Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Bimbrownia - tanie CO2 w twoim akwarium

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Artur___, bardzo dobry pomysł. Sam się zastanawiałem jak rozwiązać ten problem w moim reaktorze, który będę konstruował. A tu proszę tak proste rozwiązanie, a jakie praktyczne :D
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

SDD pisze:Artur___, bardzo dobry pomysł. Sam się zastanawiałem jak rozwiązać ten problem w moim reaktorze, który będę konstruował. A tu proszę tak proste rozwiązanie, a jakie praktyczne :D
przy reaktorze to żaden problem, poprostu zakręcasz zaworek który doprowadza kwasek bądź ocet do sody i po niedługim czasie co2 sie juz nie ulatnia, ta metoda artura przy reaktorze jest nie przydatna i tylko traci się niepotrzebnie co2
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Zastosuje podobny zaworek przy kwasku ;)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

mam pytanie jak będę miał skład zacieru: szklankę cukru ok. 1,5 cm drożdży i 0,5l wody to wystarczy. Zacier zrobiony w butelce 1,5l
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Wystarczy na ok.7 dni.
pawel
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

ja jestem laik w CO2.
mam założony zaworek od napowietrzacza w połowie węża i na noc wykręcić sobie zaworek żeby nie szło do akwa.
Awatar użytkownika
texel
Posty: 361
Rejestracja: 19 paź 2009, 21:41
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100 + 60
Płeć:

Post autor: texel »

nie musisz, ustaw tak, żeby bąbelek szedł na sekundę, ew. według potrzeb, ja nie zauważyłem minusów całodobowego podawania co2, natomiast plusy są nwidoczne
Obrazek

Panie Boże, o niewiele cię proszę, ale chciałbym, żeby wszystko, co mi dasz, było najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

u mnie idą malutkie bąbelki nie jest to mgiełka
Awatar użytkownika
daquid
Posty: 867
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Imię: Dawid
Lokalizacja: Hermanowa
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: daquid »

Jaki masz dyfuzor??
Awatar użytkownika
alkarn
Posty: 1591
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:24
Imię: Dawid
Lokalizacja: Czudec
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: alkarn »

kostka lipowa
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Popracuj nad drewnem ,albo zrób z piaskowca.Podawanie 24h przy 200l na pewno nie zaszkodzi twojemu akwarium.Pozdrawiam.
pawel
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

pawelwilkon pisze:Popracuj nad drewnem ,albo zrób z piaskowca.Podawanie 24h przy 200l na pewno nie zaszkodzi twojemu akwarium.Pozdrawiam.
nie wiem jak z piaskowcem (jeszcze :) ) ale z dyfuzorem z drewna lipowego w strzykawce nie do końca jest różowo,
chodzi o to, że gaz aby wydostać się na zewnątrz musi mieć większe ciśnienie niż w kostce lipowej, w praktyce wygląda to tak, że bimbrownia pracuje o dwa dni krócej na lipie w strzykawce niż na kostce.
Kowal

Post autor: Kowal »

a może być jakieś inne drewno oprócz lipy ??
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

balsa i jeszcze jakieś ale nie pamiętam :)
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Artur___ pisze:ale z dyfuzorem z drewna lipowego w strzykawce nie do końca jest różowo,
chodzi o to, że gaz aby wydostać się na zewnątrz musi mieć większe ciśnienie niż w kostce lipowej,
No różowo nie jest,trzeba też dodac że im głębiej zanurzony dyfuzor tym ciśnienie się zwiększa.U mnie bimbrownie hulają ok.1 roku i szczerze powiem mam już ich dośc.Niemożnośc ustawienia jednakowej ilości podawanego gazu należy do największych wad tego systemu.Staram się temu zaradzic w ten sposób że z początkowego zacieru (2 szkl.cukru,1 l wody,2 dkg drożdży)po 10 dniach odlewam połowę i dodaję połowę początkowego nastawu.Wystarcza to na 7 dni,mniej więcej jednakowo mocnego dmuchania. :mrgreen: No ale jak się nie na co się lubi.....! :?
pawel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”