Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tło do akwarium

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Tło do akwarium

Post autor: rafiku »

Czy ktos z was robil samodzielnie tło do akwa ?
Zastanawialem sie nad zrobieniem z kartonu lub styropianu obklejonym np czarnym lub fioletowym workiem, wyszedl by taki pogięty motyw, macie jakies inne pomysly ?
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
przewa
Posty: 171
Rejestracja: 23 gru 2010, 19:50
Imię: Przemek
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: przewa »

http://www.akwaswiat.net/tlo-struktural ... 10930.html
Dość ciekawy pomysł gdyby sie bardziej przyłożyć i zadbać o realny wygląd kamieni byłoby super wg mnie.
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

przewa,nie lepiej przykleić kamienie sylikonem akwarystycznym do spienionego PCW??
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Ale wam chodzi o wewnetrzne tło ? Bardziej zaawansowane. Ja tam myslalem nad czyms prostrzym, zewnetrznym.
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

rafiku, No to idziesz do pierwszego lepszego sklepu papierniczego, kupujesz brystol a2 (np. czarny, niebieski) i uciekasz. W domu docinasz do odpowiednich wymiarów i przykładasz do akwa. :mrgreen:
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

Albo worek na smieci nierówno przykleic do kartonu. Czytalem o tym gdzies, ale nie doczytalem czy to jest w miare ladne.
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
przewa
Posty: 171
Rejestracja: 23 gru 2010, 19:50
Imię: Przemek
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: przewa »

OKO pisze:
Wydaje mi się, że sylikon akwarystyczny to dość duży wydatek a pianka zwykła murarska plus mały worek kleju wyjdzie taniej.
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

rafiku, spróbuj sam zrobić taki "pomarszczony" worek, ale wydaje mi się, że żadnego fajnego efektu nie uzyskasz, ze względu na to, że tło i tak trzeba będzie przyłożyć do szyby i nie będzie z tego dużo widać ... :P
Widziałem kiedyś takie fajne tło na necie tylko nie wiem gdzie, ale była to czarna folia na której białym markerem zostały narysowane tak jakby skalne kontury - powiesz szczerze, że wyglądało to rewelacyjnie, można by spróbować takie coś zrobić ... :D
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

rafiku pisze:Ja tam myslalem nad czyms prostrzym, zewnetrznym
Szybkie i tanie jest to rozwiązanie ale najlepsze jak dla mnie są tła wewnętrzne, pierwszy link tak jak podałaDżoena,
Włożysz trochę więcej pracy w wykonanie takiego tła ale bedziesz bardziej zadowolony ;) No i zależy jeszcze do jakiego litrażu akwarium to tło będzie, bo jak np. do 30 litrów to zajmie dużo miejsca w wewnątrz :/ i pozostaje tylko tło zewnętrzne :(
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: rafiku »

No wlasnie mysle o jednym w 50l i drugim w 20l nie chce dodatkowo zmniejszac miejsca.
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Ja u siebie mam wytrawiany styropian pomalowany na czarno, wcześniej miałem tło np. z czarnego worka na śmieci :D
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
marcin5
Posty: 88
Rejestracja: 23 kwie 2011, 14:03
Imię: marcin
Lokalizacja: Rzeszów/Dębica
Akwarium: 250L
Płeć:

Post autor: marcin5 »

Przepraszam za odgrzebanie :)
SDD, Ale jak to wytrawiany styropian? Co z nim robiłeś i dlaczego? Jeśli możesz wyjaśnij, zaciekawiło mnie to.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Do wytrawiania używałem benzyny, ale może być też rozpuszczalnik i inne tego typu rzeczy. marcin5, to wygląda tak, że bierzesz najlepiej cały jeden arkusz styropianu z beli. Smarujesz go delikatnie ustrojstwem którego będziesz używał do wytrawiania (benzyna lub rozpuszczalnik). Styropian się tak jakby topi i powstaje na nim fajna nieregularna faktura. Odstawiasz arkusz na jakiś czas, aż przestanie się topić. Później (ja to robiłem na drugi dzień) malujesz go farbą. Może być czarna, możesz też użyć czarnej i brązowej. Jak masz cały arkusz wytrawiony i wymalowany, to patrzysz gdzie powstała najciekawsza powierzchnia i z tego kawałka wycinasz sobie tło za akwa. Tylko przy wytrawianiu musisz uważać na ilość benzyny czy rozpuszczalnika jaką nakładasz, bo może wypalić dziury na wylot. A do tego jeszcze później farba też trochę topi styropian.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
marcin5
Posty: 88
Rejestracja: 23 kwie 2011, 14:03
Imię: marcin
Lokalizacja: Rzeszów/Dębica
Akwarium: 250L
Płeć:

Post autor: marcin5 »

Mnie zmyliło słowo wytrawianie i myślałem, że go jakoś zabezpieczasz przed wodą:) teraz już wszystko jasne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”