Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Oświetlenie power led 52W do zestawu juwel rio 125

ciag dalszy modernizacji sprzetu 125l akwariuma

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Sporo to fakt , ale warto mieć coś dobrego i własnego .
Moja wersja budżet 45w ok 300zl z 3 kanałami oddzielnie zapalanymi na czasowkach
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Koszty zależa w duzej mierze od dostepnosci na miejscu potrzebnych elementów , dostępności do fachowego warsztatu i narzedzi u mnie obecnie brak takowych wiec bardziej zawansowane prace musiałem zlecać co nie jest obojetne dla kosztów , czesci nie mam pod reka w sklepie wiec zamawiałem wszystko w internecie ( zawsze mozna kupic na aliexpress wszystko w chinach bedzie duzo taniej ale jakos nie miałem ochoty czekac 2-3 tygodnie )tak czy owak zadowolony jestem z efektów jakie osiągnołem a satysfakcja z lampy powerled własnej roboty bezcenne :P
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

I to jest najważniejsze , u mnie jest mniej estetycznie , bez dodatkowego chłodzenia , tylko radiator wynalazlem na miejscu , reszta net.

Twoja lampka bardziej mi się podoba ;)
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Inc0gnit0, z tym się zgadzam w 100 % satysfakcja z lampy powerled własnej roboty bezcenne
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Była chwila czasu odpaliłem chłodzenie i zmierzyłem tym razem bardziej profesjonalnym sprzętem temperaturę przed odpaleniem wiatraków temperatura radiatora bezpośrednio nad dioda to 52C po odpaleniu wiatraczków 36C ofc wszystkie diody na 100% ( sądząc po tym w jakim tempie się pojawiają zielone glony po 5 dniach świecenia na full ,raczej nie będzie konieczne 100% mocy żeby mieć piękne glonarium dla kardynałków XD )
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Wpadło w moje łapy urządzonko do pomiaru ilości zużywanej energii elektrycznej wiec pomierzyłem co się dało , lampę tez i wyszło że w stanie włączone napięcie ale oba kanały na 0% pobiera sobie 3W (odpowiadają za to w większości wiatraczki chłodzenia po awarii czujnika źle wpiętego bez a jakże by inaczej przekaźnika :P teraz pracują razem z diodami lampy bez względu na temperaturę radiatora bo lepiej dmuchać na zimne niż się sparzyć na gorącym ;) )
kanał biały: na 100% 39,4W
kanał kolor: na 100% 24W
total: oba kanały na 100% 66,4W przy teoretycznej mocy diod 52W i strumieniu świetlnym około 5000 lumenów ( około bo rożnej długości widma diody emitują rożnej wielkości strumień świetlny)skoncentrowany jednokierunkowo

Dla porównania : ciągle mam oryginalna belkę juwela z świetlówkami sylwania 10000K 2x 28w t5 która została dla celów "badawczo-porównawczych" pomierzona i tak w fazie rozruchu na zimno pobiera 62W a po 10min i rozgrzaniu się pobiera 57,9W generuje wówczas strumień świetlny ( wg producenta) około 2200 lumenów ale jest on w sposób naturalny dla wszystkich świetlówek rozproszony w związku z czym cześć i to spora lumenów leci w "kosmos" zamiast do akwarium , ofc odbłyśnik uratuje większość z nich ale straty w porównaniu do diod power led które 100% strumienia emitują w jednym kierunku nie nadrobi w żaden sposób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”