Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Poprawa zdjęcia w Photoshopie

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Oj koledzy ależ burzę wywołałem ;)

Hadwao kolego jeżeli mój ton zabrzmiał wyzywająco - wybacz, nie taki miał być zamiar. Nie należę do pieniaczy ani ludzi, którzy wyżywają się na forum za niedoskonałości dnia codziennego ;)

Innymi słowy - ciesze się, że pojawiła się ta dyskusja i proszę - niech dalej będzie poprawna merytorycznie a nie OT, żeby coś komuś udowodnić ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

cherry_ukasz, możemy oczyścić wątek ze zbędnych komentarzy ??? Widzę, że nie zrozumieliśmy się z kolegą...
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Hadwao
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2011, 1:11
Imię: Marek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: za małe
Płeć:

Post autor: Hadwao »

cherry_ukasz - kolego ! Twoje rozsądne stanowisko jest wiatrem w moich żaglach. Nie uważam też abyś wywołał jakąś burzę. Ot - po prostu -jesteśmy różni - różne są nasze oceny i sposób rozumienia świata. Przypomnę tylko nieśmiało, że jeszcze dwa posty temu napisałem: "Ciągu dalszego nie będzie to znaczy nie będzie dalszej polemiki. Luzik. Luzik koledzy! ". Tak więc jeśli o mnie chodzi dyskusję uważam za zamkniętą. :)

[ Dodano: 2011-02-04, 01:32 ]
Aha ! Sorry - zapomniałem! Chcę tylko powiedzieć, że teraz BARDZO DOCENIAM starania Artur___`a , który chciał po prostu pomóc wszystkim, których ten temat zainteresował. Pozdrawiam Kolegę! :)
Mówię co myślę - myślę co chcę - chcę tego, o czym właśnie mówię...
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

Hadwao pisze:Tak więc jeśli o mnie chodzi dyskusję uważam za zamkniętą. :)
no ale myślę, że tylko odnośnie małego OT, a o PS'ie dalej możemy pogadać :)

Hadwao pisze: na koniec Artur___ . Dlaczego właściwie uważasz, że cytuję: „za chwilę napiszesz, że zamiast poziomów używasz krzywych, a kolory korygujesz za pomocą koloru selektywnego, a nie balansu ” ??? A gdybym tak – nie daj Boże! – używał tych narzędzi
(tak skrycie i pod stołem), to o czym miałoby to świadczyć 8-( 8-(
chyba zostałem przez Ciebie źle zrozumiany - chodzi mi o to (co zresztą sam pisałeś), że jedną rzecz w PS'ie można zrobić na wiele sposobów i tak np. żeby rozjaśnić zdjęcie możemy użyć poziomów, krzywych, cień/światło, ekspozycja nawet o zgrozo jasność/kontrast ;)
ja wybrałem poziomy bo ich najczęściej używam co oczywiście nie znaczy, że krzywe są gorsze
konsensusem tej paplaniny jest to, że celowo w tutku nie ma możliwości wyboru różnych opcji obróbki tego samego za pomocą różnych narzędzi żeby nie mieszać, a obsługę tego programu uprościć do granic możliwości (bądźmy szczerzy - program jest przez wielu demonizowany, a w rzeczywistości uważam go za przyjazny ;) ciut bardziej doświadczonym)

co do miarki, bezapelacyjnie masz rację - jest lepsza od "kręcenia" ale ja uznałem, że kręcenie wystarcza bo przecież nikt nie będzie idealnie ustawiał fotki na potrzeby forum :oops:
Hadwao
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2011, 1:11
Imię: Marek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: za małe
Płeć:

Post autor: Hadwao »

Tu się zgadzamy. Jeśli chodzi o dalszą część obróbki to nie ma to większego znaczenia. Ja staram się robić to najszybciej, ale jak wiesz praktycznie każde zdjęcie stwarza inne wyzwania (oczywiście kiedy nam zależy na jakości). I jak się dobrze zastanawiam, to widzę że używam różnistych narzędzi, ale po jedne sięgam jakby częściej. Brudną robotę załatwiam w CR - (jeśli oczywiście mam to szczęście i mam Rawa czy tam Nefa)
Natomiast jeśli muszę poprawiać jotpega zaczynam od kadrowania bo poco się biedzić nad częściami które i tak odpadną , potem ocena balansu bieli i jeśli trzeba go poprawiać robię to za pomocą krzywych i to w dodatku trzech warstw :strach: Korzyść dodatkowa z tego jest taka że automatycznie dokonuje się korekta ekspozycji :tak:
Wracając do miarki myślę, że jest ona szybsza i niezawodna. W Twojej lekcji jest tylko jedno potknięcie. To kadrowanie poprzez "zaznacz". Nie wolno młodzieży uczyć brzydkich rzeczy ;) Niech śpią z rękami na kołdrze ;) Nauczy się tego i co on potem zrobi - biedna sierota - kiedy się okaże że będzie mu potrzebne zdjęcie 68 cm x 43 cm
i będzie je musiał jeszcze zanieść do plotera, który "łyka" rozdzielczość 240 ppi. Przecież facio od plotera nie będzie mu tego na powrót skalował ( czasem już taka możliwość będzie bezpowrotnie stracona), tylko mu machnie to co jest. Wszystko się pięknie "rozjedzie" i będzie :płaczliwy: :o nie:

[ Dodano: 2011-02-04, 19:10 ]
Finalne wyjaśnienia : Postanowiłem się odezwać jeszcze raz - tylko przez szacunek do Twojej chęci pomagania innym :cacy: ;) i pracy jaką w to włożyłeś. Nie oznacza to że teraz ja się obraziłem. Po prostu pod tym szyldem zrobiło się za nerwowo, a tego nie lubię. Dlatego noszę się z zamiarem założenia za kilka dni nowego wątku, w którym będę młotkował różniste tematy, ale na poziomie przedszkolnym :a masz: . Myślę sobie, że to się komuś przyda, bo przecież co chwilę ktoś zaczyna się tego uczyć. A jeszcze gdyby się okazało, że zaczną to czytać ludzie spoza naszego forum to... :win: Nie muszę chyba dodawać, że będziesz tam mile widziany...
Mówię co myślę - myślę co chcę - chcę tego, o czym właśnie mówię...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”