Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Zabudowa półki w regale pod oswietlenie led gu-10

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Zabudowa półki w regale pod oswietlenie led gu-10

Post autor: Inc0 »

Witam. Sporo osób zostało ostatnimi czasy zakrewetkowanych i stało się posiadaczem regału z spora ilością zbiorników wypełnionych "ślicznotkami " i "cukiereczkami" większość swoje regały trzyma w miejscach stałego zamieszkania i być może nieco razi surowy wygląd konstrukcji regału . Ucywilizowanie swojego regału zaczynam od zrobienia oświetlenia które będzie jako tako przyzwoicie wyglądać .
Nie posiadam profesjonalnych narzędzi wiec jakość wykonania zostawia sporo do życzenia.praktycznie wszystko wyrzezbiłem ( kątowniki i dyktę ) nożem tapicerskim, w pozostałych rolach metrówka, ołówek, probówka i lutownica .Jeśli ktoś ma dostęp do warsztatu stolarskiego może to wykonać wszystko łatwiej i dokładniej mi wyszło to tak:
Obrazekz dalsza wygląda przyzwoicie a z bliska krewetki odwracają uwagę od "partaniny"

Pierwszy krok to wybranie rodzaju oświetlenia ja wybrałem moduły led GU-10 różnej mocy od 1W do 6W 6500K oraz oprawy do powyższych modułów z ruchomym mocowaniem "żarówki". Ponieważ moduł w obsadzie i podłączony do prądu ma wysokość większą od głębokości rozwiązałem to takObrazek
Obrazek
Kolejny krok to wykombinowanie jak je zamocować w taki sposób żeby w razie potrzeby łatwo można było modyfikować ilość i rozmieszczenie modułów i żeby wszystkie te operacje można było przeprowadzić od spodu półki bo na wyższym pietrze przecież baniaki stoją a ich zdejmowanie było by co najmniej kłopotliwe. Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z tych powodów postanowiłem moduły zainstalować w dokładnie taki sposób w jaki montuje się oświetlenie w kasetonach sufitów podwieszanych . Ponieważ od spodu półki nie ma na czym kasetony podwiesić przykleiłem kątowniki z pcv10x20mm do kształtowników półki w taki sposób żeby kasetony można było na nich położyć.Obrazek
Kasetony wykonałem z dykty 4mm z białym licem (dostępne w sklepach z materiałami stolarskimi) Następnie tak skorygowałem ich wymiar żeby spełniały założenia czyli dały się założyć i wyjąć od spodu po czym rozplanowałem ilość i rozmieszczenie opraw gu-10 z racji zastosowanego materiału oraz braku wyrzynarki do otworów po obsadę gu 10(koszt zakupu jakies 60pln) jako szablon zastosowałem kubek a wyciołem je nożem tapicerskim(uwaga można się pochlastać wiec należy zachować szczególna ostrożność praktyczna rada dla tych którzy zechcą je wyciąć jak ja nożem ostrze lepiej się spisuje gdy wchodzi w materiał pod kątem mniejszym niz 90 )
Po zamontowaniu oświetlenia ostatnim elementem jest zamaskowanie łączenia kasetonów ze sobą na środku półki takim oto kształtownikiem z pvc na fotce widoczny już obrobiony koniec dopasowanego elementu Obrazek
a tak się prezentuje na swoim miejscuObrazek
Awatar użytkownika
Panda
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2012, 17:14
Imię: Jarek
Lokalizacja: :)
Płeć:

Post autor: Panda »

(y)
Rozwiązanie uważam za genialne.
Sprzedam Krewetki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”