Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Reduktor od piwa - przepuszcza na zaworze bezp.

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
vasteq
Posty: 65
Rejestracja: 16 lis 2010, 13:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Reduktor od piwa - przepuszcza na zaworze bezp.

Post autor: vasteq »

Witam. Dawno temu kupiłem i używałem taki reduktor do piwa, ponoć lepszy czy dokładniejszy od tych spawalniczych, no ale coś się stało i chyba puścił zawór bezpieczeństwa i kupiłem inny spawalniczy. Wydaje mi się że w tym starym reduktorze była tu jakaś zawleczka. Chciałbym dokupić kolejną butlę Co2 i wykorzystać ten reduktor. Czy jest tu ktoś kto się zna na reduktorach i potrafił by mi pomóc to naprawić? Poniżej zdjęcia. Nie wiem czy ta zawleczka z dziurką nie powinna być wkręcona głębiej i zabezpieczona bolcem z tym otworem w obudowie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Prawdopodobnie membrana padła.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
vasteq
Posty: 65
Rejestracja: 16 lis 2010, 13:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: vasteq »

Sprawdziłem jeszcze raz ten reduktor. Sprawa wygląda tak że ucieka co2 u podstawy zaworu, z tej sprężyny, może uda mi się umieścić filmik. Wystarczy że tylko dotknę be użycia większej siły tą zawleczke i przestaje uciekać co2. Kolejna sprawa że na całkowicie wykręconym zaworze reduktora (czyli zamkniętym) jest ciśnienie 4 bar, a przecież powinno być 0. Moge zwiększyć do np. 6 bar ale tylko trzymając palcem tą zawleczke bo puszczając ją schodzi mi do 4 bar. Czyli co uszczelka czy cała sprężyna do wymiany? A może spróbować ja dokręcić?

[ Dodano: 2018-01-14, 20:21 ]
Oto filmik:

https://megawrzuta.pl/download/8206cc69 ... c4b20.html
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Też kiedyś miałem, ale na innym reduktorze. Kręciłem i zawsze na full dawał gazu. Groziło rozerwaniem węży. Kupiłem nowy dwu zegarowy, chyba 70zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”