Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Bimbrownia - Zacier

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Bimbrownia - Zacier

Post autor: Mateusz »

Witam, macie może jakiś ciekawy,sprawdzony,wydajny i dobry przepis na zacier do bimbrowni? Mi potrzeba na 25L. Jeśli tak to piszcie w tym temacie :)
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Litr wody + 4 szklanki cukru + 1/4 kostki drożdży
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

Robiłeś taki u siebie? Na jaki litraż? Ile tygodni trzymało?
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Tak ten przepis używałem u siebie na 37l. brutto, trzyma jak każda bimbrownia max do 2 tygodni ..
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

Aha, no to pomyślę. Może zrobie taki, ale piszcie ;) Nie koniecznie na temat zacieru - ogólnie o bimbrowni.
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Ja wytwarzam zacier podobnie jak leszcz25 , przy czym wyczaiłem , że instalacja hula zdecydowanie lepiej po lekkim podgrzaniu wody ( ma być tyle co ciepła ) , dodaniu do niej cukru i drożdży , całość wymieszać i do butli ( pamiętaj , że woda nie może być za gorąca bo wykończysz drożdże ). Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-09-08, 06:16 ]
Zapomniałem oczywiście o łyżeczce sody oczyszczonej .
Awatar użytkownika
daquid
Posty: 867
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Imię: Dawid
Lokalizacja: Hermanowa
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: daquid »

macjo pisze:Zastanawiam się czy nie odłączać inst. na noc, ponieważ roślinki same produkują CO2 jeśli nie ma oświetlenia. Ktoś praktykuje coś takiego??
W nocy roślinki pobierają tlen z wody. Jeśli zostawisz włączoną bimbrownię na noc to rano zobaczysz rybki pływające przy powierzchni wody. Po prostu będą sie dusić.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

To nie jest tak do końca . Ja używam butle wysokociśnieniową , CO2 podaję non stop i nic się nie dzieje . Trzeba obserwować zbiornik , chociaż przy bimbrowni , to jest raczej niemożliwe , chodzi oczywiście o dozowanie . Posiadając butlę mamy ten komfort , że możemy regulować przepływ gazu . A posiadając elektrozawór możemy na noc przerywać podawanie .
No ale wiadomo ,że nie wszystkim fundusze pozwalają i tego nie zmieni nikt
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Witam , więc Macjo sodę podobno stabilizuję cały proces ( czy to prawda to wie pewnie Zulix ) a że nie wiele kosztuje to podaję . Co do odłączania bimbrowni na noc to ja tak nie robię i jak na razie żadnej rybki ani krewetki nie zagazowałem . Cóż może to szczęście początkującego akwarysty , poprostu mam ustawioną deszczownię tak by robiła mały sztorm na powierzchni wody ( deszczownia jest zatopiona i skierowana do góry ) . Posiadam bimbrownię ale poważnie zastanawiam się nad zestawem kwasek cytrynowy i soda . Podobno jest stabilny , działa ok. 3 miesięcy i jest równie tani . Na razie szukam w necie opinii i rozwiązań ( zwłaszcza jeśli chodzi o zaworek dozujący ) , może nawet założę nowy temat http://rzefa.podforak.ayz.pl/templates/ ... /icon6.gif i wspólnie coś wykombinujemy .
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

daquid pisze:W nocy roślinki pobierają tlen z wody. Jeśli zostawisz włączoną bimbrownię na noc to rano zobaczysz rybki pływające przy powierzchni wody. Po prostu będą sie dusić.
Ja swoją bimbrownię mam od tygodnia i w nocy też jest podłączona, ale cały czas filtr chodzi. Krewetki się mają dobrze, są ładnie wybarwione :)
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

w rzeszowskich sklepach zoo est bardzo droga. Taniej wychodzi na alledrogo, można kupić nową butlę z reduktorem za ok 210 zł + wysyłka, ale czasem można wypatrzeć okazję i kupić za tą cenę cały zestaw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”