Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ranking zewnętrznych kubełków

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

Jakiego producenta filtrów zewnętrznych polecacie ?

Czas głosowania minął 31 sty 2021, 9:55

Tetra EX
2
10%
Fluval
3
14%
JBL
3
14%
AquaEl
2
10%
SunSun
3
14%
Aqua Nova
1
5%
Eheim
6
29%
Oase
0
Brak głosów
Sera
0
Brak głosów
Resun
0
Brak głosów
Ikola
1
5%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
tom.pol
Mecenas
Posty: 217
Rejestracja: 24 sty 2014, 17:11
Imię: Tomek
Lokalizacja: Z pierwszego wirażu
Akwarium: seta
Płeć:
Wiek: 45

Ranking zewnętrznych kubełków

Post autor: tom.pol »

Prace nad wystartowaniem 'Od nowa" trwają w najlepsze .
Mam do was pytanie - bo czytam i czytam ...
Jedne ciekną , inne mają za mało koszyczków , jeszcze inne się zapychają szybko ...

Jaki producent wydaje wam się najsolidniejszym "twórcą" zewnętrznych kubełków ?

Chodzi mi o coś takiego naprawde wartego swojej ceny podłóg problematyki związanej z cieknięciem czy awaryjnością .
Chciałbym znać Waszą opinię ... Co się nie skopsa za dwa tygodnie ? ... lub wcale nie powiedziane że coś co kosztuje trochę mniej "jest do doopy" !!!

Fajnie było by gdybyście po zagłosowaniu zostawili też krótki komentarz Dlaczego akurat TO ... a nawet ... dlaczego zdecydowanie odradzam TO .


Jeśli w ankiecie brakuje jakiegoś producenta - proszę dać mi znać ... zaraz uzupełnie !
Powstaje projekt <b> Third World </b> 100x40x30=120 europejskich jednostek pojemności

Ósmego dnia - Bóg stworzył ... sport żużlowy.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Ja głosowałem na mój chiński HW-302. 5 rok bez awaryjnej pracy.
deltoro
Mecenas
Posty: 114
Rejestracja: 24 lip 2015, 20:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Słupsk
Akwarium: 30L na przetrwanie
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: deltoro »

pawprz pisze:Ja głosowałem na mój chiński HW-302. 5 rok bez awaryjnej pracy.
Podpisuję się pod tym
Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kadafix »

Jbl e1501 towarzyszy mi od 2013 roku z półtoraroczną przerwą na sucho. W tym całym okresie użytkowania wymieniłem tylko uszczelkę pod głowicą przy starcie obecnego akwarium 360l, ponieważ poprzednia wyschła, bo zapomniało się nasmarować przed magazynowaniem :p
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
sibelius
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2020, 12:42
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ze wsi pod Łazami
Akwarium: 112l, 28,5l i 25l
Płeć:

Post autor: sibelius »

Fluval 103. Mam go od 2013r, używany. Po dokupieniu dwóch oringów w motoryzacyjnym śmigał aż do restartu i znów teraz, jak mi wylał ASAP 750E.
Prosty filtr, szkoda, że nie trafiłem na model wyższy 203, bo mógłby być pojemniejszy. Ale trudno. Przepływ rewelacja, rury normalne, nigdy nie ciekł.
W grudniu będzie tort - skończy 18 lat!
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Ja głosowałem za Tetrą. Przyzwoity sprzęt i praktycznie nie słyszalny z szafki pod akwarium.
Miałem problem z wyciekiem po kilku latach, zapewne główną przyczyną są szybko układające się uszczelki, mało elastyczne. Po wymianie głowicy ( nie bawiłem się w dopasowywanie uszcelek, szkoda czasu )śmiga dalej.
Z każdym filtrem są jakieś małe lub większe problemy ;)

[ Dodano: 2020-04-06, 20:11 ]
Co do zapychania to kwestia co urzyjesz do wkładów i jakie będziesz miał zanieczyszczenia
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

