Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dyfuzor (mixer) 2

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Dyfuzor (mixer) 2

Post autor: Pajdas »

Witam. Chyba każdy kto uciułał kaskę na butle wysokociśnieniową jest spłukany na inne wydatki związane z akwarium, przynajmniej ja tak miałem. Kombinowałem na równe sposoby żeby jak największa ilość co2 była wykorzystana. Przy zwykłym szklanym dyfuzorze lub kostce jest to nie możliwe. Przeglądałem różne fora, przeglądałem różne projekty i w większości przypadków wykonanie takiego miksera wiązało się z zakupem turbiny( lub czegoś podobnego) Jak zauważyłem na forum już istnieje podobny projekt który wykorzystuje wylot wody z Filtra kubełkowego jednak troszeczkę w innej formie. Ja swój mikser wykonałem z 2 małych pojemników po nawozie akwariowym Planta gainer. U mnie jak na razie się sprawdza. Co o ty sądzicie. W razie pytań piszcie.

opis:
1-wlot wody do pierwszej komory z kostką lipową gdzie co2 jest opłukiwane przez wpływającą wodę.
2- druga komora w której znajduje się część co2 wypchanego przez wpływającą wodę (nadal pozostaje w mikserze)Obydwie przegrody oddzielone są dnem jednego z pojemników w którym wykonane są małe otwory
3-wylot z miksera (wedle uznania, ja mam tak jak na rysunku)

Postaram się w niedługim czasie dorzucić jakieś fotki.
ps. Mixer jest do użytku wewnętrznego.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2009, 22:03 przez Pajdas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Myślałem o czymś podobnym a również i po to aby wyrzucić z akwarium maksymalną ilość śmieci (np. grzałkę) do szafki. Znalazłem pomysł - projekt wykorzystujący obudowę filtra do jonitów. Cena samej obudowy nie jest zadowalająca i kłopot jeszcze w dołożeniu oprócz grzałki kostki nadwutlenkowającej. Na razie więc, choć niezbyt intensywnie szukam pomysłów.

Na pewno tylko do CO2 jest to niezły pomysł. Kwestria, czy sprawdzi się "estetycznie". Niestety dla mnie opakowania po Plancie byłyby zbyt delikatne aby dołożyć jeszcze grzałkę. Ale kiedyś się coś wykluje z przemyśliwań :P .
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

pajdas, w jak dużym akwarium to używasz i czy zaobserwowałeś duże skoki pH?
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Post autor: Pajdas »

Ten wynalazek mam w 160 l. A pH i tym podobnych parametrów nigdy nie mierzyłem, wiem że powinienem ale jakoś tak wyszło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”