Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Budujemy Lampę LED :):)

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

Niestety z tych rzeczy malowanie pokoju juz nie wchodzi w gre, malowałem miesiąc temu, zakupy? moja baba nie pzepada za zakupami, większość kupuje przez allegro, do sklepu to idzie zrobic awanture, że zły rozmiar albo kolor. co Ci kochanie kupić też odpada bo wczoraj wtopiłem aparat. Masakra, to tylko obudowa na oswietlenie, ale będe miał banie jak zechce większe szkło postawić.

[ Dodano: 2014-11-21, 13:59 ]
A co myślicie żeby zamiast malowania proszkowego za które wszyscy sobie życzą 150 pln okleić tą blache folią?

Gdzie w Rzeszowie kupić taką folię? ktoś kiedyś coś oklejał?
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

Żona sie nie podaje ale ja również nie zamierzam składać broni, powiedziełem, że nawet jak nie powieszę oświetlenia to i tak je skończe:).

Wracamy więc do wyboru Diod LED. Czy ktoś ma doświadczenie z Diodami Power LED? widziałem, że na internecie są dostęne Diody power w cenie od 20 do 144 pln za tą samą moc. Czy one się aż tak faktycznie różnią?

Padła decyzja aby zbiornik oświetlić ok 30W pochodzącymi z Diod,

Decydować się na power led czy zwykle? jest między nimi taka róznica że warto dopłacić?

Ktoś ma zbiornik na tych diodach?
krzysztofraj4
Posty: 28
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:37
Imię: krzysztof
Lokalizacja: Besko
Akwarium: dojrzewające 200l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: krzysztofraj4 »

Witam co do obudowy ja bym to zlutował masz chromonikiel H18 tzw anty kwasowy (pracuje przy tym to wiem Firma Ciarko wszystko z chromoniklu )a co do malowania to zależy jak to jest pospawane i czym bo jak drutem chromoniklowym to ok. bo jak zwykłym to się rozleci z czasem a podejrzewam ze zwykłym drutem spawane.(Jak jest spawane chromem to daj gdzieś do nadania nowego szlifu i zaplerowania i bedzie wyglądać zaj....cie :lol: i na pewno żona się ucieszy )a jak czrnym drutem spawane to bym pomalował na biało od środka a z zwierzchu czarna lub miedz retro.
12-tego listopada też zmieniłem gabaryty baniaka 200l ale niema się czym jeszcze chwalić ( jak dojrzeje to się bede chwalił .pustki z 70 na 200 mało wszystkiego)mam świetlówkę led 20w 300 led światło białe zimne 6000-7000K i około 1800 luminów kąt padania światła 120st. dł swietlówki 150cm przecięte na pół.Co do światła jest bardzo jasne porównywalne z 2X 18w świetlówkami a może nawet jaśniejsze (przenika do połowy kamienia w podłożu (ok 7cm) jak to się będzie miało w praktyce to napisze później, gł baniaka 50. kryptokoryna karbowana puszcz nowe listki to chyba ok. porucz tego to inwazja glonów jak to w świeżych zbiornikach.Ale się rozpiałem :podwójnie widzę: Pozdrawiam.Ps Jak ktoś ma rośliny na zbyciu to biorę każdą ilość.Aha czysty chromonikiel nie przyciąga magnes sprawdź sobie czy cię nie oszukali gołym okiem tego nie zobaczysz
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

kolor obudowy nie jest negocjowalny, żeby pasowało do wystroju mieszkania musi być białe, spawane jest chromo, oczywiscie już wcześniej wypolerowane, robił to znajomy który zajmuje się tym zawodowo wieć mnie nie oszukali:)

Bardziej mi chodzi teraz o wybór odpowiednich Diod, świetlówki 2x39 zostaną ale to za mało dlatego pytanie jaką moc i jakich diod użyć?

