Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jakie ledy?

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
thomson
Posty: 45
Rejestracja: 05 lut 2017, 14:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Jakie ledy?

Post autor: thomson »

Witam

Akwarystyką interesuje się całe życie a mam już 36 lat. Posiadam 112 litrowe roślinne akwarium. Jako oświetlenie mam pokrywe diversy 2 x 18 wat t8. Filtr eheim liberty 130 zasypany ceramiką. Rośliny to żabienica, moczarka, nurzaniec, ludwigia itd. Ryby gurami. Akwarium ma już ponad rok od zalania.
Chce dokupić ledy ale jestem akurat w tym temacie zielony. Mój baniak ma 80 cm długości. Jakie ledy kupić? Chciałbym aby miały temp barwową 6500 K. Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Witaj, mogę polecić te: https://polskiled.com.pl/modul-goq-sams ... ,3461,2935
Używam ich u siebie i dają radę przy roślinach na podobnym poziomie trudności uprawy jak Twoje.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Mam te same co kolega SDD, i bardzo sobie chwalę ;)
charta non erubescit
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Chcesz dokupić żeby doświetlić czy chcesz całkowicie wymienić świetlówki na ledy ? Jeżeli dokupić to od bidy będzie. Natomiast jeśli wymienić całkowicie na ledy to zapomnij o wzroście roślin na tym światełku.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Pumba pisze:zapomnij o wzroście roślin na tym światełku.
Mam tylko i wyłącznie te moduły i jakoś rośliny średnio wymagające rosną mi ładnie :P
Z opisu kolegi wynika iż nie ma holendra więc nie powinien mieć problemów z roślinami montując te moduły led :P
charta non erubescit
thomson
Posty: 45
Rejestracja: 05 lut 2017, 14:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: thomson »

Witam i przepraszam wszystkich że dopiero teraz odpisuje.
Odpowiadając na pytania, chce dołożyć ledy do już dwóch świetlówek 18 watt t8.
Co do tego czy będzie mi rosło w akwarium, to odpowiadam że napewno tak, bo rośnie już na istniejącym zestawie. Jak ktoś słusznie zauważył wyżej, nie mam holendra tylko trzymam pospolite rośliny. A dlaczego chce dołożyć ledy? Troche kaprys, a troche to że chce trzymać troche bardziej wymagające rośliny.

[ Dodano: 2017-10-14, 22:41 ]
Więc już wiem że chciałbym kupić samoprzylepną taśme led 6500 K. Tylko jak to już kupie, to jak to podłączyć? Oczywiście domyślam się że nie bezpośrednio do prądu w gniazdku tylko musi być transformatorek 12 V. Tylko jak i gdzie do taśmy? Czy będe musiał coś lutować?

[ Dodano: 2017-10-14, 23:13 ]
Pooglądałem troche na YT co do podłączenia i troche mi się rozjaśniło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”