Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Aquael Leddy tube 10 W sunny awaria

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Dahrek
Posty: 43
Rejestracja: 24 cze 2019, 15:52
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Aquael Leddy tube 10 W sunny awaria

Post autor: Dahrek »

Padły mi dwie pierwsze diody i niestety przestała świecić. Ciężko chyba znaleźć takie na podmianę bo z tym bym sobie poradził, myślę nad zrobieniem zworki tylko obawiam się że długo to nie podziała bo przepali następne diody. Ktoś może jakiś pomysł czym da się to jest naprawić? Czy to już na straty spisane?
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Aquael Leddy tube 10 W sunny awaria

Post autor: Jedzosław »

Ja bym zrobił jak napisałeś zworkę , ta tuba ma pewnie conajmniej kilkadziesiąt diod a nadwyżka napięcia rozłoży się równomiernie na wszystkie. No chyba że zasilacz uległ awarii i napięcie wyjściowe się zmieniło na wyższe to przepali ci następne dwie. Ale nie spiesz się i poczekaj na odpowiedź bardziej kompetentnych forumowiczów elektroników . Ja tylko amatorsko . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Re: Aquael Leddy tube 10 W sunny awaria

Post autor: K2 »

Darek jak długo po gwarancji są? Ja bym napisał do Aquaela. Serwis Aquaela czasem może pomóc. Nic na tym nie stracisz a możesz coś zyskać.
Dahrek
Posty: 43
Rejestracja: 24 cze 2019, 15:52
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Aquael Leddy tube 10 W sunny awaria

Post autor: Dahrek »

Już zrobiłem, kolega pomógł, że starej płyty głównej do komputera wzięliśmy dwa rezystory takie większe i posłużyły za zworki.
Tam jest coś koło 12 diod cobow, więc nie dało się załatwić na szybko zamienników. Poza tym nie mogliśmy ustalić dokładnych parametrów tych diod.
Rezystory musiały być bo diody by były za bardzo obciążone.
Na razie działa:).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”