Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Aquael Ultramax / Ultra Filter - kosze i media

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CHAPEK
Posty: 91
Rejestracja: 14 sie 2015, 9:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 96l / 54l / 25l /10l
Płeć:
Wiek: 36

Aquael Ultramax / Ultra Filter - kosze i media

Post autor: CHAPEK »

Panie i Panowie

Czy w tych dwóch modelach są takie same wielkości gąbek??
Mam Ultramaxa 1000, ale ze względu na zapowietrzanie zastanawiam się nad zmianą na Ultra Filter 900, a przynajmniej spróbowanie czy nie będzie lepiej się sprawował.
Problem w tym, że mam tylko jeden filtr, więc chciałbym przełożyć wszystkie media z jednego do drugiego - czy gąbki z Ultramaxa podejdą do Ultra Filter bez konieczności ich przycinania??

Na necie gąbek dedykowanych do Ultra Filter w ogóle nie znalazłem są tylko do Ultramaxa/ Maxikani
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Re: Aquael Ultramax / Ultra Filter - kosze i media

Post autor: duch amazonski »

Najprościej napisać do AQUAELA.

Patrz ostatnie zdanie w ofercie.
Obrazek
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Re: Aquael Ultramax / Ultra Filter - kosze i media

Post autor: Minoris »

Mam ultramaxa 2000 i ultra 900 i bym powiedział ze różnica jest tylko w otworze środkowym który w moim przypadku ultramax ma mniejszy niż ultra czyli z ultramaxa moge przełożyć do ultra ale już w drugą stronę to nie przejdzie.
Awatar użytkownika
CHAPEK
Posty: 91
Rejestracja: 14 sie 2015, 9:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 96l / 54l / 25l /10l
Płeć:
Wiek: 36

Re: Aquael Ultramax / Ultra Filter - kosze i media

Post autor: CHAPEK »

Minoris pisze:
17 sie 2021, 16:49
Mam ultramaxa 2000 i ultra 900 i bym powiedział ze różnica jest tylko w otworze środkowym który w moim przypadku ultramax ma mniejszy niż ultra czyli z ultramaxa moge przełożyć do ultra ale już w drugą stronę to nie przejdzie.
A powiedz mi czy widzisz jakąś różnicę w zapowietrzaniu się tych dwóch modeli??
Ja niestety po 8 miesiącach straciłem już cierpliwość do swojego Ultramaxa, z którego non stop słychać chlupotanie, bulgotanie i lejącą się wodę - zmieniałem media, skracałem węże jak producent zaleca i dalej to samo albo i gorzej...
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Re: Aquael Ultramax / Ultra Filter - kosze i media

Post autor: Minoris »

Ultramax - 4 razy serwis był i nadal jest lipa ale dalem sobie już *****
Ultra hmmm....niby 900 a dmucha tak samo mocno jak ultramax 2000 więc ja daje same plusy wersji ultra. Jedynym minusem jest brak siatki oddzielający ostatni (gorny) kosz od głowicy więc jak dasz tam jakieś lekkie medium to może się znaleźć w wirniku a poza tym wszystko ok, nie zapowietrza się i jest cichy.
Awatar użytkownika
CHAPEK
Posty: 91
Rejestracja: 14 sie 2015, 9:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 96l / 54l / 25l /10l
Płeć:
Wiek: 36

Re: Aquael Ultramax / Ultra Filter - kosze i media

Post autor: CHAPEK »

Minoris pisze:
18 sie 2021, 19:56
Ultramax - 4 razy serwis był i nadal jest lipa ale dalem sobie już *****
Ultra hmmm....niby 900 a dmucha tak samo mocno jak ultramax 2000 więc ja daje same plusy wersji ultra. Jedynym minusem jest brak siatki oddzielający ostatni (gorny) kosz od głowicy więc jak dasz tam jakieś lekkie medium to może się znaleźć w wirniku a poza tym wszystko ok, nie zapowietrza się i jest cichy.
Dzięki za info. No nic pewnie kupię Ultra Filter, a Ultramaxa będę próbować opchnąć bo nie mam do niego już siły.

A powiedz jak jest z serwisem, jeśli chcesz wysłać bezpośrednio do producenta? Koszty wysyłki pokrywasz samemu?
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Re: Aquael Ultramax / Ultra Filter - kosze i media

Post autor: Minoris »

W sprawach reklamacyjnych pisałem do aquaela i wszystko wysyłali kurierem za którego oni płacili wiec ja nie wydałem ani grosza a kurier był u mnie z 10 razy :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”