Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

belka led do 375

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

goldi_
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2014, 20:39
Imię: Stan
Lokalizacja: piła
Płeć:

Post autor: goldi_ »

Dyskusja zaczyna dryfować w kierunku niezamierzonym i jakoś przyznam ,Twoja propozycja tego testu nie wzbudza mojego entuzjazmu .
Moim celem jest uzyskanie jak najlepszych roślin przy jak najmniejszym marnowaniu energii (np na emisję widma niewykorzystanego lub zużycie energi nie tam gdzie mam gwarancje jej sensownego wykorzystania ) i takie doświadczenia przez prawie rok prowadziłem na kilku zbiornikach równolegle .
Nie jestem również pewien czy zaproponowany przez Ciebie schemat eksperymentu wniesie coś rewolucyjnego do tematu .
grzegorz.mar
Posty: 66
Rejestracja: 08 maja 2016, 21:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: grzegorz.mar »

Mnie interesuje czy polepszyłem oświetlenie wymieniając 3x70W hqi na 60 diod cree. Obserwując rośliny, przy niezmienionym nawożeniu jest lepiej. Teraz poprawię nawożenie i zobaczę efekt końcowy
DaveSnk
Posty: 17
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:13
Imię: Gracjan
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 200
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: DaveSnk »

Jeżeli światła będzie Ci mało to zamontuj kolminatory na diody. Się szarpnąłeś na cree :)
grzegorz.mar
Posty: 66
Rejestracja: 08 maja 2016, 21:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: grzegorz.mar »

no teraz muszę akwa doprowadzić do ładu i składu. Wiosna przyszła i brak czasu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”