Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Budujemy Lampę LED :):)

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

plexi nie wyglada zbyt estecznie i nie nadam jej takiego kształtu jaki chce, z blachą jest dużo łatwiej. 1m2 nierdzewnej blachy o grubości 1mm to koszt 96 pln plus cięcie i w 130 się mieszczę, pospawa kumpel za 2 browary, pozostaje tylko pomalować:):):)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

josepf26 pisze:plexi nie wyglada zbyt estecznie i nie nadam jej takiego kształtu jaki chce
oj z tym się nie mogę zgodzić :)
dzidek1983
Posty: 34
Rejestracja: 21 paź 2014, 14:57
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: na etapie poszukiwań
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: dzidek1983 »

plexi wymaga więcej pracy własnej, przy metalu "zlecasz" to do wykonania dalej

osobiście rozważałbym też wagę pokrywy, im mniej tym lepiej
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

dzidek1983 pisze:plexi wymaga więcej pracy własnej, przy metalu "zlecasz" to do wykonania dalej
z plexi dokładnie jest tak samo - kwestia projektu
przykładowo
Obrazek
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

nie jestem uprzedzony do plexi i nie wykluczam jej zastosowania, po prostu sie nastawiełm na metal.

Pytenia, cena plexi za 1m kwadratowy wraz z wycięciem?
i jak ten materiał się zachowuje w wyższych temperaturach? wiadomo że LEDy oddają dość dużo ciepła, w przypadku obudowy z metalu ciepłem się nie pzejmuje a jak to wygląda w przypaku plexi?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

plexi 5 mm przykładowo to 100 zł za m2 przy czym przykładowo ta lampka wykonana jest z 3mm - musisz ceny sprawdzić, np. w plastics, bo dawno nie kupowałem. W tej akurat lampce oprócz led na radiatorze zamontowane są 2 świetlówki 2g11 i nic się nie topi. Co do cięcia to cena ma dużą rozpiętość, w zależności od firmy. Część firm frezuje część tnie laserem więc do wyboru do koloru

[ Dodano: 2014-10-28, 12:41 ]
BTW jak chcesz to ma coś takiego na zbyciu ;)
Obrazek
Obrazek
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

już mam pociętą blache, 1m2 nierdzewnej blachy z pocięciem, wycięciem otworów iitd wyszedł 116 pln:) problemem może się okazać waga ponieważ sama blacha waży ok 9 kg, jak do tego dojdą bebechy to skoczy do 15 kg.

Ktoś ma znajomego który może pospawać blachę nierdzewną??? mój jak się okazało takiego czegoś nie pospawa:)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Ciekawi mnie jak Twoja blacha będzie wyglądała po spawaniu,
kwasówka gr. 1mm się powykręcała trochę, na całej długości 1,5 m spawu, więc zastanów się czy nie lepiej to skręcić srubami .
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

zakupiłem stal nierdzewną grubości 1,5 mm wiec powinno dac radę. odatkowo ponieważ całość ma być podwieszawa wzmocnię to stalowymi kątownikami aby ciężar lamp nie wygiął blachy do dołu.
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

blacha pospawana, czeka a malowanie, wygląda nizle, postaram się zamieścic zdjecia:)

Teraz pytanie o elektrykę. Świetlówkami się nie zajmuję bo mam cały komplet na stateczniku, będą miały odzielny kabel zasilający zby można nimi niezależnie sterować,

Pytanie natomiast mam o halogeny któree kupiłem, czyli 2x20W, jak je połączyć aby nie ciągnąć dwóch kabli zasilających??? Pytanie może dla kogoś banalne ale elektykiem nie jestem:)
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

Obudowa pospawana, bardzo łanie, wszystko proste, trzeba było spawać punktowo raz z jednej strony raz z drugiej ale wyszło eleancko, do tej pory spawacz ponoć klnie jak mu ktoś o mnie przypomni:)

Jeszcze nie pomalowana i nie wiem czy malowana będzie

Moja Ukochana Żona powiedziała że jak jej to żelastwo powieszę do sufitu to razem z całym baniakiem będę mieszkał na balkonie, dlatego nie wiem czy jest sens to malować, idzie zima a nie lubie niksich temperatur. Zawsze mogę swoją żonkę wziąć na przeczekanie ale znając ją to i tak wyląduje na balkonie. Proponowałem piwnice ale piwnica jest zaezerwowana na odkurzacz, rowery i jakieś zasrane słoiki. Poz tym usłyszałem że piwnica jest za ciepła :podwójnie widzę:
W sumie, świeże powietrze ma swoje plusy.

