Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Eheim 2226 cieknie

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
vasteq
Posty: 65
Rejestracja: 16 lis 2010, 13:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Eheim 2226 cieknie

Post autor: vasteq »

Witam. Od jakiegoś roku walczę z cieknącym eheimem 2226. Zacząłem obwiniać uszczelkę głowicy (tą kwadratową) więc wymyśliłem że zanim nie kupię nowej to dam kawałki uciętego wężyka silikonowego pod zatrzaski żeby lepiej dociskała obudowa do kubła. Pomogło. Jednak teraz ułamały mi się zęby od zatrzasków i wycieku nie da się już kontrolować. Zacząłem dochodzić miejsca wycieku i chyba jednak wskazuje na to że to wina okrągłych uszczelek wlot/wylot.

Obrazek

Woda z kubła czy też z węży trafia do pustej przestrzeni głowicy i stamtąd wylatuje bokami poprzez zatrzaski.

Obrazek

Ponadto zauważyłem że kiedyś wywaliłem coś co chyba pękło (lub się poluzowało) i stwierdziłem że pewnie nie jest to potrzebne. Jest to jakaś zaślepka widoczna na zdjęciu poniżej od innego filtra 2224. Czy ktoś wie po co to i czy może to również powodować wyciek? Czy to by była zaślepka od tej pustej komory?

Obrazek

[ Dodano: 2018-01-07, 13:19 ]
EDIT:
Już sprawdziłem że owa zaślepka to nie połączenie z komorą ale z tłoczeniem i raczej nie ma wpływu bo woda powinna wpadać z powrotem do kubła. Zauważyłem jednak że lejąc wodę do pustej komory woda o dziwo wycieka tymi otworkami po bokach. Dziwna konstrukcja. Wiec wychodzi na to że jednak winne są najprawdopodobnie okrągłe uszczelki wlot/wylot.

Obrazek
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Powiem ci tak jak byś miał nieszczelne oringi tam na pierwszym zdjęciu to woda by była zasysana razem z powietrzem do środka co byś słyszał szum wirnika co pewien czas który by wurzucał powietrze do akwarium Zatrzymaj prace filtra i wtedy obserwuj gdzie leci ,,A to z boku to komora odpowietrzająca
vasteq
Posty: 65
Rejestracja: 16 lis 2010, 13:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: vasteq »

Pewnie i tak ale wydaje mi sie że nieszczelność jest na tyle mała że nie powoduje zasysania powietrza a jak wyłączę filtr i zaleję go to na postoju samo ciśnienie jakie idzie z rur powoduje wyciek wody bokami co może świadczyć o nieszczelnych oringach
tao
Posty: 832
Rejestracja: 24 gru 2011, 11:20
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Głogów(dolnośląśkie)
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: tao »

vasteq, Proponuję zrobić taki mały eksperyment, aby wykluczyć oringi na zaworach.Owiń oringi taśmą teflonową(jak nie masz kupisz w każdym sklepie hydraulicznym,lub castorama itp) po trzy obroty taśmą wystarczy na każdy oring.Uruchom filtr niech się odpowietrzy a potem wyłącz i obserwuj miejsce gdzie wyciekała woda.Jeżeli będzie ciekło nadal to najprawdopodobniej z uszczelki pod głowicą tej dużej.Nie koniecznie winę za przeciek musi ponosić ta uszczelka przyczyną wycieku mogą być połamane zatrzaski.Na trzecim zdjęciu prawdopodobnie bo mam inny model,modele eheima chodzi o korek gumowy który moim zdaniem służy do czyszczenia tej że komory. Przynajmniej ja gdy czyszczę głowicie zawsze go wyjmuję i tam czyszczę .
Przed eksperymentem wylej wodę wytrzepując z głowicy zdjęcie ostatnie to wyciek z oringów zaworów.
funio721 pisze:Powiem ci tak jak byś miał nieszczelne oringi tam na pierwszym zdjęciu to woda by była zasysana razem z powietrzem do środka
Jeżeli oring będzie uszkodzony na wyjściu z filtra to wyciek będzie ale zasysania powietrza nie będzie do filtra.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2015, 22:48
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Brzesko
Akwarium: 200l; HQI 2x70W
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Tomasz S »

Jak zalewa komorę nad głowicą to nieszczelność jest na 99% z oringów od zaworów, lub z czegoś ponad nimi. Nie ma opcji żeby woda dostała się od dołu (chyba, że pęknięta głowica). Gumowy korek, zaślepia - jak pisze kolega - kanał wylotowy przeznaczony do czyszczenia. Powinien być założony, bo przepuszcza wodę z powrotem do koszy (nie dużo ale zawsze coś). Uszczelka głowicy coś ok. 50 zł., oringi kupiłem w motoryzacyjnym po 50 gr. Ogólnie stary i niezniszczalny kubełek. Pozdrawiam.

Ps. Zobacz jeszcze czy masz wszystkie trzy oringi na zaworach. Na tym środkowym otworze też ma być.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Czy ten twuj filtr nie ma na głowicy regulacji przepływu wody ,,takie siwe pokrętło , bo jak ma to tam szukaj przyczyny ,, a oringi takie dostaniesz w hydraulicznym pasują od bateri łazienkowych nie radzę owijać niczym wlotów bo tam w głowicy masz taki zmyślny zamek zapinający cały tem układ węży i napewno go połamiesz i wtedy ci zostanie to na stałe zakleić...Nieszczelne oringi na wężach przy głowicy to zasysanie powietrza do środka ,,chyba że filtr wyłączysz
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2015, 22:48
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Brzesko
Akwarium: 200l; HQI 2x70W
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Tomasz S »

funio721 pisze:Nieszczelne oringi na wężach przy głowicy to zasysanie powietrza do środka ,,chyba że filtr wyłączysz
Jak było już pisane jak będzie nieszczelność na wylocie to będzie właśnie ciekło. Na wlocie - będzie łapać powietrze. Chociaż jak woda opada z akwarium grawitacyjnie więc i na wlocie może cieknąć.
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Zacznij od tych oringów. Koszt znikomy, jedną możliwość wyeliminujesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”