Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

butla CO2

Jak to działa? Po co? Jak dobrać? Jaki producent?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kowal2012
Posty: 76
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:24
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 63l, 25l
Płeć:
Wiek: 30

butla CO2

Post autor: kowal2012 »

mam problem z butlą CO2 a dokładnie po podłączeniu wszystkiego i odkręceniu butli wężyk zlatuje z szybko złączki, przymocowałem go drucikiem żeby nie zlatywał ale wydaje mi się że ciśnienie jest jednak za duże bo coś tak strzela, wywala to CO2 innym wyjściem,
co z tym zrobić ?? niby próbowałem wyregulować reduktor ale nie pisze nawet w którą strone trzeba bo "zakręcać"

a reduktor mam taki jak w tej aukcji:
http://www.allegromat.pl/aukcja43589
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 12:56 przez kowal2012, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
dnolek
Posty: 585
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:05
Imię: Norbert
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240,180, 60, 40
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: dnolek »

naciągnij wężyk prawie że na cały ten czop wyjściowy i kup klamre zaciskową to wyglada jak metalowy pasek ze srubka w srodku, przy uzyciu śrubokreta sie dokreca te paski zaciskowe.

I bedzie trzymac ładnie. im mniejszy wąż bedziesz mial i im ciasniej bedzie trzymał sie tego czopa wyjsciowego tym lepiej.

Reduktory maja na wejsciu - od strony butli wytrzymałosc do nawet 200 barów
na wyjściu moga dawac cisnienie od 0,4 do 10 barów.

jezeli za reduktorem masz jeszcze zaworek precyzyjny i na tym wężyku masz cisnienie prawie 5 -lub 10 barów to nie dziwne ze ci syczy i wezyk spada :P


Jezeli masz zaworek precyzyjny to proponuje zrobic tak
odkrec zaworek na maxa potem delikatnie odkrec reduktor aby gaz zaczał swobodnie leciec do akwarium. gdy zobaczysz ze z dyfuzora w akwarium leci gaz ( tylko nie odkrecaj odrazu na maxa - po milimetrze co 1 sekunde lub dwie ) jak zobaczysz ze leci gaz w akwarium, zostaw reduktor i zacznij delikatnie zakrecac zaworek precyzyjny az do wyregulowania odpowiadajacego ci bombelkowania w akwarium - jezeli po okolo minucie lub 5 nagle strzeli ci wężyk lub ześlizgnie sie z czopa reduktora to znaczy ze był zbyt elastyczny, za duzy lub slabo umocowany ( a wiec trzeba kupic klamry zaciskowe )

jezeli nie masz zaworka precyzyjnego to poprostu po torszku odkrecaj reduktor az zobaczysz bombelki w akwarium i potem delikatnie zakręcaj az ustawisz odpowiednie bombelkowanie.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Re: butla CO2

Post autor: zulix »

kowal2012 pisze:co z tym zrobić ?? niby próbowałem wyregulować reduktor ale nie pisze nawet w którą strone trzeba bo "zakręcać"
99% sprzętu ma znormalizowany gwint w taki sposób, że kręcąc w prawo zakręcasz a w lewo odkręcasz. Butle i reduktory nie należą do tych 1% :P
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”