A takie było ładne, amerykańskie-szkoda.
celebro85
Mecenas
Posty: 236
Rejestracja: 20 paź 2013, 6:42
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 126/90/Malawi/Roślin
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: celebro85 »

Sąsiad nasze żony się muszą poznać bo takie samo podejście ma :P Powiedz jej, że tak ma być bo to wpływa na osuszanie pomieszczenia z akwarium :P :D
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

celebro85 pisze: nasze żony się muszą poznać
o nie nigdy w życiu, wyobrażasz sobie związek zawodowy żon akwarystów-przeciwniczek naszego hobby?? w kupie siła, nie możemy ich do siebie dopuścić!

Nie poddaję się, wczoraj mówię do niej "kochanie to zagramy w scrable, jak wygram to powiesimy obudowe, jak wygrasz Ty to kupię Ci na mikołaja ten mały aparacik o który mi już trujesz du** trzeci miesiąc" chciałem być sprytny, przegrałem. teraz nie dość że nie powieszę obudowy to musze kupić aparacik, bo przecież z lustrzanką która leży w domu na spacer nie pojdzie bo jest za cieżka.
celebro85
Mecenas
Posty: 236
Rejestracja: 20 paź 2013, 6:42
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 126/90/Malawi/Roślin
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: celebro85 »

hahahahaha :) stary mam to samo :(

To zrób tak udaj "zbitego psa" powiedz, że " ja to mogę dla Ciebie wszystko" a Ty mi nie pozwolisz dwóch dybli w suficie umieścić? Ranisz moje uczucia, wiesz ja to kocham ale nie tak bardzo jak Ciebie pozatym mogę powiedzieć - akwarium to moja kochanka, a nie każda żona ma takie szczęscie :P

U mnie coś takiego poszło ale i tak nie pozwoliła 3 akwarium postawić :(
josepf26
Posty: 99
Rejestracja: 23 cze 2011, 16:50
Imię: Józef
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 126, 200
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: josepf26 »

Mówię do niej, że to blacha nierdzewna wiec nie zardzewieje a tyle za nią zapłaciłem że szkoda wywalać, a Ona na to: "to zanieś do piwnicy-przecież nie zardzewieje, widzisz po co wydajesz pieniądze na rzeczy które potem leżą w piwnicy zamiast żonie coś łanego kupić?" Tudno mi znaleść argument w takiej rozmowie przemawiający na moją korzyść. Granie zbitego psa odstawiałem wcześniej jak wałkowałem temat większego akwarium. Generalnie pojechałem do sklepu kupić baniak, patrze jest szkło z naklejką 200 l i ceną, to biore. Wtachałem to do samochodu, przewiozłem do mieszkania, wniosłem na góre, odsapałem 30 minut i układam swoj nowiutki baniak na nowiutką szafkę i zonk, akwa ma 120 cm ługości zamiast 100. okazało się, że w sklepie pomylili naklejki i sprzeali mi baniak 240l w cenie 200:) no to ja ucieszony że będe miał większe szkło:). Żona parzt na mnie, na szkło, znowu na mnie i już wiedziałem że muszę akwarium odwieść. no więc je zniosłem do samochodu, odwiozłem, wniosłem do sklepu(sprzedwacy mieli bezcenne miny) zapakowałem nowe szkło i znowu w droge. nie miała litości, nawe argument że kupiłem w cenie tańszego nic nie pomógł.

Akwarium-kochanka idealna:) ale i o taką kochankę żona potrafi być zazdrosna.

Ktoś ma pomysł jak przekonać żone do powieszenia oświelenia z sufitu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”