze mnie rozwiązanie zapewnia cyrkulację wody , bez porywania roślin .
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

Ten sklep w Rotundzie to ZOO Iguana ;)

Co masz na myśli pisząc
patryk pisze:bardzo dobrze dziala
??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”