Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Mobilny Filtr RO

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
simullans
Posty: 84
Rejestracja: 04 sie 2017, 21:22
Imię: Jakub
Lokalizacja: Humniska
Akwarium: 128L, 40L
Płeć:
Wiek: 31

Mobilny Filtr RO

Post autor: simullans »

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum i jest to mój pierwszy temat. Forum Poznałem już kilka miesięcy temu i dlatego postanowiłem się zarejestrować i zadać tutaj pytanie. ( również mieszkam na podkarpacku)

Posiadam filtr RO który był kiedyś używany przez mojego wujka do oczyszczania wody pitnej. Poskładałem go ładnie i przykręciłem do płyty meblowej tak by mógł pełnić role filtra mobilnego. Zostało mi jeszcze wymienić wszystkie uszczelki oring oraz nakręcić taśmę teflonową na gwinty oraz zamontowanie odpowiednich zaworków. No właśnie tutaj powstaje mały problem. Nie wiem jak zrobić te zaworki. Dlatego zwracam się o pomoc.

Wiem, że w filtrze musi być cały czas woda aby membrana się nie uszkodziła. Wnioskuje, że potrzebuje 3 zaworki (wejście, wylot brudnej, wylot czystej wody) Nie wiem jakich zaworków użyć. Oraz jak zrobić przyłącz do filtra.Początkowo myślałem o przyłączu jak do węża ogrodowego ale ten pomysł traci sens w okresie zimowym. Czytałem, że ludzie podłączają do węża prysznicowego filterek tylko nie napisane jakich zaworków przejściówek użyli ;/

Proszę o pomoc w wyborze zaworków oraz przyłącza do filtra. Poniżej wstawiłem zdjęcie jak wygląda mój filterek ( rewelacji nie ma filterek jak filterek xd )

Jeszcze jedno pytanie. Jak widać posiadam pompe do filtra RO jest na niej napisane minimalne ciśnienie wejściowe 30 psi ( 2 bary). Czy stosuje ktoś taką pompę z niższym ciśnieniem ???

Obrazek
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Na wyjsciach nie mam zaworkow i nie sądzę by membrana wyschla z tego powodu. Jedyny zaworek mam na wejsciu. I podlaczam zamiast słuchawki prysznicowej.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
simullans
Posty: 84
Rejestracja: 04 sie 2017, 21:22
Imię: Jakub
Lokalizacja: Humniska
Akwarium: 128L, 40L
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: simullans »

Dzięki za odp.
podłączenie do prysznica ok ale brak konkretów.
Na szczęście jestem osobą która mimo zadanego pytania na forum nie siedzi i nie czeka. Pogrzebałem w internecie wyciągnąłem suwmiarkę i dałem sobie rade z przyłączem okazało się nawet że w domu mam potrzebne elementy :) Zamontowałem Zawór kulowy gdzie z jednej strony ma gwint 3/4 cala a z drugiej strony można wkręcić 1/2 cala następnie redukcja z 1/2 na 1/4 i tutaj wkręciłem szybkozłączkę do wężyka osmozy. Wszystko działa jak należy :)
Co do zaworów, masz chyba racje, że wystarczy tylko na wejściu zrobić. U siebie jednak zastosuję zaworki na wylocie czystej i brudnej wody. Pozwoli mi to wypinać i łato zwijać wężyki :)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Obrazek
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”