Czy Dioda 20w za 20pln będzie świecić tak samo jak dioda 20w za 75 pln? zakładając te same l?

[ Dodano: 2014-11-27, 09:15 ]
żeby pokazać dokładnie o czy mówię poniżej dwie diody 10w, różnią się różnią się prądem, strumieniem i temperaturą.
http://allegro.pl/dioda-mocy-power-led- ... 70793.html
http://allegro.pl/dioda-power-led-10w-b ... 93436.html

Czy jednak opłacanie do jednej diody 38 pln jest opłacalne?

Może ktoś poleci sprawdzone diody lub pzynajmniej spzedawce?

[ Dodano: 2014-11-27, 10:47 ]
tak to wygląda po spawaniu, nie ma górnej częsci, będzie dokupiona
Obrazek
Obrazek
krzysztofraj4
Posty: 28
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:37
Imię: krzysztof
Lokalizacja: Besko
Akwarium: dojrzewające 200l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: krzysztofraj4 »

Obydwie diody niczym od siebie się nie różnią tylko mocą i luminami nic nie jest napisane o producencie ta http://allegro.pl/dioda-mocy-power-led- ... 70793.html ma dodatkowo certyfikaty jakości to po co przepłacać patrz na firme cree nie mialem z nimi stycznosci ale czytalem na innych forach zekomo sa bardzo dobre znalazlem na jakiś forum jak gosc robi obudowy do akwarium z lampami led ale nie mogę znaleźć tam jest opisane co i jak jak znajdę to ci wyślę ale w nocy bo teraz jest praca

[ Dodano: 2014-11-27, 11:04 ]
Przylutuj do tego do tego 0.8 blachę chom i będzie git trochę będzie warzyc ale wygląd będzie super ;)
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

W tej chwili waży ok 11 kg, jak dołożę flaki będzie ok 11,5 może 12, nie ma to znaczenia bo docelowo i tak będzie wisieć na stalowych linkach wic czy to 11 czy 21 kg to już nie problem.

A jak z cłodzeniem? w sumie mam zamiar podpiąć 20W może nawet 30W na każdy zasilacz(dwa oddzielne zasilacze), wieć może się to grzać, ktoś poleci jakiś radiator o sporej powierzchni ale niezbyt wysoki(max 5 cm), czy może lepiej zrobić samemu?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

ja radiatory kupuje tu coś -dobierzesz ;)
http://www.piekarz.pl/?group=199
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

gieniorek pisze:coś -dobierzesz
Fajny wybór ale coś drogo, jak za dwa radiatory mam zapłacić 64 pln to masakra jakaś:)

Wybrałem A4291 L=10cm sprawdziłem jest w UNITREL w rzeszowie, pojade, zobacze jakie mają ceny:)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

ja jak kupuje to na metry więc biorę u nich :P
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ja też i mam ceny hurtowe
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

Jak by nie było w UNITREL albo był w kosmicznych cenach to Was bedę męczył żebyscie przy najblizeszym zamowieniiu dołożyli dwa dla mnie:)
krzysztofraj4
Posty: 28
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:37
Imię: krzysztof
Lokalizacja: Besko
Akwarium: dojrzewające 200l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: krzysztofraj4 »

na radiator wystarczy pasek 1,5 do 3mm blachy aluminiowej i wygiąć go wystarczy na literę U i to powinno wystarczyć albo ewentualnie dwa połączone ze sobą na paście termoprzewodzącej i powstanie radiator małe koszty duża skuteczność
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Proszę o archiwizowanie aukcji allegro: http://www.allegromat.pl/
Ponieważ z czasem temat stanie się nieczytelny.
krzysztofraj4
Posty: 28
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:37
Imię: krzysztof
Lokalizacja: Besko
Akwarium: dojrzewające 200l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: krzysztofraj4 »

Tutaj masz link który ci obiecałem rano http://www.discusforum.pl/jak-robilem-a ... vt7889.htm warte uwagi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”