Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Problem z filtrem Tetra EX 1200

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Script
Posty: 17
Rejestracja: 06 sie 2013, 11:37
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:

Problem z filtrem Tetra EX 1200

Post autor: Script »

Czesc wszystkim.
Moj filtr jest po prostu za slaby, za malo wody leci przez deszczownice co powoduje ze nie ma takiego ruchu wody mam dolozony filtr wewnetrzny no ale nie zmienia to faktu ze chcialbym aby ten zewnetrzny pracowal bardziej wydajnie. Czy lampa uv moze obnizac jego "moc"? A moze skimmer ktory jest zamontowany zamiast rurki do pobierania wody? Z gory dziekuje kazdemu za wyrazona opinie. :D
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

A czy filtr chodzi ci głośno , czy słychać w nim powietrze zaciągane przez wirnik i powiedz na jakiej wysokości stoi ten filtr
Script
Posty: 17
Rejestracja: 06 sie 2013, 11:37
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:

Post autor: Script »

Filtr działa od około 4 miesiecy byl wczesniej uzywany przez kogos innego. Nie slychac powietrza zasysanego, stoi pod akwarium i wydaje mi sie ze nie pracuje zbyt głośno słychać go owszem.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Ja mam taki filtr od 5lat i dobrze pompuje wodę , wywal ten skimer i zrób normalny wlot z dna, po drugie przejżyj przewody bo mogą być pozapychane od glonów ,,tam innej filozofii nie ma , jeszcze możesz sprawdzić zawór zwrotny który jest w głowicy na kanale ssącym , dmuchnij w rurkę i w jedną stronę powinno się blokować a w drugą stronę powinno iść bez oporów tetra tec 1200 lepiej dmucha wodę niż Unimax 700 ..Jeżeli to wszystko sprawdzisz i dalej będzie kibel to masz uzwojenie w transformatorze walnięte , a to też sprawdzisz zwykłym watomierzem , powinien brać tyle ile jest na tabliczce znamionowej
Script
Posty: 17
Rejestracja: 06 sie 2013, 11:37
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nowa Dęba
Płeć:

Post autor: Script »

Dzięki za odpowiedz. A co sądzisz o tej lampie UV moze ona tez w jakis sposob wplywac na prace filtra ?
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Lampa UV nie spowalnia ci przepływu ,,weż przewody pod prysznic odkręć słuchawkę skieruj strumień wody w przewody i to co jest w środku to wyleci ,,,z głowicą zrób to samo z lampą też
Dolek93
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2017, 14:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Dolek93 »

Miałem ten sam problem, tylko z filtrem ex700. Przepływ spadł drastycznie. W pierwszej kolejności pomyślałem że kubeł już zasyfiony ale rozebrałem i nie było tak źle. Rury na pierwszy rzut oka nie wyglądały najgorzej. Jednak po wyczyszczeniu to one okazały się powodem słabego przepływu. Wyczyścisz je bardzo szybko. Włóż w przewód np. gabkę, tylko ciasno. Odkręć od prysznica słuchawkę i przytkaj rurę. Trzymaj mocno a ciśnienie rury przepcha gąbka przez wąż i będzie wyglądał jak nowy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”