Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Chromaphyosemion splendopleure Tiko

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hassar
Firma
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:57
Imię: Daniel
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: Afryka zachodnia!
Płeć:
Wiek: 40

Chromaphyosemion splendopleure Tiko

Post autor: Hassar »

Nazwa naukowa
Chromaphyosemion splendopleure Tiko
Występowanie
Zachodni i południowo-zachodni Kamerun. Miejsowość Tiko w okolicach Muntengene
Karmienie
W naturze odżywiają się podobnie jak przedstawiciele rodzaju Epiplatys. W akwarium bez problemu przyjmują każdy pokarm. Należy jednak zdecydowanie unikać przekarmienia. Zawsze należy karmić mniej niż byśmy chcieli. Znani mi hodowcy rodzaju Chromaphyosemion sugerują by unikać karmienia ryb ochotką w każdej postaci - może ona powodować zgony ryb. Przyczyna takiego stanu rzeczy nie jest jednak do końca znana..
Akwarium
Akwarium nie musi być duże. Gatunek ten średnio nadaję się do akwarium ogólnego z racji nieśmiałości. Źle będzie konkurował z aktywniejszymi mieszkańcami zbiornika o pokarm. Samce czasem toczą między sobą niegroźne walki ale nie robią sobie krzywdy.
Towarzystwo
Akwarium gatunkowe bądź ze spokojnymi, niewielkimi gatunkami. Sumokształtne jak najbardziej wskazane.
Rozród
Może składać ikrę w podłożu jak i na pierzastych roślinach w toni i pod powierzchnią wody. Można zatem zastosować dwie znane metody rozrodu karpieńcowatych.
Rozmiar
7 cm
Ph
6-7.5
Temperatura
22-26

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
akwarium0
Posty: 62
Rejestracja: 11 wrz 2015, 18:51
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:

Post autor: akwarium0 »

Jest to jeden z przedstawicieli chromków,jednego z rodzaju proporczykowców :D ryby na zdjęciach na 99 procent pochodzą bezpośrednio z odłowu zKamerunu,populacja drugiego z chromów ch.b.funge również,a nawet zaryzykuje i powiem że na 100 procent,firma Hassar,organizowała wypady po rybska do Afryki,po przejściu badań weterynaryjnych i kwarantanny rozprowadzane były miłośnikom i pasjonatom :roll:
bartekcholma555
Mecenas
Posty: 133
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:27
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: bartekcholma555 »

Fantastyczne :)
bardzo cieszy opis unikatowej ryby.
akwarium0
Posty: 62
Rejestracja: 11 wrz 2015, 18:51
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:

Post autor: akwarium0 »

Ja tylko dodałem komentarz do postu :) rybska były już wcześnie opisane :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Ale ten opis ma przeszło trzy lata. :P

Za Zulixem powtórzę że liczymy na opisy rybek które znacie. ;)
W zamian mogę się odwdzięczyć choć to nie proporce, opisami tanganickich karpieńców.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

wisłok pisze:Za Zulixem powtórzę że liczymy na opisy rybek które znacie
Ja już nawet nie apeluję tylko... piszę co mogę (głównie opisy roślin) - może ktoś będzie miał ochotę i zacznie mnie naśladować... (bo nikogo zmusić się nie da).
wisłok pisze:W zamian mogę się odwdzięczyć...opisami...
j.w. (już nie apeluję, ale będzie mi bardzo miło jak znowu będą pojawiać się na forum opisy...).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Spokojnie ja już powoli piszę na raty taki ogólny opis życia Tanganiki jako wstęp do cyklu o tamtejszych rybkach i kilku roślinkach( niestety kilka dni spędziłem poza domem i mi padły). Wkrótce się pojawi o ile nie rzuce telefonem o ścianę w akcie desperacji, bo kompa mi zjadła ostatnia burza.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
bartekcholma555
Mecenas
Posty: 133
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:27
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: bartekcholma555 »

Wislok nie rzucaj telefonem ;)
To co proponujesz to również mało znany i ciekawy temat.
Grehu
Posty: 21
Rejestracja: 10 paź 2015, 19:24
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Kraków, Warszawa
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Grehu »

Moje chromki w trakcie tańca dwóch samców
https://www.youtube.com/watch?v=uEf-OphNauI
akwarium0
Posty: 62
Rejestracja: 11 wrz 2015, 18:51
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:

Post autor: akwarium0 »

Super Grzegorz ten gatunek chromo...zapraszam do udziału na podforaku częściej,pozdrawiam Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Afryka zachodnia”