A ja zagłosowałem na naszego polskiego Aquaela. U mnie jest coś około 3 lat, nigdy nie ciekł, jest niesłyszalny jak dobrze się go ustawi.
Ja mam jeszcze stary model a ten przypuszczam ze ma lewy obieg, innych wad nie stwierdzono
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Post autor: Minoris »

A ja oddałem głos na rodzima produkcję czyli AquaEl. Mam od roku wersję ultramax 2000, pierwsze pół roku był ciągle na gwarancji ( serwis super, szybki, sprawny) ciągle się zapowietrzal ale nie przeciekał nigdy ( ale już się z tym uporali i działa dobrze) jest w miarę cichy, przepustowość wersji 2000 do akwa 240l wystarczajaca, osobne zawory na węże (nie zintegrowane), fabrycznie zrobiony prefiltr, lewego obiegu nie stwierdziłem. A jeszcze apropos serwisu to najpierw wysyłali poprawiona część a następnie po zamontowaniu jej dawałem znać i przyjeżdżał kurier po stara część więc filt cały czas pracowal.

Poprzedni mój filtr który użytkowałem jakieś półtora roku to hw 303 i w ciągu tego czasu wymieniłem 3 razy wirnik (pękał) dokupiłem głowice bo w starej pękły takie małe uchwycili trzymające węże w głowicy, po 2 miesiacach od zakupu nowej głowicy znów urwały się zaczepy....głośny, przepływ....hmmm pat mini ma większy, dość często jakieś kropelki wody na nim się pojawiały ale wody pod nim nie było więc wnioskuję że miał przecieki ale niewielkie.....więcej minusów nie pamiętam albo nie chcę pamiętać hehe
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3442
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

tom.pol, jeśli baniak ma być większy to pomyśl nad filtrem wewnętrznym coś w stylu Bioflow Juwela lub zrób taki filtr sam. Ja mam samoróbkę i chwałę sobie strasznie. Woda nie wychodzi poza szkło i nie ma problemu z przeciekaniem filtra i miejscem w szafce. Jest sporo poradników w necie jak takie coś zrobić. Wpisz filtr kasetowy lub panelowy. ;)
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Ja używam od 2014 roku fx6.
Jedyna jego wada to głos /słyszalność.
Lecz lepszego nie ma.

JBL, Eheim, Aquael - zabawki

Rozważ też sump-a - od niego nie ma już nic lepszego.
Rozwiązaniem jest też panel - na boku szkła .

Jeśli bierzesz pod uwagę kaskady Hagen aquaclear 500 - lepszej nie znajdziesz. Jeszcze żaden producent się nie zbliżył żadnym parametrem do tej konstrukcji.
Najstarszy od 2004 roku chodzi - nadal.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

ale cena tego Fluvala kosmos, ale któż bogatemu zabroni, jedni jeżdżą oplem inni mercedesem
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

K2 pisze:tom.pol, jeśli baniak ma być większy to pomyśl nad filtrem wewnętrznym
Planuję zwiększyć litraż i też mocno zastanawiam się nad wewnętrznym. Wycieki i inne kłopoty odpadają.
Teraz jest tyle pomysłów na aranżację że spokojnie można zamaskować filterek, który nie będzie raził po oczach ;)
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Jak coś to mam na zbyciu bioflow bodajże M, pochodzi z juwela 125, ale pewnie będzie za mały.
Ten filtr odpada przy krewetkach
Awatar użytkownika
amy
Posty: 703
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:54
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240 Malawi 70 Ogólny
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: amy »

jakiej mocy grzałka podchodzi do tego juwela bioflow M?
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

20 lat na jednym i tym samym kubełu. Był ze mną prawie od zawsze. Nadal pracuje w akwarium. Eheim!!! Ktoś przebije? :mrgreen: xd
charta non erubescit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”