Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
CHAPEK
Posty: 91
Rejestracja: 14 sie 2015, 9:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 96l / 54l / 25l /10l
Płeć:
Wiek: 36

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: CHAPEK »

Minoris pisze:
13 lut 2021, 18:04
Mi się udało kupić dziada w sklepie stacjonarnym ale w cenie jak na necie czyli 500zl czyli media standardowe, gruba gąbka, drobna gąbka, 2 albo 4 woreczki ceramiki oraz 4 woreczki włókniny która do niczego się nie nadają ale na szczęście miałem w starym filtrze ceramikę więc co się dało to wykorzystałem a reszta z starego rozszczelnionego sunsuna wsadziłem.
A wody nie mógł wyklarować, wodę udało mi się wyklarować dopiero po zakupie kuzyna ultramaxa czyli ultra 900.
Woda w trochę przerybionym akwarium filtruje:
Aquaponika napędzana pat mini, Aquael ultramax2000 ( od dołu: gruba gąbka, drobna gąbka plus włóknina, i pozostałe kosze wypełnione ceramika), Aquael ultra 900 (od dołu: średnia gąbka a na niej włóknina, ceramika a na niej włóknina, ceramika).

Ultramaxa mam w szafce pod akwa....ale nie ważne czy w szafce czy nie, czy szafka otwarta czy nie dziada słychać ;-)
No to chyba potwierdza się, że najmocniejszy ze stajni, czyli Ultramax 2000 nie jest chyba najbardziej udanym produktem, a przynajmniej cierpiał w początkowej fazie produkcji na "choroby wieku dziecięcego" :lol: nie wiem jak późniejsze wersje.
Może po prostu konstrukcja filtra nie była / nie jest dopasowana do mocy takiej głowicy.
Zauważyłem przed zakupem, że w necie to wśród użytkowników tego modelu najczęściej pojawiają się negatywne opinie, natomiast mniejsi bracia mają relatywnie pozytywne/neutralne recenzje i wypadają lepiej.
mateuszurad
Posty: 101
Rejestracja: 16 lut 2016, 18:12
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Krzeszyce
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: mateuszurad »

Ja mam Ultramaxa 2000 od dwóch lat. Od samego początku nie mam z nim żadnych problemów, nic mi nie przeciekało i do dzisiaj nie przecieka( obym nie wykrakał). Jedynie do czego bym się przyczepił to szybko zapychający się prefiltr i co za tym idzie spadek przepływu. Blisko przez dwa lata filtrował wodę w akawarium 450 litrów, dla rzadszego zaglądanie musiałem dodać prefiltr z małego ,chińskiego kubełka.
Ogólnie w 450 litrach dawał sobie radę, ale to raczej maksymalny litraż z jakim sobie daje radę.
Obecnie filtruje wodę w 380 litrach (w rzeczywistości jest 300 litrów). Akwarium jest świeże więc na razie nie wiedzę aby po 1,5 miesiąca spadła wydajność.
Ja ogólnie polecam ten filtr, jestem z niego zadowolony.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: mazmaciek »

pewnie to mało obiektywne ale warto obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=hgWjwzAKaHI
Awatar użytkownika
kd__
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2013, 1:16
Imię: Kamil
Lokalizacja: Jarosław
Płeć:
Wiek: 34

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: kd__ »

Na tym filmie nie ma miejsca na subiektywne opinie, to tylko porównanie i czyste dane wynikające z testu lub specyfikacji. ;)
...
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: Łukasz »

Dziś postanowiłem zajrzeć do prefiltra. Gdy już go wyczyściłem pomyślałem o sprawdzeniu średnicy otworu wlotowego w koszykach. Więc go otworzyłem i zmierzyłem otwór koszyka ma on 25mm więc i to też poprawili.
Łukasz
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: mazmaciek »

Ale otwór w prefiltrze nadal został mały.
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: Minoris »

Czyli poprawili ale nie do końca, mi na tym nowym wirniku się poprawiło chyba nic xd dalej buczy, puszcza od czasu do czasu powietrze i lekko woda dmucha z wylotów nawet na pusto xd
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: mazmaciek »

a u mnie zawalony na ful z watą itp robi pralkę ,
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: Minoris »

Eh....jak pech to pech i tyle 😉
Mam nauczkę żeby nie kupować nowych konstrukcyjnie filtrów i dać im z 2 lata na dorośnięcie i wyrośnięcie z wad wieku dziecięco produkcyjnego :P
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: Łukasz »

To tak jak z autami też dużo pierwszych modeli jest potem poprawianych i firmy wzywają na akcje serwisowe. Jak narażone uważam że ten filtr jest ,,uszyty** jak na miarę do akwarium 300l. Zobaczę jak będzie się dalej spisywał bo mam zamiara kupić drugi taki i wystartować z większym baniakiem.
Łukasz
pepe12369
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:41
Imię: Piotr
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 112
Płeć:

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: pepe12369 »

Miał ktoś do czynienia z filtrem Aquael Maxi Kani 250?
Na forum cisza, ogólnie ciężko w necie o jakaś rzetelna opinię.
Chciałbym kupić nowy filtr w granicach 300zl ewentualnie proszę o jakieś inne podpowiedzi co kupić do akwarium 112L
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: Goran »

Nie wiem co tam ma w tych 112 l być. Bo inny filtr dla chwastów, inny do brudasow mięsozernych, a inny do małych kilku rybek.
Ja w 112 l startowalem z wewnętrznym Fan2 i długo dawał radę . Dopiero po zwiększeniu obsady zmieniłem na Multikani 800 z 3 modułów. Oddzielnie 1 moduł z samymi gąbkami jako mechanik i połączony szeregowo drugi z 2 modułów z samą ceramiką jako biolog. I to wystarczało. Teraz do 340 l wody mam hamburga napędzanego 1600 l/h i jestem super zadowolony. Tak, że możliwości masz wiele.
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
Awatar użytkownika
Bastet
Posty: 374
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:44
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: [128 l] [30 l]
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Re: Nowe filtry kubełkowe od Aquaela

Post autor: Bastet »

U mnie Multikani na 3 modułach ledwo dawał radę w 72 litrach...
Za niewielkie pieniądze całkiem niezły sprzęt to czeski Atman Cf-1200 (taki mam w akwarium 128 l, czysty robi pralkę, dojrzały jest w sam raz) lub model niższy. Dystrybucję prowadzi JK Animals, więc jak w sklepie są ich produkty to i filtr pewnie da się zamówić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”