Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Aluminiowa pokrywa w 2godziny:)

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
koper85
Posty: 75
Rejestracja: 10 sty 2015, 13:32
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Dachnów
Płeć:

Aluminiowa pokrywa w 2godziny:)

Post autor: koper85 »

Cześć, zmajstrowałem sobie tak na szybko ogudowe do akwarium z profili aluminiowych, profil tzw. Teownik o wymiarach 60x60x3 zdabytym na budowie za browara:) ale można kupić koszt ok 20zl/m. Całość wyszła tak Obrazek, do pracy potrzebna jest tylko szlifierka kątowa, ołówek i klej (użyłem to co miałem pod ręka czyli jakiś montażowy, hyba tytan, trzyma zawaliście), profile dociołem pod odpowiednim kątem (chwile trzeba sie pobawić żeby ładnie pasowało ale warto, wszystko robiłem na zbiorniku, docięte profile złapałem taśmą malarką poczym skleiłem, klej schnie 24h, wiec troche jednak trzeba poczekać:) Profile nie sa anodowane!! ja planuje jeszcze przelecieć całość pastą polerską i całość pokryje lakierem bezbarwnym zeby sie nie utleniało, ale można równie dobrze pomalować na dowolny kolor lub poprostu okleić okleina:) Obrazek
Obrazek
a tu inna obudowa zrobiona tym samym system ale coś ponad rok temu, z profili schodowych anodowanych (z marketu budowlanego), ale same profile to ponad 200zl:(Obrazek
Awatar użytkownika
Sebo8877
Mecenas
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:13
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Zabajka
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:

Post autor: Sebo8877 »

no i pieknie

Brawo Ty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”