Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Belka ledowa sunsun ADE - 500C 24 W

Czy świetlówki są efektywniejsze od ledów?

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
aquakati
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2017, 10:19
Imię: Kasia
Lokalizacja: śląsk
Płeć:

Belka ledowa sunsun ADE - 500C 24 W

Post autor: aquakati »

Witam. Zastanawiam się nad wymianą belki ze świetlówkami T5 na ledy. Zależy mi na zwiększeniu ilości światła ponieważ mam teraz nieco większe akwarium. I wygląda na to, że ledy są kompletnie nieopłacalne. Niestety nigdzie nie pisze jakie diody zostały w danej lampie zastosowane.

Parametry belki Sunsun ADE 500 C 24 W - 1750 ln

moja belka sylvania Grolux 24 W T5 - 1850 ln
Osram cool light 24 W T5- 1900 ln !!!!!!!!!!!!

Czyli ledy więcej pobierają prądu i słabiej świecą? Być może czegoś nie rozumiem.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Re: Belka ledowa sunsun ADE - 500C 24 W

Post autor: duch amazonski »

aquakati pisze:
Czyli ledy więcej pobierają prądu i słabiej świecą? Być może czegoś nie rozumiem.
Jak będą niskiej jakości to nie ma się co dziwić. Parametry na tabliczce znamionowej to bardziej pobożne życzenie niż stan faktyczny. :)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
aquakati
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2017, 10:19
Imię: Kasia
Lokalizacja: śląsk
Płeć:

Post autor: aquakati »

duch amazonski pisze:Jak będą niskiej jakości to nie ma się co dziwić.
Faktycznie to kwestia ledów użytych w lampie, które są bardzo kiepskie (mniej energooszczędne są świetlówki t5)Alee lipa... Generalnie wychodziłam z założenia, że każde diody ledy są bardziej energooszczędne... a jednak nie.

Widzę, że dosyć fajną sprawą są power ledy Dioda Power LED Star 1 W - generuje 90 ln. Szkody tylko, że taka lampka jedynie pod zamówienia. W sprzedaży dominują jedynie słabej jakości lampy led, na których nie ma szans poprowadzić zbiornika roślinnego (holendra).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”