Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Elektrozawór Co2

problem

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
farban
Posty: 152
Rejestracja: 18 lut 2014, 18:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:
Wiek: 34

Elektrozawór Co2

Post autor: farban »

Witajcie,

Od jakiegoś czasu na moim elektrozaworze wypuszczane jest co2, myślałem że to wina węża który był stary i twardy, wymieniłem wąż i dalej jest jak było, wydaje mi się że trzeba zmienić te końcówki:

Obrazek

do których wchodzi wąż, ponieważ po poruszeniu wężem przestaje syczeć, potem znowu zaczyna, moje pytanie brzmi kupował ktoś i wymieniał te końcówki? Jak tego szukać? Gdzie dostać i jaki to jest rozmiar?

pozdrawiam!
_____

Dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 979
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Może popytaj w sklepie z pneumatyką
tao
Posty: 832
Rejestracja: 24 gru 2011, 11:20
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Głogów(dolnośląśkie)
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: tao »

farban,
Jaki wężyk zastosowałeś w swoim zestawie miękki,czy twardy.
Jeżeli masz twardy wężyk PU(ciśnieniowy) to zrób jak poniżej.

Zanim wymienisz złączki klik,odkręć je oczyść i poskrabaj gwinty brzeszczotem(lepiej trzyma się teflon i nie zjeżdża z gwintu) i nawiń teflonem na nowo.
Po montażu złączek koniecznie skróć węże o 3cm z obu stron,jeżeli nie pomoże wówczas pozostaje zakup nowych złączek. Wpisz w Google "Szybkozłączka metalowa CAMOZZI GZ - 1/8 cala 6mm "
farban
Posty: 152
Rejestracja: 18 lut 2014, 18:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: farban »

tao pisze:farban,
Jaki wężyk zastosowałeś w swoim zestawie miękki,czy twardy.
Jeżeli masz twardy wężyk PU(ciśnieniowy) to zrób jak poniżej.

Zanim wymienisz złączki klik,odkręć je oczyść i poskrabaj gwinty brzeszczotem(lepiej trzyma się teflon i nie zjeżdża z gwintu) i nawiń teflonem na nowo.
Po montażu złączek koniecznie skróć węże o 3cm z obu stron,jeżeli nie pomoże wówczas pozostaje zakup nowych złączek. Wpisz w Google "Szybkozłączka metalowa CAMOZZI GZ - 1/8 cala 6mm "
Kolego dzięki za pomoc. Stosowałem już te rzeczy. W grę wchodzi wymiana złączek wg mnie ;)
tao
Posty: 832
Rejestracja: 24 gru 2011, 11:20
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Głogów(dolnośląśkie)
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: tao »

A nie myślałeś aby na sztywno zrobić zestaw ,bo ten zawór na wężu dyndającym to takie rozwiązanie dla leniwych.
farban
Posty: 152
Rejestracja: 18 lut 2014, 18:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: farban »

Taki dostałem i taki jest ;) w sumie można by było ;)
tao
Posty: 832
Rejestracja: 24 gru 2011, 11:20
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Głogów(dolnośląśkie)
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: tao »

Dokup sobie dwa nyple 1/8 i jedną złaczkę klik na wąż tą co podałem i masz zestaw na sztywno.Wykręcasz końcówkę standardową z reduktora a w to miejcie wkręcasz nypel potem elektrozawór,nypel zaworek precyzyjny do którego wkręcasz złączkę klik do węża i gotowe.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Syczy ci bo masz nieprawidłowy wąż,,,,z bakielitu ja najpierw mam wsunięte kawałki twardego węża z plastiku takiego co jest dołaczany do np filtrów RO kub urządzeń pneumatycznych a potem dopiero naciągam wąż od co2 czyli ten bakielit
farban
Posty: 152
Rejestracja: 18 lut 2014, 18:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: farban »

Kolego przez kilka lat działało normalnie. Od kilku dni coś zaczęło się dziać. Tak że nie ma szans że coś z wężem ;)
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Te końcówki przy zaworze wlot i wylot są na wąż pneumatyczny a nie na zwykły pcv ale jeżeli wiesz lepiej to kombinuj sam..plasteliną se zaklej
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

farban, tu masz pokazane fajne złączki, używam ich i nic nie ucieka a kosztują parę zł ;)
https://www.akwarystyczny24.pl/bmv-6121 ... -4295.html
charta non erubescit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”