Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Lampy akwariowe.

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Lampy akwariowe.

Post autor: duch amazonski »

Jakie macie lampy akwariowe i czy jesteście zadowoleni z wybarwienia ryb i roślin?
Czy byście polecili?

Tutaj lampa Chihiros WRGB 2, pod koniec filmiku fajnie pokazane jak wyglądają roślinki przy różnych ustawieniach.
Ma ktoś tę lampę?

https://youtu.be/jCCOX5orLpQ
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Re: Lampy akwariowe.

Post autor: duch amazonski »

Obrazek

Jak świecą różne lampy ze stajni Chihirosa.
Wydaje się, że RGB Vivid, najładniej świeci. ;)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
macek.g
Mecenas
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2010, 15:37
Imię: Marek
Lokalizacja: UK-Debica
Płeć:

Re: Lampy akwariowe.

Post autor: macek.g »

Nie mozesz wnioskowac po ogladnieciu filmikow,zdjec ,to daje czesto bardzo zludny obraz,wystrczy pozniej przy obrobce zdjec czy filmow,zastosowac rozne filtry i mamy calkiem inny obraz .Mam vivid i jak widze niektore zdjecia czy filmy to wiem ze nie da sie pewnych rzeczy wyciagnac.
Nie wiem czy widziales to porownanie?
https://www.youtube.com/watch?v=mfhdi1oHwu0&t=949s
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Re: Lampy akwariowe.

Post autor: duch amazonski »

macek.g pisze:
13 maja 2021, 20:09
Nie mozesz wnioskowac po ogladnieciu filmikow,zdjec ,to daje czesto bardzo zludny obraz,wystrczy pozniej przy obrobce zdjec czy filmow,zastosowac rozne filtry i mamy calkiem inny obraz .Mam vivid i jak widze niektore zdjecia czy filmy to wiem ze nie da sie pewnych rzeczy wyciagnac.
Nie wiem czy widziales to porownanie?
https://www.youtube.com/watch?v=mfhdi1oHwu0&t=949s
Widziałem filmik, miałem go zapodać. :D

Się rozglądam za lampą to szukam w czeluściach internetu, bo najłatwiej, bez wychodzenia z domu. Wiem, że w post produkcji jeszcze podbijają kolory na zdjęciach, ale coś trzeba wybrać. ;)

Aquashow.pl poleca- skylight hyperspot, twierdzą, że najładniej wyglądają pod nią rośliny.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
macek.g
Mecenas
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2010, 15:37
Imię: Marek
Lokalizacja: UK-Debica
Płeć:

Re: Lampy akwariowe.

Post autor: macek.g »

Nie mam mozliwosci na zywo zobaczyc SL,ale tez sie interesowalem,gdyz dosc ciekawie swieci,aczkolwiek widzialem rozne zdjecia np. z Francji ,to jakbyz zas widzial w porownaniu dwie rozne lampy.
Mimo ,dla mnie kilku minusow tej lampy,to i tak uwazam ze jest ciekawa opcja.

Natomiast na stronie aquaowner,mozna znalezc ciekawa,realna specyfikacje lamp,odnosnie CRI i w porownaniu z tym co producenci podaja,a rzeczywistoscia .....to jest duza roznica.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Re: Lampy akwariowe.

Post autor: duch amazonski »

macek.g pisze:
14 maja 2021, 13:15
Mógłbyś coś szerzej napisać odnośnie minusów tej lampy, oprócz ceny? :/
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
macek.g
Mecenas
Posty: 321
Rejestracja: 25 lis 2010, 15:37
Imię: Marek
Lokalizacja: UK-Debica
Płeć:

Re: Lampy akwariowe.

Post autor: macek.g »

Byc moze zle sie wyrazilem odnosnie minusow ,gdyz bardziej jest to subiektywna ocena na moje potrzeby.

Ale przejdzmy do glownego minusu ,zaznaczam z mojej perspektywy:

Brak regulacji dla kazdego kanalu.

Dla przykladu,jest w lampie kilka ustawien ktore mozemy wybrac,po wybraniu danej sceny ,jednak chcielibysmy troszeczke bardziej podkrecic zielony,zostawiajac na tej samej pozycji B i R .
Zapewne dla % uzytkownikow taka dodatkowa opcja bylaby na duzy plus,co rowniez przelozylo by sie na sprzedaz dla wiekszego grona uzytkownikow i zapewne nie brali by pod uwage wtedy lamp typy chihiros vivid,wrgb itp.

Kolejny minus subiektywny w mojej ocenie to zastosowanie soczewek,przy pewnym ustawieniu lampy widac dosc dobrze strumienie swietlne np na gornych polaciach roslinnych,zauwazylem to na filmiku "Wolfie"
Zreszta podobne efekty mozesz zauwazyc na niektorych ustawieniach lamp Razor.
W tych przypadkach byc moze chodzi o wysokosc zawieszenia badz ustawienia danej sceneri,tego nie wiem ,gdyz na roznych zdjeciach z tymi lampami takich efektow rowniez nie widzialem.Ale na pewno przy zastosowaniu punktowego oswietlenia moze miec miejsce taki efekt.
Wolalbym jednak caly panel,co daje duzo lepszy walor estetyczny niz takie soczewki ,przypominajace bardziej "wystajace halogony"
Oczywiscie tracilibysmy wtedy efekt refleksow,mimo wszystko subiektywnie dla mnie lepszy bylby caly panel.

I tak naprawde dla mnie ,czyli osoby ktora nie widziala lampy na zywo i ocenia na podstawie zdjec czy tez filmikow to glowne subiektywne minusy.
Do estetyki sie raczej nie odniose,gdyz dla mnie ma mniejsze znaczenie.
Moge jedynie powtorzyc opinie osoby ktora lampe posiada i twierdzila ,ze wyglada troche jakby byla robiona w garazu,widac przy zblizeniu na froncie kawalki plaskownikow i srob laczacych.
Z daleka dla mnie lampa wyglada ladnie,tylko te wystajace "halopaki" psuja wyglad.

Takim estetycznym przykladem jest lampa ONF Flat ktora z panelem wyglada ladnie,ale juz gorzej swieci niz SL
Lub niedoscignionym estetycznie wygladem z frontu jest lupyled.

URL=upload/u785_1621075932.jpg]Obrazek[/URL]


Jak podkreslalem jest to ocena subiektywna na podstawie zdjec,filmikow i na pewno bralbym pod uwage,gdybym planowal zakup.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”