Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Problem z montażem i działaniem filtra MINIKANI 120

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
jovita
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2017, 12:06
Imię: jovita
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Problem z montażem i działaniem filtra MINIKANI 120

Post autor: jovita »

Hej
Mam akwarium 120 l i zakupiłam do niego filtr MINIKANI 120. Montaż to tragedia :( jak udało mi się wreszcie wszystko zamontować to wyskoczył problem z uruchomieniem. Zaznaczam że to mój pierwszy filtr zewnętrzny i jestem totalnie zielona :( Mianowicie chodzi o to że jak podłączyłam do prądu to woda z akwarium zassała się poprzez pompkę którą mam wewnątrz i bardzo małym strumieniem leciała do filtra. Filtr został zalany i woda wleciała do drugiej rurki ale już nie do końca, została wężu. Podłączyłam filtr metodą dla żółwia według filmiku AQUELA. Kubełek jest na 1/3 wysokości szafki na której stoi akwarium. Proszę pomóżcie bo nie wiem co zrobić żeby działało :(
początkujący
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

fota jak to wyglada warta wiecej niz strona opisu
Awatar użytkownika
ktosiek
Posty: 21
Rejestracja: 11 sty 2017, 9:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Biłgoraj
Akwarium: 54L, 25L
Płeć:

Post autor: ktosiek »

Posiadam MIDIKANI 800, ale zasada jest podobna. Najczęstszym problemem z zassaniem jest źle podłączony wąż do kubełka. Sprawdź czy na pewno dobrze podłączone. Wejście, czyli rurka do której podłączyłaś silnik musi być w IN.
Ja mam podłączone odwrotnie, silnik na wyjściu i poza akwarium. Wtedy rura z silnikiem podłączona na OUT.
jovita
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2017, 12:06
Imię: jovita
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: jovita »

Mam pompę podłączoną na IN Jak tu wrzucić zdjęcia czy muszę na jakiś serwer najpierw?

[ Dodano: 2017-12-11, 18:18 ]
O już wiem :) tu są zdjęcia czy ja coś źle zrobiłam?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
początkujący
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

podłączenie wygada na prawidłowe ale potencjanie problematyczne ( grozi uszkodzeniem pompy gdy piasek bedzie zassysany )ja bym pompę dał jednak na wylocie filtra na zewnątrz poniżej lustra wody w akwarium żeby pracowała w wodzie oczyszczonej mechanicznie.
simullans
Posty: 84
Rejestracja: 04 sie 2017, 21:22
Imię: Jakub
Lokalizacja: Humniska
Akwarium: 128L, 40L
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: simullans »

naciągnij trochę bardziej węże na rurki tak dla bezpieczeństwa, moim zdaniem obecnie są za mało :P. u siebie mam naciągnięte na 5 cm.
Napisz jak masz ułożone wkłady w filtrze???
Jeżeli dałaś ceramikę do kosza pierwszego od góry, krążek mógł przyblokować wylot wody z kubełka i to może powodować problemy.
Spróbuj zamontować pompę Inc0 jest to bezpieczniejsze rozwiązanie dla pompy.
jovita
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2017, 12:06
Imię: jovita
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: jovita »

To nie piasek tylko małe kamyki :) jesli dobrze rozumiem to pompę mam wyjąć na zewnątrz akwarium??? Bo według filmiku instalacyjnego jest wewnątrz i tak też zrobiłam

[ Dodano: 2017-12-11, 19:12 ]
A i jeszcze jedno wkłady też ułożyłam jak w filmiku podaję link
https://www.youtube.com/watch?v=ufWKvm5 ... e=youtu.be

Może głupie pytanie ale co to znaczy "Spróbuj zamontować pompę Inc0" :P
początkujący
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

u mnie podobna pompa mk800 2 lata wisi na zewnatrz i dzwiga wode na ponad metr do góry u ciebie jest słabszy model mk650 zamontuj całośc tak akwarium--> kubeł-->pompa ( tak jak ci opisałem wczesniej)-->akwarium i najwazniejsze weze zalej całkowicie woda zadnego powietrza .gdy podłaczysz wszystko zaciagnij wode z akwarium do filtra aż sie pokaze nad pompą potem podłacz do wylotu w akwarium i odpal pompe powinno zaskoczyć
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 20:35 przez Inc0, łącznie zmieniany 1 raz.
simullans
Posty: 84
Rejestracja: 04 sie 2017, 21:22
Imię: Jakub
Lokalizacja: Humniska
Akwarium: 128L, 40L
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: simullans »

Pytanie dobre tylko mój błąd podczas pisania postu :)
Miałem napisać tak '"Spróbuj zamontować pompę tak jak napisał Inc0" nie wiem dlaczego uciąłem środek zdania

Skoro masz ułożone wkłady filtracyjne tak jak na filmiku to na pewno nic nie blokuje wylotu wody.
Sprawdź czy do pompy nie dostały się kamienie. Gdy zalewałaś filtr to strumień wody mógł wciągnąć kamyk do wlotu pompy.

Montaż o jakim wspominał Inc0 wygląda koncepcyjnie tak jak na przykładzie nr 3 od lewej(link poniżej)
http://www.apzoo.pl/image/catalog/aquae ... montaz.jpg
Czyli pompa zamontowana w taki sposób, że wyciąga wodę z kubełka i wypycha ją do akwarium.
jovita
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2017, 12:06
Imię: jovita
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: jovita »

Dzięki spróbuję, ja mam zamontowany filtr według 2 przykładu bo to dla żółwia :)zajrzę czy faktycznie jakiś kamyk nie wpadł do wlotu pompy a to może być możliwe bo wcześniej działało chociaż mały strumień był. No i to co nie wiedziałam to o zalaniu węży wodą. Na tym filmiku samo to wszystko ruszyło...
Dam znać czy się udało najpierw zobaczę z tą pompą :) bo przyznam że węże docięłam na przykład drugi :) z tego linku http://www.apzoo.pl/image...kani_montaz.jpg
początkujący
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

na filmiku masz akwarium zalane prawie do pełna wiec woda nie musiała sie wysoko wspinać żeby do akwarium się wlewać zaledwie kilka cm ty masz terrarium z niskim stanem wody i wysokimi ścianami które woda musi pokonać na oko ponad 20cm zanim wleje się do terrarium dlatego tak ciężko to startuje u ciebie
jovita
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2017, 12:06
Imię: jovita
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: jovita »

To jak zrobić żeby było dobrze bo to dla żółwia wodno-lądowego :)

[ Dodano: 2017-12-11, 21:21 ]
a na filmie było dla żółwia i było jeszcze mniej wody niż u mnie :D

[ Dodano: 2017-12-11, 21:22 ]
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
początkujący
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

gdy usuniesz powietrze z układu zacznie się kręcić
jovita
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2017, 12:06
Imię: jovita
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: jovita »

No i okazało się że chyba pompa jest niesprawna :( odpowietrzyłam ją i nic
Dzwoniłam do serwisu i pompa powinna wtłoczyć wodę nawet na 70 cm do góry a u mnie jest mniej. Nie zostało mi nic innego jak reklamacja :(
Dziękuję wszystkim za pomoc
początkujący
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”