Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ranking zewnętrznych kubełków

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

Jakiego producenta filtrów zewnętrznych polecacie ?

Czas głosowania minął 31 sty 2021, 9:55

Tetra EX
2
10%
Fluval
3
14%
JBL
3
14%
AquaEl
2
10%
SunSun
3
14%
Aqua Nova
1
5%
Eheim
6
29%
Oase
0
Brak głosów
Sera
0
Brak głosów
Resun
0
Brak głosów
Ikola
1
5%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 979
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

amy pisze:jakiej mocy grzałka podchodzi do tego juwela bioflow M?
U mnie była 150
Awatar użytkownika
Bastet
Posty: 374
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:44
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: [128 l] [30 l]
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Bastet »

JBL e1500 (kupiłam używany) rozwaliłam po ok roku :mrgreen: pękła taka listewka plastikowa wokół głowicy i przeciekał bardzo... Chodził głośnawo.

Następnie kupiłam HW 302 bodajże. Nie narzekałam: cichy, wygodny, jedyne co to brakowało mi wypięcia węży jak w JBL. Użytkowałam tylko kilka miesięcy, bo postawiona pod ścianą pozbyłam się całego majdanu akwarystycznego.

Obecnie w użyciu mam od blisko dwóch lat filtrAtman Cf-1200. Cichy, wydajny, wygodny. Jedyne co to od niedawna przy zamknięciu węży zaczyna cieknąć zawór. W pracy w akwariach 1000-1500 l podłączone były dwa takie, działają bez zarzutu od co najmniej 4-5 lat, kwestia smarowania uszczelek.

Również w pracy miałam do czynienia z kombajnami Eheima, też dawały radę. Właściwie bezawaryjny. Tylko poziomu głośności nie można ocenić, bo 60 000 l w obiegu niezły hałas czyni w rurach ;)

U rodziców do akwarium podłączony jest AquaEl Unimax 700, cichy, działa zazwyczaj ok roku bez czyszczenia (nie ma się kto tym zająć).

Fluval FX też są chwalone, mają fajne rozwiązania. Według mnie za to jest najbardziej pokraczny, najwięcej miejsca zabiera (jest okrągły).
rademenes1982
Mecenas
Posty: 144
Rejestracja: 10 wrz 2012, 19:55
Imię: Radek
Lokalizacja: Gorlice , Rzeszów,Poczdam
Akwarium: 182 ow - CW
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: rademenes1982 »

Przerabiałem filtr sery,kaskady fluval.obecnie posiadam dwa eheimy profesional 3 i 4 . bezawaryjne i ciche.jedynym problemem w akwarium z ziemiojadami jest to iż trzeba go częściej czyscic.
W drugim akwarium czyszczenie minimum po 6 miesiącach.owszem nowe kosztują sporo,ale można znaleźć na serwisach aukcyjnych w przyzwoitych cenach .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”