Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Projekt szafki pod akwarium 375-450l

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Projekt szafki pod akwarium 375-450l

Post autor: Kadafix »

Witam :)
Niedługo przeprowadzka, a co za tym idzie- okazja postawienia większego akwarium. Wybór padł na akwarium o podstawie 150x50cm. Nie wiem jeszcze czy będzie to 375, czy 450l, ale przyjmijmy tą większą wersję w razie ,,W"
Stelaż ma być drewniany z kantówek, obity płytami, wyszpachlowany i pomalowany na biało, coś w stylu ADA (a może i lepsze xd ). Oto mały schemat jak mniej więcej ma wyglądać schemat w moim zamyśle:
Obrazek

I teraz pytania:
1.Czy taki schemat zagra ?
2.Czy takie wzmocnienia na łączeniach coś pomogą, czy nie ma sensu ich dawać ? Czy lepiej zwykłe, metalowe łączniki?
Obrazek
3. Z jakiego rodzaju drewna i jaki rozmiar kantówek zastosować do takiego schematu ?
4.Czy blat kuchenny 36mm wystarczy?
5.Jak gruba płyta powinna byś z tyłu? I w jaki sposób ma być zamontowana (
6.Czy taka luka może być, czy wpłynie to negatywnie na wytrzymałość szafki?
7.Jakimi płytami można obić resztę boków?

To chyba jak na razie na tyle. Jeśli przyjdą mi jeszcze jakieś pytania to w następnych komentarzach dodam.
Tak więc czekam na podpowiedzi, pomysły, rady, krytykę itp. Z góry bardzo dziękuje :>
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
Awatar użytkownika
marilyn16
Posty: 132
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:52
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 180
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: marilyn16 »

Od razu przyszła mi na myśl szafka firmy Aquael pod zestaw GLOSSY 150. Szafka wydaje się być mizerna jednak producent umieścił na niej ciężkie szkło o pojemności 400l. Twój projekt przy tym Aquaela wydaje się być pancerny :)
Kadafix
Posty: 96
Rejestracja: 06 mar 2013, 21:39
Imię: Przemek
Lokalizacja: Żnin
Akwarium: 360l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Kadafix »

Kupne szafki pod takie akwaria wydają mi się ,,ryzykowne". Ludzie mają, trzymają na nich parę lat i jest wszystko ok, lecz zawsze jest ta niepewność. Z płyt moje zdolności nie pozwolą mi zrobić, a z stelaża są większe elementy, łatwiejsze do składania :p
Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź w akwarium popatrz se :)
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Nie wiem za bardzo jak to chcesz złożyć ale przypomniał mi się taki filmik, może coś pomoże:

https://youtu.be/N6P1shpEO8s?t=9m19s
Belushi
Posty: 34
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:43
Imię: Belushi
Lokalizacja: Rzeszow
Akwarium: jest
Płeć:

Post autor: Belushi »

Jesli chcesz, to mozemy Ci zrobic taka szafke. Twoj projekt, nasze wykonanie albo nasz projekt i nasze wykonanie a Twoj pomysl. Plyta meblowa lub sklejka.

B
Awatar użytkownika
DarekP
Posty: 220
Rejestracja: 19 paź 2009, 12:50
Imię: DAREK
Lokalizacja: WYSOKA -ŁAŃCUT
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: DarekP »

Mocno przesadzone. No chyba że chodzi bardziej o wygląd. Idziesz bardzo w koszty. Płyta 18 jest wystarczająca jak chodzi o wytrzymałość. Wiem co mówię bo parę lat bawiłem się w meblarskiej branży.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”