Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Komoda jako szafka pod akwarium?

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Tbg
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:41
Imię: Siarczek
Lokalizacja: Tbg
Płeć:
Wiek: 36

Komoda jako szafka pod akwarium?

Post autor: Tbg »

Witam. Noszę się z zamiarem kupna komody i pomyślałem o tym aby wykorzystać ją jako szafkę pod akwarium 112l (80x35x40) lub 160l (100x40x40) przy czym komoda ma wymiary 120x40x97(wys).

MATERIAŁ:
• Korpus i fronty– płyta wiórowa laminowana.
• Obrzeża – wykończone tworzywem PCV (charakteryzującym się dużą wytrzymałością mechaniczną i chemiczną) [???]

Materiał szałowy nie jest, ale myślicie, że da to radę czy pasuje ją czymś wzmocnić? Jak tak to jak i czym? Chyba, że ktoś już korzysta z podobnej?

http://allegro.pl/duza-komoda-szafka-8- ... 04283.html



Pozdro.Obrazek
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Dał bym plecy z płyty i powinna spokojnie wytrzymać.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Jest wzmocnienie na środku więc powinno być OK, ale tak jak K2 napisał plecy na tył koniecznie.
Obrazek
Tbg
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:41
Imię: Siarczek
Lokalizacja: Tbg
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Tbg »

Z tyłu jest dykta i podejrzewam, że na równo z blatem więc jak na tył dołożyłbym płytę to jak rozwiązać sprawę z blatem? Nie siądzie mi na tylnej ściance pewnie.
Cezar
Posty: 191
Rejestracja: 27 sty 2013, 18:55
Imię: Cezary
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360 L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Cezar »

jest dość wysoka, więc pod dużym ciężarem może się chwiać.
340 L - Wchodzę z butami w tajniki roślinniaków.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Tbg, jeśli byś dobrał kolor to mógł byś dołożyć jeszcze jeden blat szerszy o grubość pleców. Ale jeśli dodasz tylko plecy to też powinno być ok. Chodzi o to żeby usztywnoć konstrukcję.
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Jak dasz plecy z płyty będzie ok. Ja mam szafkę wysoką na 90 cm i nic się nie chwieje ani nie rusza :mrgreen:
Pozdrawiam Przemek
gottrek
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2013, 9:02
Imię: Maciek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Akwarium: 54l, 112l i 40l
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: gottrek »

U mnie zbiornik 112l stoi na komodzie z 4 szufladami firmy BRW. Poza plecami z płyty i grubym blatem na górę musiałem jeszcze dać listę drewnianą wbudowaną w środku komody tak aby spiąc boczne ścianki z przodu. Pod wpływem ciężaru akwarium zaczęła mi się robić "beczka" (boczne ścianki zaczęły rozchodzić się z przodu na boki) i szuflady w połowie wysokości mebla wsykakiwały z prowadnic :)
Tbg
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:41
Imię: Siarczek
Lokalizacja: Tbg
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Tbg »

Dzięki za porady. Zastanowie się jeszcze przez jakiś czas jak zrobić żeby było dobrze :) Albo wybiorę inną komodę a nóż będzie również z plecami z tyłu albo faktycznie tą przerobię.
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

Tbg pisze:Albo wybiorę inną komodę a nóż będzie również z plecami z tyłu albo faktycznie tą przerobię.
Raczej ciężko będzie trafić na taka komodę żeby miała wstawioną gruba płytę zamiast tej cienkiej pilśniowej ale próbuj.
A jakbyś chciał przerabiać ta komodę wstawiając plecy to w Becie na Mokszyszowie wytną ci formatkę bez problemu.
A nie zastanawiałeś się nad skręceniem szafki samemu?
Pozdrawiam Przemek
Tbg
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:41
Imię: Siarczek
Lokalizacja: Tbg
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Tbg »

przemotbg-p1, dzięki za podpowiedz. Potrzebna mi jest w pokoju komoda z wysuwanymi szufladami - jako funkcjonalność dla współmałżonki a dla mnie ta komoda ma spełniać rolę funkcji szafki pod akwarium. Taki biznes z babami :całuski:

Tak to już dawno bym kupił zwykłą szafkę pod akwarium xd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”