Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Preparowanie Korzeni

Wszystko co potraficie zrobić sami, aby odciążyć budżet. Pomysły, rysunki, fotorelacje...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

arus113 pisze:Ja jest korzeń świeży to musi się długo suszyć przynajmniej z miesiąc
Nie prawda :) sprawdzone przeze mnie doświadczalnie. Okorowany zaraz po ścięciu, i 1 dzień leżał na piecu gdzie jest troszkę cieplej a drugi korzeń tak jak napisałem w punkcie 3.

Inny korzeń z wiśni drzewo na wiosnę puściło pączki i uschło i tak po około 2 tyg ściąłem, wykopałem korzeń leżał tydzień w drewutni okorowałem, potem solanka i czysta woda, nastepnie z braku czasu moczył się 2 dni (wodę zmieniłem 4 razy bo mętniała) i potem do akwa, nic się z nim nie działo, zmętnienie które było przy moczeniu w akwa nie wystąpiło.
frankozola pisze:Korzeń planuje zrobić z brzozy lub wiśni ale raczej to pierwsze
z tego co koledzy mówili ostatnio jak pytałem z jakiego drzewa robić to odradzali drzewa miękkie typu brzoza i lipa więc raczej zastanów się nad wiśnią ;)
Awatar użytkownika
piter1991
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2010, 17:22
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: piter1991 »

odkopię trochę temat ponieważ mam problem z kilkoma korzeniami dokładniej z czterema
gotowałem z 10 razy po 1h w wodzie z solą i wodzie bez soli, dwa korzenie puszczają jakąś brązową maź przy gotowaniu wygląda to jak gęsty brązowy lakier, leżą już w łazience z miesiąc w wiadrze (wszystkie 4) zalane wodą i dodatkowo śmierdzą, najbardziej martwi mnie ta maź czy to coś groźnego ? i jak bym mógł rozwiązać ten problem bo akwarium czeka na wykończenie go

dodam że 2 korzenie to są chyba red moor a 2 nie wiem z jakiego drzewa
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Dasz radę obfocić korzenie?
Kupowane wszystkie w sklepie?
piter1991 pisze:gęsty brązowy lakier
czy to czasami nie żywica z iglastego drzewa?
Kiedy jestem w parku i widzę imiona kochanków wyryte na drzewach wcale nie uważam tego za romantyczne... Po prostu dziwi mnie jak wiele osób przychodzi na romantyczne spotkania z nożem.
Obrazek
Awatar użytkownika
piter1991
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2010, 17:22
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: piter1991 »

Obrazek
te 2 puszczają ten "lakier"

wszystkie kupowałem od forumowiczów więc nie wiem czy ze sklepu
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Popytaj zatem sprzedawców co za fanty tobie sprzedali.
Kiedy jestem w parku i widzę imiona kochanków wyryte na drzewach wcale nie uważam tego za romantyczne... Po prostu dziwi mnie jak wiele osób przychodzi na romantyczne spotkania z nożem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

piter1991, Te dwa masz ode mnie, kupowane były w sklepie ale nie pamiętam jaki to był rodzaj drewna :/ Ale po co je gotujesz u mnie siedziały w akwarium przez jeden sezon, później leżakowały ze dwa lata :P
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
piter1991
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2010, 17:22
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: piter1991 »

gotowałem je bo nie tonęły i pływały przy powierzchni i jak je gotowałem to jakiś "lakier" z nich wypływał ale skoro u ciebie były w akwarium to myślę że mogę je włożyć jak tylko zaczną tonąć zmartwiło mnie to trochę bo bałem się o ryby w dodatku wszystkie 4 śmierdzą w wiadrze ;/ no nic spróbuję je jeszcze raz wygotować i włożyć do akwarium
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam ”