Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Filtr traci na mocy

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
marcos
Posty: 104
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:47
Imię: Marek K.
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Płeć:

Filtr traci na mocy

Post autor: marcos »

Witam. Mam 6 miesięcy filtr eheim 2275 przy zakupie kierowałem się tym ze dobra marka wiadomo drogi i nie będzie z nim problemów. I na początku tak było jak go uruchomiłem to musiałem dać na polowe mocy bo w akwarium wir. A teraz czyszczę go co 2 tygodnie otwarty na full i ledwo sika. O co chodzi czy padł wirnik czy się zepsuł poprostu. Ma ktoś jakieś propozycje. Dziekuje za pomoc

Proszę o nie używanie wulgaryzmów- kasztan
Ostatnio zmieniony 11 lut 2018, 8:36 przez marcos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

czyscisz i weże i wkłady ? może cos zle składasz i blokuje przepływ zacznij od sprawdzenia czy wszystko jest na swoim miejscu jak nalezy
marcos
Posty: 104
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:47
Imię: Marek K.
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Płeć:

Post autor: marcos »

Wszystko jest tak jak było nie pierwszy mój kubełek. Węże są ok bo spuszczam przez nie wodę jak robię podmianę. Jak by były zatkane to by woda tez nie leciała. Podejrzewam choć z cewka chyba będzie nie tak
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

jak masz gwarancje to reklamuj jesli nie kup nową pompe
Awatar użytkownika
aqwarysta
Posty: 25
Rejestracja: 03 gru 2015, 11:27
Imię: Marek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: aqwarysta »

Cześć marcos, poradziłeś sobie z tym przepływem?
Zdecydowałem się na kupno tego modelu i trochę się zacząłem zastanawiać przez Twój problem czy będzie to dobry wybór.
Daj znać co i jak.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Padła ci głowica, transformator w któtym jest wirnik
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

marcos pisze:Węże są ok bo spuszczam przez nie wodę jak robię podmianę. Jak by były zatkane to by woda tez nie leciała.
To wcale nie świadczy o tym, że ich przepustowość nie jest mocno ograniczona. Po 6 miesiącach, jeżeli ich nie czyściłeś to są na pewno "zabrudzone". Przepuść wacika przez rurki popychając go jakimś drutem, a się zdziwisz ile tam syfu siedzi.
Proponuję najpierw to sprawdzić.
szarlej
Mecenas
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 9:15
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Post autor: szarlej »

Gdzieś niedawno widziałem jak gość robił testy. I roczne węże (albo 1,5 roczne - nie pamiętam dokładnie) nawet po wyczyszczeniu dawały 20% spadek wydajności w stosunku do nowych. Natomiast jeżeli jest na nich osad (glony i inny syf) to spadek będzie jeszcze większy. Zazwyczaj za zmniejszenie wydajności odpowiadają właśnie węże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”