Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

sterownik

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
grzegorz.mar
Posty: 66
Rejestracja: 08 maja 2016, 21:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 45

sterownik

Post autor: grzegorz.mar »

Witam
od dłuższego czasu szukam niedrogiego sterownika który sterował by lampami, pompami, pompą cyrkulacyjną. I znalazłem coś takiego
https://sklep.avt.pl/avt966.html
(zestaw zmontowany to 190zł)
do tego można wbudować moduł wifi, ja tego nie potrzebuję bo metrowy kabelek wystarczy i wpinam się do routera.
kolejnym krokiem będą pompy perystaltyczne, planuję stopniowo kupować je takie jak poniżej
http://www.pompydozujace.com/pompy-pery ... 80_81.html
Czy ktoś z was ma coś takiego do sterowania swoim sprzętem w akwarium?
Jakieś sugestie przed zakupem, oprogramowanie zrobi mi znajomy programista, więc w późniejszym czasie będę się mógł podzielić taką stroną www, jak na razie etap projektowy
Z tego co już wiem, problem jest w tym sterowniku z zegarem, albo algorytmem kontrolującym zegar. Jak w oświetleniu to nie ma znaczenia to w podawaniu nawozów tak.
Dlatego każdego kto ma coś takiego lub ma zapraszam do dyskusji
grzegorz.mar
Posty: 66
Rejestracja: 08 maja 2016, 21:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: grzegorz.mar »

i kolejna strona oferująca sterowniki na użytek domowy. Te w odróżnieniu od sterowników z postu wyżej programuje się drabinkowo.
http://www.telmatik.pl
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Nie lepiej kupić gotowca u Mirka a nie kombinować ?
grzegorz.mar
Posty: 66
Rejestracja: 08 maja 2016, 21:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: grzegorz.mar »

Nie
Jest jedna różnica, na jednym sterowniku przy odrobinie wysiłku moge sterować wszystkim, nawet na odległość. Chińskie popmki mnie nie interesują, pozatym jak chcę wrzucić rozwiązanie problemu to muszę się nauczyć programowania drabinkowgo, damy radę, a przynajmniej tak myślę
Crobe
Posty: 40
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:17
Imię: Piotr
Lokalizacja: Brzozów
Akwarium: 200 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Crobe »

To jest karta przekaźników a nie sterownik, zegara tam nie ma, nie ma tez możliwości pracy autonomicznej.

Tam nie wgrasz programu, z tego co widzę musiał byś ciągnąć komputer aby tym sterował.

Poczytaj o arduino i esp, esp ma wifi .

Ale to nie takie proste jak się zdaje. xd
grzegorz.mar
Posty: 66
Rejestracja: 08 maja 2016, 21:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: grzegorz.mar »

dzięki crobe nigdy nic nie jest proste jak próbuje się to robić samemu, zawsze można kupić gotowca, ale to nie daje frajdy. Ja uważam że nawet jak coś zrobię i będę to udoskonalać przez najbliższy okres to będzie mi sprawiało więcej przyjemności niż posiadanie nowej rzeczy. Po co się męczyć z nawozami, badaniem wody, szukaniem na forach jak mogę wynająć gościa z Aquascapingu i zlecić całość, i będę mieć lepiej niż mam.
Crobe jeżeli wiesz coś więcej o sterownikach, dobra strona z podstawami programowania drabinkowego albo napisz coś więcej o sterownikach, chcę sterować 8 urządzeniami
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

grzegorz.mar, i ten ostatni posta bardzo mi się podoba, ja uważam tak samo jak ty.
Crobe
Posty: 40
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:17
Imię: Piotr
Lokalizacja: Brzozów
Akwarium: 200 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Crobe »

Potrafię zrobić różne dziwne rzeczy na arduino na YT szukaj crobe2000 są tam wynalazki łącznie ze sterownikami. Ale to nie tak łatwo jak się wydaje ....

Samo napisanie kodu włączania światła ma wiele pułapek :).
cypeks
Posty: 38
Rejestracja: 06 cze 2015, 20:07
Imię: Cyprian
Lokalizacja: Kowalów
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: cypeks »

Jeżeli lubisz sam coś podłubać, to zerknij na mój wynalazek:
http://h2o-tech.eu/
sterownik światła WiFi - standardowo ma 6 kanałów ale w razie potrzeby bez większego wysiłku można zwiększyć tą liczbę. Instrukcja mniej więcej przedstawia jego możliwości.
koper85
Posty: 75
Rejestracja: 10 sty 2015, 13:32
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Dachnów
Płeć:

Post autor: koper85 »

Ma stronie magu.pl masz sterowniki do akwarium, wersja na arduino Leonardo spelni twoje oczekiwania, sam używam i polecam.
wykonam lampi led do morskiegi i słodkiego, pytania pw:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”